fbpx

Як правильно розрахувати відпускні працівникам

kak-pravilno-rasschitat-otpusknye-sotrudnikam

У цій статті розглянемо, як правильно розрахувати відпускні співробітникам. Коректне виконання операції допоможе уникнути конфліктів з працівниками, зайвих витрат часу.

Щоб полегшити вирішення даної задачі та безлічі інших користуються системами автоматизації. Сьогодні ми опишемо проведення розрахунку, що моделювався у програмному продукті 1С:Підприємство Управління торговим підприємством для України. Відповідно до законодавства кожному співробітнику слід надавати щорічні відпустки, як основні так і додаткові, зі збереженням посади та зарплати.

Розрахунок відпускних нескладний процес, інформація представлена ​​нижче допоможе виконати її швидко. Також опишемо, як впливає на операцію лікарняний лист.

Як правильно розрахувати відпускні працівникам у 1С:Підприємство?

Відповідно до порядку №100, калькуляція відпускних відбувається на підставі виплат за попередні 12 місяців відпочинку. Святкові дні не враховуються, коли встановлюється тривалість відпустки, також вони не оплачуються. Наприклад, працівник відпочивав 25 календарних днів, але один із них був святковий, у такому разі оплачуються 24 дні.

NOTA BENE! Якщо працівник працює на підприємстві менше року, калькуляція середньої зарплати відбувається на підставі фактичного відпрацьованого часу, це означає з першого числа місяця, в якому він був оформлений, до першого числа місяця, в якому бере відпустку.

“Нарахування відпустки працівникам організацій” – прикладний об’єкт, з допомогою якого фіксується нарахування оплати у період відпочинку працівника, вид документа при цьому – “Відпускні”. Також у його шапку необхідно внести такі дані:

 • Місяць, коли здійснюється нарахування;
 • ПІБ співробітника;
 • Параметри, що використовуються для калькуляції – вид розрахунку “Відпустка чергова” та тривалість відпочинку.

Закладки документа автоматично заповняться та розрахуються, якщо скористатися кнопкою “Заповнити та розрахувати все”. У прикладному об’єкті конфігурації відбудеться таке:

 • Будуть внесені дані про розмір зарплати, що входить до калькуляції середньої і вона буде розрахована на вкладці “Розрахунок середнього заробітку”;
 • На закладці “Нарахування” – програма автоматично внесе інформацію про тривалість відпустки та розрахуються відпускні працівника.

kak-pravilno-rasschitat-otpusknye-sotrudnikam-1

kak-pravilno-rasschitat-otpusknye-sotrudnikam-2

Трапляється, що працівник у відпустці захворів і після її закінчення надає лікарняний. У такому разі коригувати розмір відпускних можна двома варіантами:

 1. Коли лікарняний калькулюється за той самий час, що й відпустка, тоді, щоб правильно розрахувати відпускні, слід відкоригувати документ оплати відпочинку, для цього потрібно вказати в ньому фактичний період відпочинку;
 2. За умови, що тривалість лікарняного перетинається з відпусткою, яка була оплачена у минулому розрахунковому періоді, тоді під час калькуляції лікарняних у прикладний об’єкт “Нарахування за лікарняним листом” програма додасть рядки, що сторнують нараховані під час хвороби відпускні.

NOTA BENE! Коли виникає ситуація як у другому варіанті, перед тим, як провести лікарняний, слід в об’єкті “Нарахування відпустки працівникам організацій” відключити прапорець “Фактично сталося” та позначити стан працівника – “Не змінювати”.

Отже, як правильно розрахувати відпускні працівникам?

Нескладний алгоритм, описаний вище, допоможе Вам виконати цю операцію. За допомогою програмних продуктів рутинні завдання вирішуються швидко та в рамках законодавства України. Це дозволяє підвищити продуктивність діяльності та знизити ймовірність непередбачених витрат.

Якщо у Вас є питання або цікавлять системи автоматизації лінійок 1С:Підприємство та BAS, звертайтесь до наших спеціалістів. Ми з радістю надамо необхідну інформацію!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит