fbpx

Внутрішнє замовлення в 1С:Підприємство

vnutrennij-zakaz-v-1s

Сьогодні ми розглянемо, як і для чого використовується внутрішнє замовлення в 1С:Підприємство.

Програми 1С:Підприємство призначені для автоматизації різних ділянок діяльності. Вони дозволяють оптимізувати роботу організації та підвищити її продуктивність. Існують різні конфігурації даного програмного забезпечення. Викладена в статті інформація буде актуальна для таких прикладних рішень:

Далі будуть описані загальні моделі механізмів постачання із застосуванням внутрішнього замовлення в 1С:Підприємство, також розберемо такі завдання:

 • Створення плану закупівель, що заснований на внутрішніх замовленнях;
 • Порівняння плану закупівель та внутрішніх замовлень;
 • Розташування внутрішніх замовлень в замовленнях постачальникам.

Механізми постачання із застосуванням внутрішнього замовлення в 1С:Підприємство

Нижче на зображеннях схеми, які демонструють один із способів забезпечення організації торгово-матеріальними цінностями застосовуючи внутрішні замовлення.

vnutrennij-zakaz-v-1s-1

vnutrennij-zakaz-v-1s-2

Як створити план закупівель?

В контексті постачання підприємства дану операцію виконувати необов’язково. Приклади, коли проводять зазначений процес:

 • На майбутній період планування закупівель надійшли вимоги в ТМЦ, потрібно зібрати їх разом;
 • Повинна бути виконана процедура сумової оцінки обсягу потреби, включно з метою узгодження бюджету закупівель.

“Помічник планування”, що викликається за допомогою кнопки “Заповнити” використовується з метою автоматичного заповнення плану закупівель, які виконується на базі невиконаних внутрішніх замовлень.

Як здійснюється зіставлення плану закупівель і внутрішнього замовлення в 1С:Підприємство?

При затвердженні плану закупівель необхідно узгодити його з фінансовою службою, постачальниками, відділами замовника, також іноді потрібно провести зіставлення зазначених даних. Для реалізації цього процесу в програмному забезпеченні передбачений звіт “Аналіз внутрішніх замовлень”, в якому є показник “План закупівель”.

Звіт дозволяє виділити наступні позиції внутрішніх замовлень, в залежності від того наскільки вони включені в план закупівель:

 • Повністю;
 • Частково;
 • Чи не включені.

Сценарій відбору позиції позначається в звіті.

vnutrennij-zakaz-v-1s-3

Розташування внутрішніх замовлень в документі “Заказ поставщику”

Можна вибрати внутрішнє замовлення вручну з переліку для окремих рядків таблиці, або ж скористатися наступними способами:

 • Підбір під час введення даних;
 • За допомогою елемента “Заповнити та провести” після введення.

Підбір під час введення

Тип підбору “На замовлення (покупця, внутрішній)” доцільний у випадках формування замовлень на закупівлю грунтуючись на внутрішніх замовленнях. Режим підходить не тільки для підбору позицій внутрішніх, але і замовлень покупців. У формі позначається замовлення та необхідну кількість для його заповнення. Стандартно воно заповнюється з стовпчика “Залишилося забезпечити”, щоб вказати самостійно, необхідно включити ознаку “Запитувати кількість”.

Стовпець “Замовлення” заповнюється програмою під час вибору позиції.

vnutrennij-zakaz-v-1s-4

За допомогою елемента “Заповнити та провести” після введення

Даний спосіб доцільно застосовувати якщо на організації використовуються замовлення з фіксованим обсягом, документи вже створені і потрібно позначити які внутрішні замовлення будуть забезпечуватися.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Скористатися даними способом можна тільки в разі оперативного проведення прикладного об’єкта конфігурації “Замовлення постачальникові”.

Після використання елемента “Заповнити та провести” буде запропонований вибір виду замовлень – внутрішній і/або покупців, якими повинен бути заповнений стовпчик “Замовлення”.

vnutrennij-zakaz-v-1s-5

Він буде наповнюватися даними за невиконаними позиціях, що зарезервовані на складських приміщеннях або розташовані в замовленнях іншого виду – постачальнику, внутрішні, на виробництво. Під час заповнення замовлень, внутрішніх і/або покупців, дати відвантаження вибираються в порядку зростання.

Внутрішнє замовлення в 1С:Підприємство – один з інструментів забезпечення підприємства

Даний елемент використовується для забезпечення організації необхідними торгово-матеріальними цінностями. Його застосовують для складання плану покупок і позначення дати відвантаження. Скориставшись викладеним в статті алгоритмом Ви задовольните потребу підприємства в ТМЦ.

За детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів нашої компанії. Ми з радістю відповімо на ваші запитання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит