
Сьогодні ми розглянемо, як і для чого використовується внутрішнє замовлення в 1С:Підприємство.
Програми 1С:Підприємство призначені для автоматизації різних ділянок діяльності. Вони дозволяють оптимізувати роботу організації та підвищити її продуктивність. Існують різні конфігурації даного програмного забезпечення. Викладена в статті інформація буде актуальна для таких прикладних рішень:
- 1С:Підприємство Управління виробничим підприємством редакція 1.3;
- 1С:Підприємство Управління торговим підприємством редакція 1.2;
- 1С:Підприємство Управління торгівлею редакція 2.3.
Далі будуть описані загальні моделі механізмів постачання із застосуванням внутрішнього замовлення в 1С:Підприємство, також розберемо такі завдання:
- Створення плану закупівель, що заснований на внутрішніх замовленнях;
- Порівняння плану закупівель та внутрішніх замовлень;
- Розташування внутрішніх замовлень в замовленнях постачальникам.
Механізми постачання із застосуванням внутрішнього замовлення в 1С:Підприємство
Нижче на зображеннях схеми, які демонструють один із способів забезпечення організації торгово-матеріальними цінностями застосовуючи внутрішні замовлення.
Як створити план закупівель?
В контексті постачання підприємства дану операцію виконувати необов’язково. Приклади, коли проводять зазначений процес:
- На майбутній період планування закупівель надійшли вимоги в ТМЦ, потрібно зібрати їх разом;
- Повинна бути виконана процедура сумової оцінки обсягу потреби, включно з метою узгодження бюджету закупівель.
“Помічник планування”, що викликається за допомогою кнопки “Заповнити” використовується з метою автоматичного заповнення плану закупівель, які виконується на базі невиконаних внутрішніх замовлень.
Як здійснюється зіставлення плану закупівель і внутрішнього замовлення в 1С:Підприємство?
При затвердженні плану закупівель необхідно узгодити його з фінансовою службою, постачальниками, відділами замовника, також іноді потрібно провести зіставлення зазначених даних. Для реалізації цього процесу в програмному забезпеченні передбачений звіт “Аналіз внутрішніх замовлень”, в якому є показник “План закупівель”.
Звіт дозволяє виділити наступні позиції внутрішніх замовлень, в залежності від того наскільки вони включені в план закупівель:
- Повністю;
- Частково;
- Чи не включені.
Сценарій відбору позиції позначається в звіті.
Розташування внутрішніх замовлень в документі “Заказ поставщику”
Можна вибрати внутрішнє замовлення вручну з переліку для окремих рядків таблиці, або ж скористатися наступними способами:
- Підбір під час введення даних;
- За допомогою елемента “Заповнити та провести” після введення.
Підбір під час введення
Тип підбору “На замовлення (покупця, внутрішній)” доцільний у випадках формування замовлень на закупівлю грунтуючись на внутрішніх замовленнях. Режим підходить не тільки для підбору позицій внутрішніх, але і замовлень покупців. У формі позначається замовлення та необхідну кількість для його заповнення. Стандартно воно заповнюється з стовпчика “Залишилося забезпечити”, щоб вказати самостійно, необхідно включити ознаку “Запитувати кількість”.
Стовпець “Замовлення” заповнюється програмою під час вибору позиції.
За допомогою елемента “Заповнити та провести” після введення
Даний спосіб доцільно застосовувати якщо на організації використовуються замовлення з фіксованим обсягом, документи вже створені і потрібно позначити які внутрішні замовлення будуть забезпечуватися.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Скористатися даними способом можна тільки в разі оперативного проведення прикладного об’єкта конфігурації “Замовлення постачальникові”.
Після використання елемента “Заповнити та провести” буде запропонований вибір виду замовлень – внутрішній і/або покупців, якими повинен бути заповнений стовпчик “Замовлення”.
Він буде наповнюватися даними за невиконаними позиціях, що зарезервовані на складських приміщеннях або розташовані в замовленнях іншого виду – постачальнику, внутрішні, на виробництво. Під час заповнення замовлень, внутрішніх і/або покупців, дати відвантаження вибираються в порядку зростання.
Внутрішнє замовлення в 1С:Підприємство – один з інструментів забезпечення підприємства
Даний елемент використовується для забезпечення організації необхідними торгово-матеріальними цінностями. Його застосовують для складання плану покупок і позначення дати відвантаження. Скориставшись викладеним в статті алгоритмом Ви задовольните потребу підприємства в ТМЦ.
За детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів нашої компанії. Ми з радістю відповімо на ваші запитання!