fbpx

Відпустки у програмі 1С:Підприємство Зарплата та Управління персоналом

otpuska-v-programme-1s-zup-6

У цій статті розглянемо, які існують відпустки в програмі 1С:Підприємство ЗУП і як їх відображати в системі.

Існує безліч причин, за якими співробітники беруть відгул. Мотивом може бути просто відпочинок, навчання, вагітність і т.д. Кожен випадок необхідно правильно відображати в програмному забезпеченні. Це дозволить коректно вести бухгалтерський та податковий облік, а також грамотно управляти персоналом.

Користуючись цією системою автоматизації бізнесу оформлення відпусток буде здійснюватися в рамках законодавства України. Завдяки чому, Ви уникнете непередбачених витрат і скарг з боку співробітників.

Далі ми опишемо види відпусток, які передбачені конфігурацією, та як їх відображати.

Відпустки у програмі 1С:Підприємство ЗУП

Згідно із законодавством України в системі існую такі відпустки:

 • Щорічна основна;
 • Без збереження зарплати;
 • Творча,
 • По догляду за дитиною до 3-х років;
 • По догляду за дитиною до 6-ти років;
 • У зв’язку з вагітністю та пологами;
 • Чорнобильська;
 • Навчальна.

Метод відображення відпустки в програмі 1С:Підприємство ЗУП

Для початку необхідно зареєструвати, що співробітнику була надана відпустка. Процес здійснюється за допомогою документа “Відпустки організації”.

otpuska-v-programme-1s-zup

Зазначений документ призначений для фіксації тривалості відпусток, виняток – у зв’язку з вагітністю та пологами. Необхідно позначити вид, дати початку та завершення. Передбачено автоматичне розподілення по робочим періодам залишків відпусток. Щоб процедура здійснювалася таким чином необхідно включити відповідний механізм в налаштуваннях параметрів обліку.

“Розраховувати залишки за кілька років” – прапор, при установці якого, враховуються залишки за минулі роки. Коли він відключений – тільки за поточний рік.

У прикладному об’єкті конфігурації “Відпустки організації” вказуються дати початку та закінчення. У разі, коли дата завершення не наступила необхідно відзначити прапорець “Нагадати”. Повернення співробітника вважається “запланованим” і необхідно його підтвердження. Відповідно в базі реєструються дані про ймовірну дату повернення співробітника.

За умови, що в період відсутності співробітника на його місце потрібно взяти іншого, встановлюється прапор “Звільняти ставку”.

Далі на прикладах розглянемо як реалізується процедура надання відпустки в програмі 1С:Підприємство ЗУП.

Співробітниця взяла відпустку на 18 днів за основним щорічною та на 5 днів по додатковому.

Залишки відсутні

Необхідно сформувати документ “Відпустки організації”, тип операції – “Відпустка”. Позначаємо працівника, а також який вид відпустки йому надається – основний та додатковий. Для того, щоб відбулося автоматичне розділення по робочим періодам натискаємо на кнопку “Заповнити”.

otpuska-v-programme-1s-zup-4

При поділі основної відпустки автоматично заповнюється минулий період, оскільки прапорець “Відпустка не переноситься на наступний рік” в довіднику “Види відпустки” не відмічений.

Відображається поточний робочий період для додаткової відпустки, оскільки даний прапорець в довіднику включений.

Залишки в наявності

Як і в попередньому прикладі створюємо “Відпустки організації”, в якому вказуємо тип – “Відпустка”.

otpuska-v-programme-1s-zup-1

Внаслідок залишків за минулий період, які не були використані, спочатку списуються вони, а потім за поточний період.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Фіксація факту надання відпустки працівнику, не впливає на калькуляцію відпускних. Прикладний об’єкт конфігурації “Нарахування відпустки працівникам організації” призначений для їх підрахунку. “Відпустки організації” – документ, який є основою для його введення.

У разі роботи співробітника на підприємстві за внутрішнім сумісництвом, відпустки допустимо фіксувати по кожному робочому місцю окремо.

otpuska-v-programme-1s-zup-5

Творча відпустка

У прикладному рішень даний вид відображається наступним чином:

 1. Прикладний об’єкт конфігурації “Відпустки організацій”;
 2. Вид виробленої операції – “Відпустка”
 3. Формуємо тип відпустки – творчий.

Повернення з відпустки в програмі 1С:Підприємство ЗУП

Повернення співробітника на робоче місце може фіксуватися наступними методами:

 1. У документі, який фіксує відпустки, позначається дата закінчення, при цьому прапорець “Нагадати” не включений. У даних умовах за допомогою одного документа фіксуються дві події, датою повернення на робоче місце є наступна після позначеної в колонці “За”. Такий спосіб застосовується у випадках запланованого виходу на роботу;
 2. Вводиться прикладний об’єкт конфігурації “Повернення на роботу організації”, при цьому прапорець “Нагадати” відзначений. Датою повернення є позначена в документі. Його можна формувати вручну або автоматично за допомогою операції “Показ намічених подій по персоналу”. Вона відображає незавершені події та дозволяє позначити по яким потрібно сформувати завершальну документацію.

Також зазначена операція дає можливо проводити аналіз і підтверджувати заплановані події в кожному типі обліку. За допомогою кнопки “Заповнити” створюється перелік дій, що намічені на означений період в обліках, регламентованого та управлінського характеру.

otpuska-v-programme-1s-zup-3

Необхідно фіксувати минулі події. З цією метою застосовується кнопка “Створити”, після її використання створюється документ “Повернення на роботу в організацію”. Якщо потрібно, дата повернення виправляється. Прапорець “Займати ставку” не відмічаємо, коли не приймали іншого співробітника на місце працівника, що був у відпустці.

otpuska-v-programme-1s-zup-2

Користуючись описаним алгоритмом Ви зможете коректно оформляти відпустку співробітників.

За детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит