fbpx

Відшкодування ПДВ. Порядок дій

vozmeschenie-nds-poryadok-dejstvij

Відшкодування ПДВ – повернення коштів платнику податків, за умови, що податок був сплачений з надлишком. Претендувати на нього можуть юридичні та фізичні особи, якщо вони є платником ПДВ, звісно ж. У разі, коли розмір податкового кредиту, в декларації, більше, ніж зобов’язання, тоді можна заявляти своє право на компенсацію коштів.

Відшкодування ПДВ проводитися в двох варіантах. Перший – платник повертає грошима суму перевищення, другий – за рахунок цих коштів відбувається погашення боргів по податках. Фактори, що не впливають на можливість компенсації:

 • Розмір ПДВ;
 • Дата реєстрації особи як платника ПДВ;
 • Тривалість ведення діяльності.

Крім негативної декларації для компенсації ПДВ необхідне дотримання умов:

 • Податок на додану вартість за продукцію або послуги повинен бути сплачений;
 • Розмір необхідної компенсації не може перевищувати ліміт реєстрації. У разі перевищення, частина виплачується в наступний період;
 • Відсутність боргу по ПДВ. В даних умовах відшкодування відбувається за другим варіантом – погашення боргу.

Порядок дій при відшкодуванні ПДВ

Щоб отримати компенсацію, необхідно дотримуватися алгоритму:

 • Коректно заповнити податкову декларацію, фрагмент в якому йдеться про ПДВ;
 • Внести дані в додаток Д3, в ньому відображається розмір компенсації;
 • Вписати інформацію в додаток Д4, що представляє собою заяву на компенсацію;
 • Вказати в основний частина декларації відомості з програми Д3;
 • Подати декларацію в ДПС.

Після чого платник буде внесений до реєстру ДПС. Порядок, за яким формується список, залежить від черговості подачі. Хто перший зробив цей процес, той в першу чергу отримує компенсацію. Потім протягом 30 днів після закінчення терміну подання декларації проводиться камеральна перевірка. Якщо не було виявлено ніяких помилок узгоджується сума компенсації. Відшкодування ПДВ необхідно чекати більше місяця після заяви.

Повернути гроші можна навіть після того, як суб’єкт перестав бути платником ПДВ. Отримати компенсацію можна якщо дотримані умови, зазначені вище, і “мінус” вказаний в останній декларації.

Відшкодування ПДВ. висновки

Резюмуючи вищесказане, слід зазначити, що кожен платник ПДВ має право на компенсацію. Одним з головних умов це відображення в декларації “мінуса” – перевищення сплаченої суми над розміром самого податку. Також важливо не бути боржником. Коректно оформляйте необхідну документацію, подавайте її в термін і повернете кошти.

Якщо Вас цікавлять програмні продукти лінійок 1С:Підприємство і BAS, звертайтеся до фахівців нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит