fbpx

Здача денної виручки в програмі 1С:Підприємство

sdacha-dnevnoj-vyruchki-v-1s

Розглянемо, як проводитися здача денної виручки в програмі 1С:Підприємство. Коректне виконання процедури дозволить уникнути непередбачених витрат.

Здача денної виручки – процес, який обумовлений законодавством України. У положенні про ведення касових операцій йдеться, що організації мають право зберігати у позаробочий час готівкові кошти в касах, сума яких не перевищує встановлений ними ж ліміт. Кошти, що залишилися необхідно передати в банк для зарахування на рахунки. У пункті 16 Положення № 148 зазначено, що готівку в касі компанія може здати самостійно або за допомогою спеціалізованих служб.

Документ, що підтверджує здачу денної виручки в банк, – квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки. На ній повинні бути штамп банку і підписи відповідальних осіб. Якщо операція проводилася за допомогою інкасаторів, тоді підтверджуючий документ – копія супровідної відомості за підписом та штампом інкасатора-збирача.

Здача денної виручки в програмі 1С:Підприємство оформляється за допомогою наступних документів:

 • Свідчать, що кошти з каси організації були видані;
 • Свідчать, що гроші надходили на розрахунковий рахунок компанії.

NOTA BENE! Якщо кошти будуть зараховані рахунок організації в день, коли здійснюється здача виручки, видача з каси оформляється прикладним об’єктом “Видатковий касовий ордер”, при цьому позначається такий вид операції – “Внесок готівкою в банк”.

Якщо вони не зараховуються в цей же день, необхідно скористатися зазначеним вище об’єктом, але з видом “Інкасація”.

Далі розглянемо як здійснюється дана процедура на основі прикладів з конфігурацій:

Як проводитися здача денної виручки в програмі 1С:Підприємство?

1С:Підприємство Бухгалтерія. За допомогою інкасації

Необхідно оформити видачу готівки з каси підприємства. Для цього скористаємося прикладним об’єктом конфігурації “Видатковий касовий ордер”, зазначається вид операції – “Інкасація”.

sdacha-dnevnoj-vyruchki-v-1s-1

Під час проведення об’єкта створюються проводки, що підтверджують операцію видачі грошей, також їх зарахування на рахунок 333 “Грошові кошти в дорозі в національній валюті”.

sdacha-dnevnoj-vyruchki-v-1s-2

Прийом фінансів на розрахунковий рахунок організації здійснюється за допомогою документа “Надходження на банківський рахунок”, що відкривається в розділі “Банк і каси”, при цьому позначається вид операції “Інкасація”. Його можна оформити грунтуючись на “видаткові касові ордери”, для цього необхідно скористатися кнопкою “Створити на підставі”, або ж документ можна створити як самостійний.

sdacha-dnevnoj-vyruchki-v-1s-3

Під час проведення прикладного об’єкта конфігурації проводка по зарахуванню фінансів на розрахунковий рахунок компанії.

sdacha-dnevnoj-vyruchki-v-1s-4

1С:Підприємство Управління торговим підприємством. За допомогою інкасації

Процес здійснюється схожим чином як і в попередній програмі. Формується касовий ордер, в якому вказується вид – “Інкасація грошових коштів”. Вказується рахунок 333, тому, що операція відбувається в національній валюті, для іноземної – 334, а також заповнюється інформація про контрагента, що проводить інкасацію.

sdacha-dnevnoj-vyruchki-v-1s-5

У прикладному рішенні фіксуються видача грошей з каси і прийом на рахунок 333.

sdacha-dnevnoj-vyruchki-v-1s-6

“Платіжний ордер на надходження грошових коштів” – прикладний об’єкт конфігурації, за допомогою якого фіксується прийом фінансів на розрахунковий рахунок компанії. Вид операції, що в ньому позначається – “Інкасація грошових коштів”. Документ може бути створений як самостійний так і грунтуючись на касовому ордері. Для цього необхідно скористатися елементом “Введення на підставі”, всі дані заповнюються автоматично.

sdacha-dnevnoj-vyruchki-v-1s-7

У програмному забезпеченні фіксується прийом грошей на розрахунковий рахунок організації і списання з рахунку фінансів в дорозі.

sdacha-dnevnoj-vyruchki-v-1s-8

1С:Підприємство Управління виробничим підприємством. Внесок готівкою в банк

“Оголошення на внесок готівкою” – документ, яким позначається передача коштів з каси в банк.

sdacha-dnevnoj-vyruchki-v-1s-9

У програмному продукті фіксація прийому фінансів на розрахунковий рахунок здійснюється під час оплати документа – включений прапорець “Оплата” і позначена її дата. Реєструється передача грошей з каси в банк за допомогою касового ордера, при цьому вид операції – “Внесок готівкою в банк”. Сформувати його можна за допомогою прикладного об’єкта конфігурації “Заява на внесок готівкою” скориставшись елементом “Введення на підставі”.

sdacha-dnevnoj-vyruchki-v-1s-10

У журналі проводок відображаються ті, що підтверджують видачу коштів з каси організації та вказують на прийом їх на розрахунковий рахунок.

sdacha-dnevnoj-vyruchki-v-1s-11

Передача за допомогою інкасації

Видача коштів здійснюється за допомогою касового ордера, вид операції – “Інші витрати коштів”. На вкладці даного об’єкта “Основна” в елементі рахунок позначається номер 333. Прийом на розрахунковий рахунок проводиться за допомогою документа “Платіжним доручення входять”, вказується вид – “Інші надходження безготівкових грошових коштів”, в реквізиті позначається такий же рахунок – 333.

Здача денної виручки в програмі 1С:Підприємство

Скориставшись описаним вище алгоритмом Ви без проблем здійсните дану операцію. Таким чином діяльність ведеться відповідно до законодавства України і мінімізується ризик непередбачених витрат.

За детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит