Найкращий інтегратор програм BAS та ERP в Україні

Якісне впровадження програм BAS, ERP систем та інших систем автоматизації бізнесу

Наші контакти

Як вижити ФОП у 2022 році

2022

Ідея розпочати власну справу – спадає на думку багатьом. Таке рішення часто пов’язане з застоями у розвитку кар’єри. Існує маса способів зрости у професійному плані, але відкриття власної справи – ризикований крок, що вимагає серйозної підготовки та підприємницького таланту. Наші статті в жодному разі не призначені для того, щоб відмовити Вас від радикальних змін, ми навпаки хочемо допомогти розібратися в нормах чинного законодавства, щоб надалі полегшити Вам життя.

Насамперед варто зазначити, що з 01.01.2022 року збільшено граничні обсяги оборотів для індивідуальних підприємців (ФОП), що дає право суб’єктам господарювання на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Якщо у вас є питання щодо впровадження, роботи або супроводження програм автоматизації →

Докладніше про ліміти для ФОП ми писали в цій статті. Загалом спрощена система оподаткування передбачає чотири групи єдиного податку, кожна зі своїми обмеженнями. Розглянемо ключові умови для груп, а також новий максимальний дохід для кожної групи з 1 січня 2022 року:

Обсяг доходів для ФОП всіх груп

Група 1 ЄП

Сюди входять особи, які не використовують робочу силу своїх найманих працівників, здійснюють лише роздрібний продаж товарів на ринках, здійснюють господарську діяльність з надання побутових послуг населенню та чий річний дохід не перевищує 1 085 500 грн. (167 мінімальних зарплат на 01.01.2022).

Група 2 ЄП         

До другої групи єдиного податку належать підприємці, які мають право на провадження господарської діяльності, що надають послуги платникам єдиного податку та (або) населенню, у тому числі побутові послуги, виробництво та (або) реалізація товарів, громадське харчування, за умови, якщо протягом календарного року: штат або кількість працівників не перевищує 10 осіб, а сума доходу не перевищує 5 421 000 грн. (834 мінімальні зарплати на 01.01.2022).

Виняток становлять індивідуальні підприємці, які надають посередницькі послуги з продажу, оренди та оцінки нерухомого майна (КВЕД 70.31) та суб’єкти господарювання, що здійснюють виробництво, постачання, реалізацію (продаж) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, органічно утвореного каміння. Такі індивідуальні підприємці цілком потрапляють до третьої групи платників єдиного податку за умови, звичайно, що вони відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

Група 3 ЄП

Не використовують робочу силу найманих працівників або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена, юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, дохід яких за календарний рік не повинен перевищувати 7 585 500 грн. (1167 мінімальних зарплат на 01.01.2022).

Третя група немає конкретних заборон, крім загальних обмежень юридичних та фіз. осіб єдиноподатників.

Група 4 ЄП

Забезпечує сільгоспвиробників:

 • Юридичних осіб, частка яких у виробництві сільськогосподарської продукції у попередньому податковому (звітному) році дорівнює або перевищує 75 відсотків, незалежно від організаційно-правової форми.
 • До індивідуальних підприємців (ФОП), які провадять діяльність лише у фермерських господарствах, зареєстрованих відповідно до Закону України про сільське господарство, пред’являються такі вимоги:
  • Спеціалізуються на вирощуванні, відгодівлі, збиранні, рибальстві, переробці продуктів власного вирощування або відгодівлі та реалізації своєї сільськогосподарської продукції.
  • Здійснюють господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси.
  • Не використовує робочої сили найманих працівників.
  • Членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени її сім’ї визначених ч. 2 ст. 3 Сімейного кодексу України.
  • Члени фермерських господарств, що володіють та/або користуються землями сільськогосподарського призначення та/або землями водного фонду площею не менше 2 га, але не більше 20 га.
2022

"Програми та сервіси BAS"

Докладніше

Таким чином, фізичні особи-підприємці повинні розраховувати не лише граничний обсяг доходу, а й враховувати специфічні нюанси знаходження у тій чи іншій групі єдиного податку, що потребує не лише певних навичок, а й професійних знань. Щодо автоматизації, то все вирішується набагато простіше, розроблене програмне забезпечення встановлюється «під ключ».

Група компаній А4 не лише надає готові рішення на базі програмних продуктів BAS, а й створює індивідуальні програмні продукти для діяльності у всіх сферах оптової, роздрібної та комісійної торгівлі, надання послуг, виробництва тощо

Ми знаємо, що потрібно Вашому бізнесу!

Команда фахівців “А4” з радістю зробить всю роботу за вас. Довіртеся професіоналам з  впровадження програм автоматизації BAS та ERP систем!

Можете задати нам всі Ваші питання, ми з радістю дамо рекомендації, як правильно та якісно автоматизувати Ваш бізнес!

Замовте консультацію і ми оперативно відповімо на всі Ваші запитання