Найкращий інтегратор програм BAS та ERP в Україні

Якісне впровадження програм BAS, ERP систем та інших систем автоматизації бізнесу

Наші контакти

Як розраховуються лікарняні у 2022 році?

2022

Для коректного ведення обліку та добрих стосунків із працівниками необхідно знати як розраховуються лікарняні у 2022 році. Для початку працівникові слід надати лікарняний лист. Перш ніж його отримає бухгалтер, документ перевіряє комісія чи уповноважена особа. Їхнє завдання вирішити проводити оплату за час хвороби чи ні. Якщо зазначений документ відсутній, виплата не здійснюється.

Якщо у вас є питання щодо впровадження, роботи або супроводження програм автоматизації →

NOTA BENE! З 01.09.2021 усі організації охорони здоров’я видають медичні висновки виключно в електронному форматі. Винятки – фізичні лікарняні видані до 01.09.2021. Вони продовжуються на паперових носіях до одужання. 

Підприємство оплачує перші п’ять днів захворювання співробітника. Далі ці зобов’язання перебирає Фонд страхування. Після шостого дня хвороби працівника необхідно подати заяву-розрахунок до цієї установи. У документі слід зазначити розмір виплати.

Як розраховуються лікарняні?

На зазначений процес ніяк не впливає формат – паперовий чи електронний лікарняний лист у працівника. Спочатку слід розрахувати середню зарплату на день. Для цього необхідно розмір оплати праці працівника за розрахунковий період розділити на кількість календарних днів цей термін.

Також можна використати формулу:

ЗПсер = ЗПрп : КДрп,

  • ЗПрп – оплата праці за розрахунковий період,
  • КДрп – кількість календарних днів за цей термін.

Розберемо, що означає розрахунковий період. Це відрізок часу, за який проводиться калькуляція середньої заробітної плати на день для виплати лікарняних. Скільки він триває залежить від терміну трудових відносин між компанією та фахівцем. Найчастіше – 12 календарних місяців. Не береться до уваги місяць, коли працівник захворів.

Якщо працівник працює більше зазначеного терміну, тоді розрахунковий період становить 12 календарних місяців перед захворюванням, якщо менше – повністю відпрацьовані місяці перед захворюванням, якщо менше 1 місяця – термін трудових відносин.

За умови, що фахівець почав працювати в перший робочий день місяця, але при цьому він не перший календарний день, тоді такий місяць не враховується в розрахунковий період.

У випадку, коли у працівника виявилося захворювання на його перший робочий день, розрахунковий період відсутній. Тоді слід середню заробітну плату на день калькулювати виходячи з тарифної ставки. Для цього ставку ділимо на середню кількість днів на місяць – 30,44.

Скільки триває розрахунковий період? До нього не входять такі дні:

  • Тимчасова непрацездатність;
  • Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • Відпустка для догляду за дитиною до 3-х або 6-річного віку;
  • Відпустка без збереження заробітної плати.

При розрахунку лікарняних не беруться до уваги виплати, що не входять до фонду оплати праці. Розмір лікарняних – результат множення на кількість днів, коли працівник хворіє на середню заробітну плату на день, що скоригована на коефіцієнт страхового стажу. Чим більший стаж, тим більший відсоток лікарняних від середньоденної оплати праці.

2022

"BAS Бухгалтерія"

Докладніше про програму

Якщо Вас цікавлять системи автоматизації, звертайтесь до співробітників нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші запитання!

Ми знаємо, що потрібно Вашому бізнесу!

Команда фахівців “А4” з радістю зробить всю роботу за вас. Довіртеся професіоналам з  впровадження програм автоматизації BAS та ERP систем!

Можете задати нам всі Ваші питання, ми з радістю дамо рекомендації, як правильно та якісно автоматизувати Ваш бізнес!

Замовте консультацію і ми оперативно відповімо на всі Ваші запитання