Найкращий інтегратор програм BAS та ERP в Україні

Якісне впровадження програм BAS, ERP систем та інших систем автоматизації бізнесу

Наші контакти

Як проводять індексацію заробітної плати?

Індексація заробітної плати – встановлений на законодавчому рівні спосіб приросту доходів населення, що дозволяє компенсувати, у повному обсязі або частково, підвищення цін на продукцію та обслуговування.

Дану операцію проводять усі організації, при цьому не має значення їх форма власності та господарювання, фізичні особи, які наймають працівників. Індексація сприймається як додаткова частина зарплати. У зв’язку з цим підприємство має здійснити виплату. Співробітник у разі її відсутності може подати судовий позов з метою отримання цієї суми.

Якщо у вас є питання щодо впровадження, роботи або супроводження програм автоматизації →

Індексація оплати праці проводиться в рамках прожиткового мінімуму для працездатних громадян. Це означає, що зазначена операція стосується лише тієї частини зарплати, яка її не перевищує. Далі детально розглянемо, як здійснюється ця операція.

Правила проведення індексації заробітної плати

Щоб виконати операцію коректно, необхідно знати дві позиції:

  • Базовий елемент;
  • Коефіцієнт індексації.

Базовий місяць – це місяць, коли підвищуються оклади, включаючи нових працівників. Коефіцієнт індексації розраховується з коефіцієнта інфляції. Він, у свою чергу, визначається з місяця, що йде після базового.

Калькуляція індексації заробітної плати проводиться за допомогою наступної формули:

І = Д x Кі/100,

  • І – сума індексації;
  • Д – індексований дохід, але не більше прожиткового мінімуму;
  • Кі – коефіцієнт індексації.

Індексація зарплати проводиться, якщо коефіцієнт інфляції більший, ніж 103%. За умови, що у спеціаліста неповний робочий день, тоді операція здійснюється на основі відпрацьованого часу.

Чи можна не проводити індексацію зарплати?

Як ми писали вище, це операція, запропонована правовими нормами України. Тож роботодавець може бути оштрафований. Встановлений розмір штрафу – 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, за яким не проводилася індексація зарплати.

Якщо Вас цікавлять системи автоматизації, звертайтесь до співробітників нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші запитання!

"BAS Бухгалтерія"

Докладніше про програму

Ми знаємо, що потрібно Вашому бізнесу!

Команда фахівців “А4” з радістю зробить всю роботу за вас. Довіртеся професіоналам з  впровадження програм автоматизації BAS та ERP систем!

Можете задати нам всі Ваші питання, ми з радістю дамо рекомендації, як правильно та якісно автоматизувати Ваш бізнес!

Замовте консультацію і ми оперативно відповімо на всі Ваші запитання