fbpx

Утримання в 1С:Підприємство Зарплата та Управління персоналом 8.3 Україна

uderzhaniya-v-1spіdpriyemstvo-zarplata-ta-upravlіnnya-personalom-83-ukraina

У цій статті розглянемо, які існують утримання в 1С:Підприємство ЗУП 8.3 Україна.

Коректна настройка та оформлення даного процесу дозволяють не допускати непередбачених витрат. Також правильна робота з програмним забезпеченням спростить виконання завдань такого роду. За рахунок чого співробітники зможуть виконувати операції швидше, при цьому зростає продуктивність діяльності в цілому.

Матеріал, який буде викладено далі допоможе проводити настройку утримань в різних ситуаціях, а саме:

 • До межі;
 • За шкалою;
 • Відсотком від суми інших утримань;
 • За спожитий авансом відпустку при звільненні працівника;
 • Аліменти за виконавчим листом.

Оформлення та налаштування кожного виду утримання в 1С:Підприємство ЗУП 8.3 Україна

До межі

Опишемо метод настройки на основі утримання профспілкового внеску з працівника.

В першу чергу формується новий тип утримання. Задаємо такі параметри:

 • Первинне утримання;
 • Довільна формула розрахунку.

uderzhaniya-v-1s-zup-1

Розрахункова база – параметр, що визначає її виходячи з даних однойменного списку на вкладці “Інше”.

Макс. база профспілкового внеску – максимальний рівень утримань, вище якого процес не здійснюється. Єдиний для всіх або “Для підрозділу” параметр схем мотивації. При цьому його порядок введення – “Періодично”.

uderzhaniya-v-1s-zup-2

ЗАУВАЖЕННЯ! Порядок введення “Періодично” дає можливість задавати значення параметра схеми мотивації по всьому підприємству або окремо по відділеннях з обумовленою періодичністю. Коли необхідність у періодичності відсутня, тоді порядок введення позначається як “Може змінюватися при розрахунку”.

Відсоток профспілкового внеску – параметр, у якого порядок введення або “Може змінюватися при розрахунку”, або “Вводиться тільки при кадрових змінах”.

uderzhaniya-v-1s-zup-3

ЗАУВАЖЕННЯ! При порядок введення “Видно, але не редагується при розрахунку” параметр позначається в реєстрі “Значення показників схем мотивацій” щомісяця.

Коли вид параметра – “Числовий”, то відсоток вказується в частках одиниці.

Передбачено кілька методів привласнення значень параметрам сміх мотивації.

“Мкс. база профспілкового внеску “позначається за допомогою” Значення показників схем мотивації “. В даному випадку задаємо значення для підприємства.

uderzhaniya-v-1s-zup-4“Відсоток профспілкового внеску” позначається за допомогою прикладного об’єкта конфігурації “Введення відомостей про планові утримання організації”.

uderzhaniya-v-1s-zup-5

У прикладному об’єкті “Нарахування зарплати працівникам організації” відображаються утримання на однойменній вкладці, які були сформовані і призначені працівникові.

На зображенні нижче вказано, що у працівника Гаманюк із заробітною платою менше, ніж максимальна база профспілкового внеску, він калькулируется з розміру нарахувань – 2500, а у співробітника Віталій зарплата більше бази, що діє в даний розрахунковий період, виходячи з неї утримується внесок – 3000.

uderzhaniya-v-1s-zup-6

За шкалою

Формується утримання, в якому задаються такі параметри розрахунку:

 • Послідовність – Залежне першого рівня;
 • Спосіб – Довільна формула;

Описується формула розрахунку, як на зображенні нижче.

uderzhaniya-v-1s-zup-7

Розрахункова база – заданий параметр.

Частина формули -? (РасчетнаяБаза <= 200,3,? (РасчетнаяБаза <= 500,2.5,? (РасчетнаяБаза <= 2000,2,? (РасчетнаяБаза <= 5000,1.5,1)))) / 100 – показує процентну шкалу, яка залежить від бази утримання.

Сума від 0 до 200, при це відсоток дорівнюватиме 3, від 200 до 500 – 2,5, від 500 до 2000 – 2, від 2000 до 5000 – 1,5, від 5000 до 9999999999 – 1.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Щоб налаштувати шкалу, необхідно використовувати функцію “? (,,)”.

Можливе застосування конструкції “ОценітьПо ()”, при цьому вид розрахунку вказується “Оціночна шкала процентна”, але при такому використанні зменшується продуктивність програмного забезпечення. Також зазначена конструкція в наступних версіях конфігурації може бути відсутня.

У реєстрі “Розрахункова база” на вкладці “Інше”, необхідно вказати з чого складається утримання, що є основою для його калькуляції.

ЗАУВАЖЕННЯ! Якщо застосовується варіант розрахунку “Довільна формула розрахунку”, тоді використовувати вкладку “Інше” можна тільки при наявності у формулі параметра “Розрахункова база”.

uderzhaniya-v-1s-zup-8Утримання формуються за допомогою прикладного об’єкта конфігурації “Введення відомостей про планові утримання організації”.

uderzhaniya-v-1s-zup-9

Утримання, яке сформоване для працівника показується на вкладці “Утримання”, що знаходиться в прикладному об’єкті “Нарахування зарплати працівникам організацій”. На зображенні у працівника утримуються аліменти, що призначені за допомогою документа “Виконавчий лист”, а також відсоток за обслуговування банком вказаних виплат, призначений за допомогою об’єкта “Введення відомостей про планові утримання працівників організацій”.

uderzhaniya-v-1s-zup-10

Відсотком від суми інших утримань

Формуємо утримання з такими параметрами:

 • Залежне першого рівня;
 • Спосіб – відсотком;
 • Позначаємо з чого складається утримання, що буде основою для калькуляції, як зазначено на зображенні нижче.

uderzhaniya-v-1s-zup-11

“Введення відомостей про планові нарахування та утримання організації” – прикладний об’єкт, за допомогою якого працівнику призначається утримання.

uderzhaniya-v-1s-zup-12

“Нарахування зарплати працівникам організації” – прикладний об’єкт, в якому позначається утримання працівника, в даному випадку аліменти і відсоток за банківське обслуговування, як вказано на зображенні.

uderzhaniya-v-1s-zup-13

За використану авансом відпустку при звільненні працівника

Щоб здійснити сторно надмірних нарахувань, потрібно сформувати “Розрахунок при звільненні працівників організацій”. Зазначений документ можна формувати грунтуючись на наказі про звільнення, тоді зайві дні автоматично переносяться на вкладку “Розрахунок відпустки”, при цьому включається пункт “Утримати відпустку авансом”. Також необхідно вказати посилання на прикладної об’єкт, який був основою для нарахування відпускних.

uderzhaniya-v-1s-zup-14

“Заповнити та розрахувати всі” – кнопка, при натисканні якої відбувається заповнення даних по утриманню на вкладці “Нарахування”. Після чого розраховується утримання.

uderzhaniya-v-1s-zup-15

Аліменти за виконавчим листом

Щоб оформити утримання аліментів, необхідно скористатися документом “Виконавчий лист”. Калькуляція зазначених виплат залежить від пункту “Вид документа”.

uderzhaniya-v-1s-zup-16

Угода про сплату аліментів

Потрібно заповнити дані в табличній частині “Діти” про дитину та вказати рік закінчення виплат. Вибір зазначеного виду дозволяє включити прапорець “Суму аліментів збільшувати до мінімуму”. Якщо розмір аліментів менший за прожитковий мінімум соц групи дитини, тоді установка прапорця дає можливість підвищити суму на 30% від мінімуму.

uderzhaniya-v-1s-zup-17

Формуємо “Виконавчий лист” із зазначеним видом.

uderzhaniya-v-1s-zup-18

За допомогою “Нарахування зарплати працівникам організацій” позначаємо аліменти в кінці місяця.

uderzhaniya-v-1s-zup-19

Виконавчий лист

Створюємо документ з даним видом.

uderzhaniya-v-1s-zup-20

УВАГА! При даному виді документа введення інформації про дитину в картку фіз особи НЕ є обов’язковим.

Утримання аліментів здійснюється за допомогою об’єкта “Нарахування зарплати працівникам організацій”. Засоби відправляються поштою, тому враховується поштовий збір в розмірі 10 грн.

uderzhaniya-v-1s-zup-21

Утримання в 1С:Підприємство ЗУП 8.3 Україна

Скориставшись інформацією, що викладена в статті Ви зможете коректно оформляти утримання.

За детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит