Найкращий інтегратор програм BAS та ERP в Україні

Якісне впровадження програм BAS, ERP систем та інших систем автоматизації бізнесу

Наші контакти

Як правильно підібрати КВЕД діяльності підприємства?

Багато хто бажає почати займатися своїм бізнесом, що вимагає не тільки підприємницьких здібностей, а й знання законодавства. Тому сьогодні розглянемо, як правильно підібрати КВЕД, що необхідно для відкриття власної справи.

КВЕД – класифікатор видів економічної діяльності. За допомогою кодового позначення вказується область, в якій буде працювати підприємець. Весь бізнес ведеться в рамках обраного виду. В процесі оформлення ФОП необхідно вказати код КВЕД відповідний Вашій сфері діяльності.

Якщо у вас є питання щодо впровадження, роботи або супроводження програм автоматизації →

УВАГА! Якщо у вас питання стосовно підбору КВЕДа для вашої діяльності, то його варто задавати податковій, а ми можемо проконсультувати Вас стосовно роботи програмного забеспечення або підтримки програм для обліку та автоматизації! Ми дуже сподіваємося, що у нашій статті ви знайдете відповідь на Ваше питання

Як правильно підібрати КВЕД?

В процесі оформлення ФОП заповнюється спеціальна картка – форма 10. У ній позначаються коди основного і другорядного виду комерційної діяльності. Основний КВЕД – один і вказується в списку першим, другорядних, в свою чергу, передбачено необмежену кількість. 

У формі 10 певна кількість рядків, коли їх не вистачає, щоб вписати всі вибрані коди, рядки можна додавати в документ. Якщо розширений варіант не приймають при реєстрації, тоді позначають першорядні КВЕДи, інші дописують по закінченню процедури.

Бажано не допускати помилок, коли вписуєте кодове позначення, при неправильно зазначеній області діяльності в майбутньому прибуток від нього може розглядатися як прибуток від КВЕД, що не був зареєстрований. Наслідки цієї неточності обумовлені системою оподаткування ФОП.

Загальна система оподаткування. Відповідно до пункту 177.6 статті 177 Податкового кодексу України, ФОП, які мають дохід з незареєстрованої області економічної діяльності, сплачують податок за загальними правилами, що передбачені для фізичних осіб – податок на доходи, ставка 18%, військовий збір – 1,5%. У цій ситуації прибуток не включається в підприємницькі, внаслідок чого відсутня можливість формувати витрати по ним. Тому збір буде сплачений не з чистого доходу, а з загального.

Державний класифікатор видів економічної діяльності

Спрощена система оподаткування. Такий спосіб має на увазі, що КВЕДи відображаються в реєстраційній картці, в реєстрі платників єдиного податку. Помилки в найменуваннях і кодових позначення також розглядаються в якості прибутку від незареєстрованих областей діяльності, що може стати причиною втрати права на спрощену систему. При цьому ФОП 1 і 2 групи сплачують податок з даного роду доходу за ставкою 15% відповідно до пункту 293.4 статті 293 Податкового кодексу України.

Коли вписуються коди в заяву на застосування спрощеної системи потрібно бути уважним оскільки неправильно зазначені КВЕДи можуть стати причиною того, що підприємець не буде єдинників. Чи не для всіх КВЕДів передбачений даний варіант.

Якщо платник єдиного податку 3 групи отримує дохід від незареєстрованого виду, але при цьому законодавство дозволяє працювати на спрощеній системі, тоді підвищена ставка ЄП не застосовується. І все ж, це не говорить про те, що для зазначеної групи правильність кодів не важлива.

Відповідно до Податкового кодексу України ФОП, платники ЄН зобов’язані відмовитися від спрощеної системи з наступного звітного періоду, якщо вели діяльність, що не позначені в реєстрі платників єдиного податку. Податкова служба скасовує цю систему оподаткування під час перевірки, якщо ФОП не зробить цього самостійно. Анулювання відбувається з наступного кварталу, в якому підприємець отримав дохід з незареєстрованої діяльності, також нараховуються податки, що мали бути сплачені за даний період на загальній системі.

Важливо правильно підібрати КВЕД для діяльності підприємства

Підбирати КВЕДи необхідно грунтуючись на Вашій сфері діяльності, масштабі підприємства. Неправильно обраний або вказаний з помилками код може призвести до фінансових втрат, тому потрібно бути уважним. При необхідності можна змінити КВЕД, для цього необхідно подати форму 11. У документі позначаються необхідні кодові назви. Розширювати перелік кодів, міняти їх можна необмежену кількість разів. Прибуток отримується лише з одиниці зазначених КВЕДів не є порушенням.

Якщо вас цікавлять програмні продукти лінійки BAS, звертайтеся до фахівців нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Програмні рішення BAS

Докладніше

Ми знаємо, що потрібно Вашому бізнесу!

Команда фахівців “А4” з радістю зробить всю роботу за вас. Довіртеся професіоналам з  впровадження програм автоматизації BAS та ERP систем!

Можете задати нам всі Ваші питання, ми з радістю дамо рекомендації, як правильно та якісно автоматизувати Ваш бізнес!

Замовте консультацію і ми оперативно відповімо на всі Ваші запитання