fbpx

Які відмінності між BAS ERP і 1С:Підприємство Управління виробничим підприємством. Як придбання BAS ERP оптимізує бізнес?

kakie-razlichiya-mezhdu-bas-erp-i-1s-uvp

У цій статті розглянемо відмінності між BAS ERP і 1С:Підприємство УВП. На сьогодні дані програмні продукти оптимально підходять для автоматизації великих підприємств. Тому знання систем, відмінності в їх функціональних можливостях допоможе вибрати конфігурацію, яка задовольнить потреби Вашого бізнесу.

Довгий час на ринку користувалася популярністю програма 1С:Підприємство УВП. З її допомогою користувачі вирішували широкий спектр завдань та вели облік організації. Відносно недавно з’явилося прикладне рішення від українських розробників – BAS ERP. Але ми спостерігаємо деяке побоювання підприємців стосовно переходу на цю конфігурацію.

Чи є для цього підстави? Неприйняття нового – феномен, який притаманний нашій психіці. В рамках підприємства логічно, що перед тим, як вносити зміни в бізнес-процеси необхідно ретельно вивчити питання.

З цією метою ми проведемо порівняння зазначених програмних продуктів і відповімо на питання чи варто користуватися BAS ERP.

Щоб краще зрозуміти відмінності між BAS ERP і 1С:Підприємство УВП, розглянемо для початку кожну систему окремо.

Характеристика 1С:Підприємство УВП

Прикладне рішення направлене на автоматизацію всіх бізнес-процесів підприємства. Функціональні можливості дозволяють вести бухгалтерський та податковий облік, контролювати рух грошових коштів, стежити за продажами та закупівлями, управляти персоналом, регулювати операції на складі і т.д.

Програмний продукт дає можливість керівнику швидко отримувати дані про поточний стан підприємства, незалежно у відрядженні він або на відпочинку, за рахунок чого підвищується контрольованість діяльності організації. Для співробітників дана система спрощує роботу, оскільки автоматизуються безліч рутинних процесів.

Конфігурація поєднує в собі функціонал трьох програм, а саме:

 • Управління торгівлею;
 • Бухгалтерія;
 • Зарплата і управління персоналом.

Така комбінація функцій 1С:Підприємство УВП дозволяє управляти кожним аспектом підприємства. Важливою є опція ведення обліку по МСФЗ – Міжнародними Стандартами Фінансової Звітності. Вона дає можливість залучити іноземних інвесторів і розширити бізнес.

Відносно взаємодії з контрагентами, можна моніторити та прогнозувати заборгованість як компанії, так і перед нею, проводити необхідні розрахунки, незалежно від валюти. Функціонал рішення широкий, детально Ви можете ознайомитися з ним у нас на сайті.

Характеристика BAS ERP

BAS ERP – система управління виробництвом на автоматизованій платформі BAF (Business Automation Framework). При цьому прикладне рішення враховує специфіку ведення бізнесу в Україні та законодавчу базу. Тому ризик непередбачених витрат і різного роду штрафів знижується в рази.

Система автоматизації бізнесу також спрямована на оптимізацію всіх ділянок роботи підприємства. Передбачено різні види звітів, які забезпечують керівника актуальними даними про стан організації, рух грошових коштів, роботу з клієнтами, виробництво і т.д. Кожен аспект діяльності піддається детальному аналізу, що дозволяє якісно оцінювати поточну ситуацію та приймати оптимальні управлінські рішення.

Для взаємодії з клієнтами існує два види правил – індивідуальні та типові. Це дає можливість поліпшити якість роботи, а також надавати сервіс високої якості. Функціонал програми передбачає різні форми оплати з клієнтами. Що полегшує процес взаєморозрахунків для обох сторін.

В забезпеченні розроблена нова підсистема управління виробництвом. Вона дозволяє створювати виробничі плани без конкретних часових нормативів. Управляти виробничими процесами можна на двох рівнях – диспетчера-логіста та локальному (цеховому). Такий поділ сприяє оптимізації управлінської діяльності.

Також функціональні можливості рішення дозволяють контролювати закупівлі, продажу, роботу складів, проводити бюджетування та організовувати ремонти. Детально про систему можна дізнатися тут.

Відмінності між BAS ERP і 1С:Підприємство УВП

Наведемо порівняльну таблицю прикладних рішень.

Функціональні можливостіBAS ERP1С:Підприємство УВП
Аналіз і планування руху грошових коштів

+

+

Еквайринг+
Розрахунки в різних валютах ++
Інвентаризація кас і банківських рахунків+
МСФЗ++
Бухгалтерський та податковий облік++
Оцінка показників діяльності, їх аналіз++
Доступ з планшета або телефону+
Облік руху кадрів, аналіз їх ефективності та управління персоналом

+

+

Розрахунок зарплати++
Підтримка основних форм оплати праці++
Нарахування доходів не пов’язаних з оплатою праці+
Управління заборгованістю по працівникам

+

Контроль навчання співробітників+
Розрахунок податків і відрахування до фонду оплати праці

+

Формування плану виробництва++
Деталізація плану виробництва до години, дня, місяця і т.д.

+

Управління пріоритетом замовлень+
Контроль ресурсів для виробництва++
Два рівня планування виробництва – головний та локальний диспетчер

+

Планування по “вузьким” місцях+
Облік витрат і розрахунок собівартості++
Контроль запасів і складів++
Бюджетування++
Організація ремонтів і контроль стану обладнання

+

+

Керування продажами++
Аналітика попиту та пропозиції++
Контроль стану замовлень++
Самообслуговування клієнтів+
Управління закупівлями++
Планування закупівель++
Оформлення замовлень++
Моніторинг виконання замовлень++
Управління взаємодії з клієнтами

+

+

ABC (XYZ) – аналіз+
BCG-аналіз+

Як ми бачимо різниця між BAS ERP і 1С:Підприємство УВП хоч і невелика, але все ж є. Програмний продукт лінійки BAS – нова розробка на ринку з 2017 року, також система має більш широкі функціональні можливості в порівнянні з 1С:Підприємство УВП.

Як придбання BAS ERP оптимізує бізнес?

Наша компанія займається впровадженням даної конфігурації з моменту її появи на ринку. Досвід реалізованих проектів показує, що прикладне рішення сприяє підвищенню продуктивності діяльності підприємства. Звичайно, не обходиться без складнощів. Впровадження BAS ERP – трудомісткий процес, але програма має гнучке налаштування, тому її можна максимально адаптувати під співробітників і керівника.

Для роботи з програмним продуктом не завжди потрібно перебудовувати бізнес-процеси на підприємстві. Фахівці підлаштовують систему під вже існуючу структуру роботи організації. Все залежить від конкретної компанії.

При необхідності розробляються підсистеми BAS ERP. Це дозволяє задовольнити потреби бізнесу та оптимізувати діяльність підприємства. Після впровадження системи керівник отримує можливість контролювати всі аспекти організації, а співробітники – ефективний інструмент для вирішення завдань.

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з деякими реалізованими проектами впровадження BAS ERP.

Якщо Вас цікавлять системи автоматизації бізнесу, звертайтеся до фахівців нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит