fbpx

Взаємозаліки за договорами в 1С:Підприємство Управління торговим підприємством

vzaimozachety-po-dogovoram-v-1s-utp

У даній статті ми опишемо, як вести взаємозаліки за договорами в 1С:Підприємство УТП. Конфігурація дозволяє коректно оформляти розрахунки з контрагентами і проводити аналіз даних. Ви зможете відслідковувати виникнення, погашення заборгованостей, коли була здійснена оплата і її сума.

Договір – важлива складова для функціонування механізму взаємозаліків. У разі його відсутності реалізація відвантаження або оплати Вам буде просто не доступна. Незалежно від того, існує реальний договір чи ні, такий документ повинен бути створений в програмі.

Коли взаємозаліки ведуться згідно з конкретними договорами, то в документі позначається їх спосіб “За договором в цілому”. Якщо він проводиться за певними документами, то визначається їх вид – “За розрахунковими документами”. Для цього необхідно відкрити Довідники – Контрагенти – Рахунки та договори.

vzaimoraschety-po-dogovoram-v-1s-utp

З метою ведення взаємозаліків по замовленнях і рахунках в бухгалтерському обліку, а також щоб вони відображалися в оборотних відомостях необхідно поставити галочку навпроти пункту “Вести розрахунки за документами”.

vzaimoraschety-po-dogovoram-v-1s-utp-1

Як оформляються взаємозаліки за договорами в 1С:Підприємство УТП?

Як приклад опишемо оформлення документів під час надходження товару на суму 2900 грн. Дана операція реєструється за допомогою прикладного об’єкта конфігурації “Надходження товарів і послуг”.

vzaimoraschety-po-dogovoram-v-1s-utp-2

У цьому прикладі постачальник звернувся з проханням внести гроші іншій організації за виготовлення рекламного щита. Процес реєструється документом “Платіжне доручення вихідне” на суму 2900 грн.

vzaimoraschety-po-dogovoram-v-1s-utp-3

Погашення боргу перед постачальником і рекламною компанією фіксується прикладним об’єктом конфігурації “Коригування боргу”, при цьому встановлюється вид операції – “проведення взаємозаліку”. Внаслідок участі трьох сторін, такий залік вважається тристороннім. 

В полях “Дебітор” і “Кредитор” зазначаються відповідні контрагенти. Дані в таблицю можна внести автоматично. Для цього натискаєте кнопку “Заповнити”, вибираєте “Заповнити залишками взаєморозрахунків”.

vzaimoraschety-po-dogovoram-v-1s-utp-4

Інформація в графу “Угода” вводиться, коли потрібна деталізація взаємозаліків до документів розрахунку. В даному випадку в ролі такого документа може виступати прикладний об’єкт конфігурації “Надходження товарів і послуг”. Не обов’язково заповнювати цю графу, якщо взаєморозрахунки проводяться за договором в цілому.

Як аналізувати взаємозаліки за договорами в 1С:Підприємство УТП?

Проводиться такий аналіз за допомогою стандартних бухгалтерських звітів, таких як “Оборотно-сальдова відомість по рахунку”, “Аналіз субконто” і т.д.

vzaimoraschety-po-dogovoram-v-1s-utp-5

Також для аналізу взаємозаліків підійде “Відомість за розрахунками з контрагентами”. Він створюється в валютах взаємозаліків і управлінського обліку.

vzaimoraschety-po-dogovoram-v-1s-utp-6

За детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит