fbpx

Звітність ФОП за 2020 рік

otchetnost-flp-za-2020-god

Фізична особа-підприємець зобов’язана додержуватись законодавчих нормУкраїни. Необхідно сплачувати податки, подавати відповідні звіти. Все це потрібно робити вчасно, що дозволить уникнути штрафів та інших небажаних наслідків порушень.

Простежити самостійно за всіма змінами законів, та й просто їх запам’ятати складно. Часто підприємці звертаються за консультаціями до професійних бухгалтерів. Ми спробуємо їм допомогти за допомогою даної статті, в якій розглянемо, яка звітність ФОП за 2020 рік.

Багато в чому документи, що необхідно подавати в податкову залежать від обраної підприємцем для ведення діяльності системи оподаткування. Далі, ми опишемо деталі.

Як система оподаткування впливає на звітність ФОП за 2020 рік?

Єдиний податок

Сьогодні підприємці в більшості випадків працюють за спрощеною системою – сплачують єдиний податок, зазвичай 1-3 групи. Зазначений спосіб полегшує і звітність ФОП.

Для платників ЄП 1 і 2 групи передбачені наступні першочергові звіти:

 • “Податкова декларація платника єдиного податку”;
 • “Звіт щодо сум нарахованого доходу застрахованої особи ЄСВ”.

Щороку підприємець зобов’язаний подавати в податкову службу декларацію про сплату ЄП. Здійснити цю процедуру необхідно в строк не більше 60 днів як закінчився період. Під час заповнення зазначеного документа важливо брати до уваги всі доходи, які описані в пункті 229 Податкового кодексу України, а також залишитися в рамках ліміту, що прописаний для всіх груп.

Ліміти для 1-3 груп ФОП:

 • 1 група – 1 мільйон гривень;
 • 2 група – 5 мільйонів;
 • 3 група – 7 мільйонів.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Нові значення лімітів вступили в силу з 1-го квітня 2020 року, тому підрахунок максимального доходу у податківців може змінитися – 92 дня рахують з лімітом, наприклад для 2 групи, 1,5 мільйона і дні, що залишилися – 274 з лімітом 5 мільйонів. За такими підрахунками виходить максимальний дохід 2 групи за 2020 рік – 4 120 218, 58 гривень. Даний момент необхідно уточнити у податкової служби.

ФОП 3 групи подають звіти з наростаючим підсумком кожен квартал, максимальний термін – 40 днів після того, як закінчився період.

Загальна система

Зазначений спосіб оподаткування має на увазі, що ФОП подає до податкової “Декларацію про майновий стан і доходи”. Підприємці, які з тих чи інших причин протягом року були і платниками єдиного податку і прибували на загальній подають звітність обох систем.

Звітність ФОП за 2020 рік незалежно від системи оподаткування

Всі фізичні особи-підприємці зобов’язані подавати до податкової “Звіт по нарахованим і сплаченим сумам ЄСВ” “за себе”, при цьому максимальний термін подачі 60 днів по завершенню періоду.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Внаслідок карантину за березень і травень ЄСВ платникам єдиного 1 і 2 групи не нараховується. Дана сума не позначається в звіті за 2020 рік, якщо вона вказана, але при цьому податок не сплачено, даний факт розглядається як порушення і підприємець буде оштрафований.

Звітність по працівникам у підприємців така ж як і у організацій. Найманий персонал отримує зарплату, що служить причиною для подачі звіту про нарахування та сплату ЄСВ (додаток 4), а також звіт про доходи (1-ДФ).

У звіті з ЄСВ потрібно брати до уваги нижню та верхню межу зазначеного податку. У 2020 році мінімум – 1039,06 гривень, якщо працівник отримує оплату праці за основним місцем.

Звіт про доходи подається до податкової служби щокварталу. У ньому фіксуються розміри отриманих і виплачених доходів, податків та військового збору, при цьому необхідно брати до уваги виплати зарплати.

Якщо Вас цікавлять системи автоматизації лінійки 1С:Підприємство і BAS, звертайтеся до фахівців нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит