fbpx

Відмінності між 1С:Підприємство УНФ і 1С:Підприємство УТП

отличие между унф и утп

У статті ми розглянемо, які існують відмінності між 1С:Підприємство УНФ і 1С:Підприємство УТП. Обидві програми розроблені з метою автоматизації бізнесу. Дозволяють організувати роботу підприємства, підвищити його продуктивність і прибутковість, за рахунок автоматичного виконання рутинних операцій, контролю всіх аспектів діяльності.

Системи полегшують виконання завдань для співробітників всіх ланок компанії. Керівники отримують звітність в усіх напрямках, що дає можливість аналізувати роботу і приймати оптимальні управлінські рішення. Працівники, в свою чергу, мають у розпорядженні інструмент підвищення швидкості діяльності.

Яку програму використовувати, залежить від потреб Вашого бізнесу. Далі ми розглянемо програмні продукти детально і порівняємо їх.

Опис конфігурацій

1С:Підприємство Управління невеликою фірмою

Рішення можна використовувати в таких видах діяльності як:

 • Сервіс;
 • Проектні роботи;
 • Виробництво;
 • Торгівля.

Режими, в яких доступна робота з конфігурацією:

 • Товстий клієнт;
 • Тонкий;
 • Web.

Програмне забезпечення дозволяє оптимізувати роботу з асортиментом продукції. В системі фіксується і зберігається номенклатура товару або послуги, різні види їх цін, знижки та націнки. Також Ви можете розраховувати і встановлювати вартість, а при необхідності змінювати її в подальшому.

Планування продажів може проводитися по всій організації в цілому або по кожному відділу. Щоб проаналізувати ефективність торгівлі, складається план-фактний аналіз. Він розділяється по номенклатурам, відділам та продукції. Передбачено різні види реалізації:

 • Роздріб;
 • Зі складу;
 • Під замовлення;
 • Передача готової продукції в кредит або за попередньою оплатою;
 • Продаж товарів, які були взяті на комісію;
 • Передача продукції комісіонеру.

У конфігурації зберігається контактна інформація контрагентів, а також дані їх контактних осіб. Для регулювання взаємовідносин з покупцями і замовниками зберігаються договори, фіксуються взаємодії з ними – дзвінки, зустрічі, листи і т.д.

Для управління запасами передбачено оперативне отримання службою постачання даних, що дозволяють визначити потреби організації в продукції та послугах. Щоб забезпечити підприємство всім необхідним в системі зберігаються дані постачальників, ціни у них і конкурентів. Автоматизовані процеси оформлення замовлень, а також моніторинг їх виконання, створення графіків поставок.

Система дозволяє планувати і контролювати виробництво, виконання робіт, надання послуг.

Фінансова звітність, що формується, дозволяє контролювати і відстежувати грошові потоки. Також рішення дозволяє стежити за прибутком, збитками, дебіторською та кредиторською заборгованістю. У програмі відсутній функціонал для ведення бухгалтерського та податкового обліку, для цього передбачена можливість інтеграції з 1С:Підприємство Бухгалтерія.

1С:Підприємство Управління торговим підприємством

Програмний продукт дає можливість формувати загальну базу даних для ведення обліку декількох організацій або створити для кожної окремо. Реалізовано ведення двох типів обліку – управлінського та регламентованого. Перший проводиться для всього підприємства, другий  – окремо по організаціям. Управлінський облік ведеться в будь-якій валюті, а бухгалтерський та податковий – в національній. 

За допомогою забезпечення можна проводити управління продажами. В системі підтримуються наступні види торгівлі:

 • Роздріб;
 • Опт;
 • Зі складу;
 • Під замовлення;
 • В кредит або за попередньою оплатою;
 • Продаж товарів, які були взяті на комісію;
 • Передача продукції комісіонеру.

Здійснювати планування торгівлі можна по всій організації або по відділах, деталізується воно від дня до року. Передбачена можливість об’єднання різних планів в один загальний. Відстежувати ефективність виконання складених планів допомагають інструменти аналізу, які зіставляють заплановані та фактичні результати продажів.

Функціонал дозволяє управляти замовленнями. Менеджер за допомогою звітів контролює виробництво, виконання та оплату замовлень. Також він відстежує взаємодію з покупцями і постачальниками. Система містить інструменти для оцінки якості та продуктивності роботи з контрагентами.

Користуючись програмою Ви керуєте ціноутворенням. Доступні різноманітні схеми утворення цін, а також знижок. Система зберігає та автоматично оновлює дані про вартість продукції у конкурентів і постачальників. Передбачений контроль дотримання персоналом прийнятої цінової політики.

Доступно управління закупівлями та складом. Ви формуєте замовлення і контролюєте його виконання, грунтуючись на торгових планах і невиконаних запитах клієнтів проводиться планування закупівель. Рішення дозволяє вести детальний облік матеріалів і продукції на складах.

Також функціональні можливості дозволяють контролювати і управляти грошовими коштами, персоналом, вести бухгалтерський та податковий облік.

Які відмінності між 1С:Підприємство УНФ і 1С:Підприємство УТП?

Для наочності ми склали порівняльну таблицю програмних продуктів.

Функція

1С:Підприємство УНФ

1С:Підприємство УТП

Облік декількох організацій

+

Керування продажами

+

+

Ціноутворення

+

+

Управління закупівлями, запасами і складом

+

+

Управління виробництвом

+

+

Управління персоналом і розрахунок зарплати

+

+

Регуляція взаємовідносин з контрагентами

+

+

Валютні операції

+

Бухгалтерський облік

+

Податковий облік

+

Монітор ефективності

+

Мобільна версія

+

Резюмуємо в чому відмінності між 1С:Підприємство УНФ і 1С:Підприємство УТП

1С:Підприємство Управління торговим підприємством підходить для середнього бізнесу, оскільки має більш широкі функціональні можливості, ніж 1С:Підприємство Управління невеликою фірмою. 1С:Підприємство УНФ буде корисний підприємством малого бізнесу, має менший набір інструментів автоматизації, не передбачає ведення бухгалтерського та податкового обліку.

За детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит