fbpx

Вихід учасника зі складу ТОВ

vyhod-uchastnika-iz-sostava-ooo

Внаслідок різних факторів один із засновників може захотіти залишити ТОВ. У цій статті розглянемо як виконати процедуру правильно.

Законодавство України передбачає вихід учасника зі складу ТОВ. За умови, що його частка до 50% він може покинути суспільство в будь-який момент незалежно від того, згодні інші учасники чи ні. Коли частина становить 50% і більше – необхідна згода інших членів ТОВ. Вони зобов’язані оголосити своє рішення протягом місяця.

Після того, як засновник дізнався про рішення інших учасників, законодавство надає місяць для виходу з товариства. У свою чергу, організація повинна виплатити його частку в повному обсязі протягом року. Крім грошових коштів ТОВ може передати колишньому учасникові майно, що рівносильно його частині. Таке майно не обов’язково має бути тим, що вносив засновник, головне, щоб воно належало організації та було еквівалентно частці.

Як оцінюється вартість майна?

Згідно із законодавством цей процес проводиться в день перед подачею заяви на державну реєстрацію майна товариства. Основою для оцінки служить ринкова ціна всіх часток членів організації. Зробити її може бухгалтер, що фіксується протоколом зборів учасників. Експертна оцінка при цьому не потрібно. Вона може бути необхідна, коли частина майна, яким володіє організація, державна.

Чи може бути вихід учасника зі складу ТОВ примусовим?

У законодавстві України відсутні такі причини виключення з товариства з обмеженою відповідальністю як постійне невиконання або неналежне виконання зобов’язань. Існують два привід для відсторонення:

 • Учасник не вніс вклад, за належних 30 днів після оповіщення не погасив борг;
 • Спадкоємець не погодився вступати в організацію. Член товариства помер, а правонаступник не бажає займати його місце або не встиг у визначений термін подати заяву про членство.

Як оформити вихід учасника з ТОВ?

Процес реалізується за допомогою таких документів:

 • Завірена у нотаріуса заява про припинення членства;
 • Повідомлення про вартість частки учасника, до нього додається обґрунтований розрахунок. Необхідно, щоб даний документ він отримав не пізніше 30-ти днів після сповіщення товариства про вихід;
 • Згода інших членів організації, за умови, що частина вийшов від 50%;
 • Протокол зборів товариства з вказаною вартістю майна, що передається учаснику при виході;
 • Акти, які свідчать про факт прийому або передачі майна наданого члену організації;
 • Виписка про реєстр ЄДР, що підтверджує зміни.

Як тільки факт про припинення членства зареєстрований в ЄДР, учасник вважається таким, що вибув. Він сам декларує інвестиційний дохід, сплачує ПДФО і військовий збір. Організація фіксує факт повернення внеску формою No 1ДФ, ознаку доходу вказує 112.

Якщо Вас цікавлюся програмні продукти лінійок 1С:Підприємство і BAS, звертайтеся до фахівців нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит