fbpx

Скасування книги обліку доходів для ФОП з 2021

otmena-knigi-ucheta-dohodov

Скасування книги обліку доходів для ФОП вступає в силу з 1 січня 2021 року. У зв’язку з цим змінилися способи його ведення. У цій статті розглянемо, як проводиться облік для кожної групи ФОП. Інформація викладена в статті допоможе розібратися як працювати в нових реаліях. Що спростить діяльність і дозволить уникнути непередбачених витрат.

Вести облік можна будь-яким зручним для Вас способом – Excel, зошит, журнал, при бажанні робити записи в книзі, як і раніше. Повідомляти податкову службу про обраний варіант або реєструвати щось не потрібно. Дану інформацію можуть запросити в разі перевірки дотримання лімітів.

За який термін відображати діяльність також вибираєте самі – день, тиждень, обов’язково позначати дані за місяць. Необхідність подавати заяви про припинення ведення книги обліку відсутня. Рекомендується зберігати її три роки, після того, як припинили робити записи. Якщо бажаєте продовжити вести книгу, але вона закінчується, просто придбайте нову, реєструвати в податковій її не потрібно.

Відображення діяльності в зв’язку зі скасуванням книги обліку

Підприємцям на загальній системі необхідно відображати доходи і витрати, а також мати у своєму розпорядженні документи про джерело продукції. Вести облік можна на паперових носіях, або в електронному вигляді, комбінувати зазначені способи. У майбутньому Міністерство фінансів затвердить типові форми звітності.

Фізичні особи-підприємці I-III груп, які сплачують єдиний податок, але не сплачують ПДВ, можуть фіксувати отриманий ними дохід кожен місяць. Виконувати цей процес також можна в паперовому та електронному вигляді. Дані умови відображення діяльності актуальні і для ФОП III групи, платників ПДВ.

Як вплинула відміна книги обліку доходів на ФОП?

По суті питання індивідуальний, у кожного підприємця свою відповідь. З одного боку позбулися паперової тяганини, з іншого боку необхідно вчиться новому способу обліку. Але при бажанні ФОП може продовжити фіксувати прибутки в книзі. Реєструвати нову не потрібно, як і повідомляти податковій про обраний варіант обліку – паперовий або електронний.

NOTA BENE! Згідно 7 пункту Порядку №579 книгу обліку доходів потрібно зберегти у себе ще на три роки, після того, як закінчився звітний період, в якому була зроблений останній запис.

Якщо Ви припинили вести книгу і перейшли на електронний спосіб, необхідність сповіщати податкову про це відсутня.

Вас цікавлять програмні продукти 1С:Підприємство і BAS? Звертайтеся до фахівців нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Напишіть нам:

    Тестова форма уа

    [contact-form-7 404 "Not Found"]

    Надіслати запит