Найкращий інтегратор програм BAS та ERP в Україні

Якісне впровадження програм BAS, ERP систем та інших систем автоматизації бізнесу

Наші контакти

Вимушений прогул. Що це таке?

У цій статті розглянемо, що таке вимушений прогул. Управління персоналом необхідний і часом складний процес. Він вимагає знань у правовій сфері, вміння знаходити спільну мову з працівниками підприємства. Комфортні умови праці, хороша атмосфера всередині колективу сприяє продуктивності і розвитку компанії.

Відсутність нарікань з боку працівників не тільки підвищує ефективність діяльності зараз, але і допомагає залучити фахівців в майбутньому. Чим менше поганих відгуків про умови праці, тим охочіше хороші кадри підуть на роботу в організацію. Якісна реалізація кадрової політики – необхідна умова для розвитку бізнесу.

Якщо у вас є питання щодо впровадження, роботи або супроводження програм автоматизації →

Крім звичного прогулу, про який можна прочитати у нас на сайті, існує поняття вимушений прогул. Що це таке будемо розбиратися далі.

Що таке вимушений прогул?

Вимушений прогул – часовий відрізок, протягом якого людина позбавлена ​​можливості працювати, внаслідок рішення керівника або уповноваженого ним органу. Дане поняття актуально в наступних випадках:

  • Незаконна відмова прийняти співробітника на роботу;
  • Несвоєчасне оформлення трудового договору;
  • Незаконне усунення від роботи;
  • Незаконне звільнення, переведення на інше місце роботи;
  • Затримка видачі трудової книжки;
  • Некоректне формулювання причини звільнення в трудовій книжці, яка не дозволяє співробітнику влаштується на нову роботу.

У разі вимушеного прогулу через незаконне звільнення, переведення на інше місце роботи, керівник або орган, що їм уповноважений, зобов’язаний виплатити працівникові середній заробіток за даний період, але не більше ніж за один рік. Зазначена виплата за більш тривалий відрізок часу здійснюється, коли затримка в розгляді заяви сталася не з вини працівника. За умови, що суд ухвалив часткову провину співробітника в затримці, розмір виплати зменшується.

Точно також відбувається виплата середнього заробітку і в інших випадках, крім затримки трудової книжки. У даній ситуації компенсується весь термін вимушеного прогулу. Якщо з боку підприємства затримується виконання рішення органу, який розглядав трудовий спір, відповідно до статей 235 і 236 КЗпП України – виплачується середній заробіток за весь час затримки. Розраховується він самостійно або можна звернутися до суду за роз’ясненням виконання зобов’язань.

Середній заробіток розраховується на підставі останніх двох місяців роботи. Якщо співробітник пропрацював менше, ніж зазначений термін, калькуляція здійснюється виходячи з фактично відпрацьованого часу. Можливо, що працівник був відсутній останні два місяці, тоді розраховують на підставі попередніх двох. Час, коли працівник був відсутній на робочому місці відповідно до законодавства або з поважних причин, наприклад, лікарняні та відпустку, не враховується при калькуляції середнього заробітку.

Робимо висновок, що таке вимушений прогул

Даним поняттям позначається період, в якому у співробітника відсутня можливість працювати на підприємстві через рішення керівника або уповноваженого ним органу. Даний період фінансово компенсується у випадках порушення законодавства з боку компанії.

Якщо Вас цікавлять програмні продукти лінійки BAS, звертайтеся до фахівців нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Ми знаємо, що потрібно Вашому бізнесу!

Команда фахівців “А4” з радістю зробить всю роботу за вас. Довіртеся професіоналам з  впровадження програм автоматизації BAS та ERP систем!

Можете задати нам всі Ваші питання, ми з радістю дамо рекомендації, як правильно та якісно автоматизувати Ваш бізнес!

Замовте консультацію і ми оперативно відповімо на всі Ваші запитання