fbpx

Що таке програма «1С:Підприємство»?

Незалежно від популярності програмного продукту «1С:Підприємство», нам часто надходять одні і ті ж питання: що таке «1С:Підприємство»?, що це за програма? Які є версії, які є конфігурації?

лого_1С_предприятие_юа0

У даній статті ми не будемо заглиблюватися в тонкощі програмування, налаштування, доопрацювання, а постараємося в двох словах пояснити: “що це «1С:Підприємство» і з чим його їдять”.

На сьогоднішній день, програмні продукти, які впроваджуються це деякий стандарт в бізнесі, який допомагає автоматизувати процес різних видів обліку і ефективно використовувати ресурси підприємства. Програми «1С:Підприємство» вже кілька десятиліть, широко використовуються, як в малому, так і в середньому бізнесі, в бюджетних організаціях, на великих підприємствах і холдингах.

«1С:Підприємство 8» це програмний продукт, який призначений для автоматизації процесів обліку (бухгалтерський, кадровий, управлінський і т.п.) І управління виробничими процесами на підприємстві. За допомогою даної програми, завдяки її універсальності і багатофункціональності, можна автоматизувати бізнес-процеси використовуючи її типові і галузеві рішення.

Що таке програма «1С:Підприємство»

Будь-яке програмне рішення, яке впроваджується учасником САБ-а складається з двох компонентів: платформа і конфігурація (як система Windows + програма для перегляду відео або програма для прослуховування музики):

 1. «1С:Підприємство» – це ядро, основа на якій працює потрібна конфігурація восьмої версії;
 2. Конфігурація – те, з чим безпосередньо мають справу користувачі (Бухгалтерія, Зарплата і управління персоналом, Управління торговим підприємством, Управління виробничим підприємством і т.п.)

Що таке типове і галузеве рішення «1С:Підприємство»

Типове рішення – “універсальні” найбільш поширені конфігурації програм не потребують значних доробок, які допоможуть автоматизувати бізнес-процеси, без урахування специфіки виробництва (Бухгалтерія, Роздріб, Торгівля)
Галузеве рішення – програма спеціально “заточена” під галузь підприємства (WMS Логістітка, ТОіР)

Які є версії «1С:Підприємство»

На момент написання статті актуальна версія «1С:Підприємство», але не дивлячись на застарілість, попитом користується версія 7.7. Також, можна зустріти перший вдалий реліз платформи 6.0. У програмах «1С:Підприємство» можна працювати з-під систем Windows і Linux. Про версії «1С:Підприємство» для Mac OS буде написана окрема стаття.

Варіанти роботи з програмою «1С:Підприємство»:

 1. Файловий – вся інформація зберігається в одному файлі. Зручно, коли програмою користується 1 людина. Якщо ж з програмою буде працювати кілька користувачів, швидкість роботи буде дуже низька. Такий варіант не безпечний, тому що при можливій поломці ПК можна втратити важливі файли.
 2. Більш безпечний, а також варіант роботи з програмою, яка не впливає на її швидкість, це робота через клієнт-сервер. Буде зручно, якщо одночасно програмою 1С:Підприємство працюватиме більше 5-ти співробітників. (Програма встановлена на сервері, співробітники працюють через спеціальний клієнт). Великим плюсом даного варіанту є те, що за сервером весь час стежать професіонали, вчасно робляться резервні копії (Вам не потрібно переживати за втрату важливих даних). Якщо встановити та налаштувати сервер немає можливості, то його можна орендувати, цю послугу «Оренда сервера 1С:Підприємство» наша компанія надає за дуже вигідними умовами.

Ще трохи про те, що таке «1С:Підприємство»

Управління торговим підприємством

Додатково, компанія «1С:Підприємство» надає можливість автоматизації окремих підрозділів компаній і організацій за допомогою продукту «Бухгалтерія 8» і «Зарплата і управління персоналом», що істотно полегшує життя співробітникам бухгалтерії в процесах ведення обліку, розрахунку та виплати заробітної плати, лікарняних, відпускних, відрядних та інших виплат згідно із Законодавством України.

Варто зазначити, що продукти «1С:Підприємство», в яких є достатня кількість регламентованих, управлінських звітів, які дозволяють проводити оперативний моніторинг всіх бізнес процесів в організації, а так само подавати електронну звітність до контролюючих органів, не виходячи з кабінету.

Хочемо, звернути Вашу увагу, що типові продукти «1С:Підприємство» доступні і у вигляді мобільних додатків, що сприяє оперативності прийняття управлінських рішень, а також допомагає розвивати бізнес. За допомогою мобільних додатків є можливість роботи в режимі on-line торгових представників, логістів та менеджерів з продажу. При необхідності ви можете звернутися в «Групу компаній А4» для розробки індивідуальних мобільних додатків, згідно Вашим побажанням і вимогам специфіки бізнесу.

Розвиваючись в ногу з часом, змінюються підходи до вибору форм і методів роботи програми «1С:Підприємство», так, для зручності користувачів були розроблені керовані форми типових продуктів, можете оцінити їх зручність самостійно.

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит