fbpx

Які існують терміни виплати зарплати

kakie-suschestvuyut-sroki-vyplaty-zarplaty

Законодавством України встановлені терміни виплати зарплати. Наймач зобов’язаний систематично проводити видачу фінансів співробітникам наступним чином:

 • Оплата праці проводиться мінімум двічі на місяць, або більше;
 • Проміжок часу між видачами коштів не може становити більше 16-ти календарних днів;
 • Як закінчився період, що повинен бути оплачений, виплата здійснюється максимум протягом семи днів;
 • Зазначений процес проводиться в робочі дні згідно з графіком організації.

За умови, що виплата зарплати випадає на вихідний, святковий день, операція здійснюється заздалегідь. Платня видається співробітникові двічі:

 • З 16 по 22 число поточного місяця;
 • З 1 по 7 наступного.

Оплачується час, що був відпрацьований, для обліку використовують спеціальний табель, в якому зазначаються дані за звітний місяць.

Сума, яку повинен отримати працівник за першу половину місяця встановлена ​​в колективному договорі, в нормативному акті роботодавця, що погодили з профспілкою. Розмір виплати не менше, ніж ставка за відпрацьований час.

Повідомлення співробітника про виплату зарплати

Правові норми України зобов’язує роботодавця при кожній видачі коштів повідомити співробітнику:

 • Загальний розмір виплати і надати розшифровку за видами оплати;
 • Суму відрахувань та утримань;
 • Розмір зарплати після сплати податків.

Порушення виплати зарплати

Видача працівникам коштів одноразово в місяць – недотримання встановлених трудових законів України, не змінює даного факту присутність заяв про такий спосіб оплати з боку працівників. Роботодавець не може встановити цю періодичність в документах, що регламентують терміни.

За умови, що заробітну плату не виплачують місяць або більше роботодавець повинен видати працівникові компенсацію. Дана операція здійснюється один раз перед виплатою заборгованості по зарплаті.

Організація, що порушує терміни виплат згідно із законодавством піддається штрафу в розмірі трьох мінімальних зарплат. Якщо оплата праці затримується більше, ніж на місяць тоді санкція становить одну мінімальну заробітну плату. Такий же штраф передбачений, якщо роботодавець проводить оплату праці раз на місяць. Посадові особи, які не дотримуються термінів можуть бути оштрафовані на суму від 510 до 1700 гривень.

Виплата зарплати при звільненні працівника

Оплата праці здійснюється в день звільнення працівника, якщо він не працював в цю дату, грошові кошти видаються наступного дня після того, як співробітник подав вимогу про розрахунок. Роботодавець або уповноважений орган зобов’язаний сповістити співробітника в письмовому вигляді про суми, які будуть виплачені при звільненні.

При затримці видачі грошових коштів працівникові мають виплатити середній заробіток за весь період очікування.

Якщо Вас цікавлять програмні продукти лінійки 1С:Підприємство і BAS, звертайтеся до співробітників нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит