fbpx

Як відкрити магазин будучи ФОП?

kak-otkryt-magazin-buduchi-fop

Цікавитесь як відкрити магазин будучи ФОП? Сьогодні ми відповімо на це питання. Інформація буде корисна, як тим, хто вже ФОП, так і тим, хто ще не провів реєстрацію себе як підприємця.

Почнемо з першого кроку на шляху до мети. Отже, для початку Вам необхідно зареєструватися як фізична особа підприємець. Здійснити цю процедуру можна в державному реєстраторі за місцем проживання або ж онлайн.

Розглянемо перший спосіб. В такому випадку Вам необхідно мати з собою ідентифікаційний код і паспорт, а також їх копії. Під час реєстрації Вам необхідно вибрати КВЕДи, які дозволяють займатися певними видами економічної діяльності.

yak-vinkryty-magazin-buduchi-fop

Повний перелік КВЕДів можна побачити тут.

Щоб зареєструватися онлайн, Вам необхідно мати електронний цифровий підпис (ЕЦП). Оформляється він в спеціалізованих центрах сертифікації ключів або ж на сайті Мін’юсту. На цьому ж ресурсі або через Портал державних послуг IGov Ви реєструєтеся як ФОП.

Також, необхідно зареєструвати книгу доходів, поки що її не скасували. Передбачено і електронний варіант, але її потрібно заповнювати кожен день до 00:00, в той час як паперову можна в будь-який зручний час.

Вибираємо групу і відкриваємо магазин будучи ФОП

Оптимальний вибір – 2 або 3 група.

 • 2 група – ставка єдиного податку 944,60 на місяць. Можна займатися виробництвом, продажем товарів і наданням послуг. Заборонено надавати послуги юридичним особам, які не є платниками єдиного податку. Максимальна кількість найманих працівників 10, ліміт доходу за календарний рік – 5 мільйонів гривень.
 • 3 група – ставка єдиного податку платникам ПДВ – 3% від доходу, неплатникам – 5%. Доступні будь-які види діяльності, але існують і такі, що заборонені платникам єдиного податку. Кількість найманих працівників не обмежена, ліміт доходу за календарний рік – 7 мільйонів гривень.

Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) для 2-ї і 3-ї групи на 2020 рік, поквартально:

 • 1-й – 2078,12 гривні;
 • 2-й – 2078,12 гривні;
 • 3-й – 3117,18 гривні;
 • 4-й – 3117,18 гривні.

Залежно від масштабів, кількості найманих працівників і прогнозованого доходу, вибираєте групу ФОП. Далі відкриваєте рахунок в банку, звичайно процедура не обов’язкова, можете працювати з готівкою, але в сучасному світі банківський рахунок не завадить. Якщо розмір доходу готівкою буде більше 1 мільйона гривень необхідно встановити касовий апарат, чого можна уникнути відкривши рахунок. Звичайно, все залежить від специфіки діяльності.

Відкривайте магазин будучи ФОП та займайтеся улюбленою справою. Якщо у Вас виникли питання щодо програм 1С:Підприємство або BAS, звертайтеся до фахівців нашої компанії. Ми з радістю відповімо!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит