Найкращий інтегратор програм BAS та ERP в Україні

Якісне впровадження програм BAS, ERP систем та інших систем автоматизації бізнесу

Наші контакти

Як ERP система може поліпшити роботу компанії

ERP

За поточне десятиліття ефективність ERP програм зросла в діаметральном значенні. А рівень впливу на всі бізнес процеси став настільки великий, що відпочатку має на увазі існування автоматизованої системи управління. Отже, як ERP система може поліпшити роботу компанії? У цій статті ми спробуємо дати розгорнуту відповідь на це питання.

Якщо у вас є питання щодо впровадження, роботи або супроводження програм автоматизації →

Повноцінна ЕРП система дає підприємству незаперечну вигоду:

  • Контроль і синхронізація процесів. ERP системи дають можливість здійснювати повноцінний контроль над усіма важливими процесами організації як на оперативному рівні з швидкими змінами так і на стратегічному рівні вимагає аналізу і планування всіх підрозділів організації. За рахунок єдиної інформаційної бази ERP програма синхронізує потоки інформації з різних підрозділів. Завдяки цьому, навіть в інформації про діяльність відділу може бути знайдена помилка, яку без ERP знайти б не вдалося виявити.
  • Стандартизація і автоматизація звітності. Функціональність ERP системи дозволяє об’єднати розрізнені звіти і статистику в єдиний потік, що підвищує якість управління. Звіти формуються в режимі реального часу дозволяючи оперативно тримати руку на пульсі підприємства.
  • Постачальники та клієнти тепер співпрацею з вами більш тісно – ERP дозволяє передавати функції відстеження і контролю на сторону підрядника/замовника, а саме формувати і відслідковувати покупки, завантаження товарами, наявність запасів, місцезнаходження товару, що доставляється і багато іншого).
  • Адаптація під вплив ринку і гнучкість процесів підприємства. ERP дозволяє працювати як єдина система так і з окремими модулями, які неактивні поки в них немає необхідності. Склад в кожному модулі налаштовується під потреби і цілі підприємства.
  • Захист даних. Для кожного працівника створюється своя обліковий запис в системі відповідно до якої користувач отримує рівень доступу і права відповідні його повноважень. Робота кожного користувача може бути проконтролірована.Утечка даних через людський фактор технічно неможлива. Всі операції і дії, виконані користувачем, можуть контролюватися за рахунок коштів ERP системи.

Переваги ERP систем можна перераховувати ще довго. Давайте розглянемо основні напрямки з точки зору безпосередньої користі для підприємства

Повна автоматизація: стандартизація і документація всіх процесів підприємства

Перше і головне, на що впливає ERP, це документальна обробка всіх внутрішніх процедур підприємства: планування, прийом і відвантаження товарів, обмін даними, обробка замовлення клієнта, інтеграція з сайтом та іншими сервісами. У зв’язку з чим ERP помилково можуть називати системою для обробки документації. Частково це вірно, але це визначення неповне. Наприклад, в лінійці продуктів BAS таке рішення представлено як окремий продукт “BAS Документообіг” і позиціонується як система DOCFLOW (електронний документообіг) для підприємств, що використовують у своїй роботі великий обсяг документообігу. ERP рішення на відміну від DOCFLOW проникає і автоматизує всі рівні підприємства і є більш широконаправлені програмою.

ERP

"BAS ERP"

Докладніше про програму

ERP-система програмно супроводжує всі етапи роботи як внутрішніх процесів підприємства так і зовнішніх, наприклад, супроводжує весь процес продажу: приймає замовлення, створює повністю автоматизований сценарій дій, показує залишок на складі, історію покупця, додає дані в статистику.

Управлінські можливості ERP

Сучасні ERP системи представлені як цілісні інформаційні системи. Цей підхід відкриває широкі можливості в сфері управління підприємства, наприклад, можливості оперативного міжнародного управління. В сучасних ERP системах є механізми управління транснаціональними компаніями, включаючи підтримку різних часових поясів, багатомовність, мультивалютність, систем бухгалтерського обліку і звітності. Це дуже важливо для великих компаній і корпорацій, де окремі структури і підрозділи тісно взаємодіють один з одним, перебуваючи при цьому в різних країнах і навіть континентах.
Вони використовуються для оперативного надання керівництву підприємства інформації, необхідної для прийняття управлінських рішень.

За фактом, ERP-система дозволяють використовувати одне рішення яке інтегрує всі розрізнені рішення в себе. Єдина система дозволяє комплексно управляти обробкою, логістикою, дистрибуцією, запасами, доставкою, виставленням рахунків-фактур та бухгалтерським обліком. ERP-системи націлені на максимальне задоволення потреб компаній в засобах управління бізнесом.

Збільшення ефективності

Використання повнофункціональної єдиної системи управління ресурсами компанії може дати величезні переваги підприємству в організації ефективного управління компанією, збільшенні швидкості реакції на зміни зовнішнього середовища, підвищення якості обслуговування клієнтів. Так як створення і впровадження ERP-системи вимагає значних інвестицій. Відповідно виникає актуальне питання скорочення трудовитрат і збільшення ефективності.

Обгрунтування загальних вимог до ERP-системи повинно спиратися на оцінку очікуваних економічних наслідків автоматизації управлінських функцій.
Так як метою більшості підприємств є максимізація прибутку, то основним достоїнством ERP систем є збільшення ефективності процесів продажу і угод з клієнтом.

Для розрахунку ефективності застосовуються такі коефіцієнти, як:

  • Показник повернення інвестицій (ROI)
  • Сукупна вартість володіння (TCO)
  • Аналіз ефективності витрат (cost-benefits analysis)

Повернення від інвестицій в ERP систему йде не від самої системи, а від підвищення ефективності бізнес процесів, які вона інтегрує. Сама по собі, система управління ресурсами підприємства, не залежно від того, наскільки хорошою вона є, мало впливає на збільшення продуктивності компанії. Якщо ви продовжите слідувати колишнім бізнес процесам після впровадження нової системи, ви можете очікувати тільки таку ж, або найбільш ймовірно гіршу продуктивність. ERP система може забезпечити і підтримати багато нових процесів, але це завдання самої компанії вирішувати якими мають бути ці бізнес процеси і приймати рішення щодо їх подальшого використання або відхилення. Ефективність використання системи, яку необхідно розрахувати для отримання показника ефективності витрат, залежить, в першу чергу, від реалізації успішної стратегії бізнесу. Неможливо говорити про правильне і ефективне впровадження інформаційних технологій, покликаних принципово покращувати ринкову позицію компанії, без розгляду досягнення того чи іншого рівня ключових показників продуктивності компанії. Система повинна бути налаштована на досягнення стратегічних і тактичних цілей організації.

Наразі ERP системи широко використовуються підприємствами різних галузей економіки: промисловими підприємствами, освітніми установами, банками, страховими компаніями, медичними закладами тощо. Для орієнтації на характерні для галузі проблеми і вимоги конкретного замовника, розробники ERP-систем пропонують різні конфігурації, набори функціональних модулів для максимального задоволення потреб ринку.

Резюмуємо

При виборі необхідних програмних продуктів необхідно реально оцінювати функціональні області і види виробництв, які потребують автоматизації. Існують різні методики впровадження ERP-системи. Але найбільш успішною є поетапна реалізація проекту. Установка всіх компонентів одночасно несе за собою високі ризики. Цей спосіб доцільний тільки для тих компаній, які мають просту структуру і нескладне виробництво.

Ми знаємо, що потрібно Вашому бізнесу!

Команда фахівців “А4” з радістю зробить всю роботу за вас. Довіртеся професіоналам з  впровадження програм автоматизації BAS та ERP систем!

Можете задати нам всі Ваші питання, ми з радістю дамо рекомендації, як правильно та якісно автоматизувати Ваш бізнес!

Замовте консультацію і ми оперативно відповімо на всі Ваші запитання