Найкращий інтегратор програм BAS та ERP в Україні

Якісне впровадження програм BAS, ERP систем та інших систем автоматизації бізнесу

Наші контакти

Що таке VPS/VDS сервер?

VPS VDS

VDS (Virtual Dedicated Server) або VPS (Virtual Private Server) – це сервіс, де користувачеві надається в оренду віртуальний сервер під розміщення вашого програмного забезпечення. VDS або VPS відтворює роботу реального фізичного сервера – для цього, на сервері встановлюється операційна система і програмне забезпечення під виділену область пам’яті. Є можливість коригувати кількість місця на SSD дисках і виділеної оперативної пам’яті. Залежно від потужності, на одному фізичному сервері може працювати від одного до сотень незалежних віртуальних серверів.

Якщо у вас є питання щодо впровадження, роботи або супроводження програм автоматизації →

VDS і VPS - в чому різниця простими словами

У мережі поширена інформація, що ці терміни позначають сервери з різними типами віртуалізації: VPS позначає віртуалізацію на рівні операційної системи, VDS – апаратну віртуалізацію. Насправді, обидва терміни з’явилися і розвивалися паралельно, і означають одне і те ж: віртуальний виділений сервер, запущений на базі фізичного. Ми використовуємо термін VPS (Virtual Private Server), оскільки, він більш поширений і його значення більш зрозуміло, як сутність наданої послуги.

Принцип роботи VPS сервера і його особливості

Щодо функціонування та принципам роботи віртуальний виділений сервер мало чим відрізняється від фізичного сервера. Він не має обмежень по кількості розміщуваних сайтів, баз даних, доменних зон, ssh- ftp- email-користувачів, а його власник-адміністратор має право працювати з файлами, встановлювати додатки і здійснювати інші операції, як на реальному повноцінному сервері.

Віртуальний сервер працює незалежно від інших vps-серверів, розташованих на одній з ним фізичній машині. Це означає, що збій в роботі одного сервера не впливає на функціонування інших.

На відміну від звичайного віртуального (shared) хостингу, на віртуальному сервері доступні технології захисту від DDoS-атак, а збереження даних гарантується можливістю створення резервної копії.

Порівняння VDS / VPS з хостингом сайтів

Плюси використання VDS / VPS в порівнянні з віртуальним хостингом:

  • Повний контроль: власник віртуального виділеного сервера отримує права доступу рівня Administrator (для Windows), і може точно керувати сервер під потреби конкретного проекту аж до установки необхідного програмного забезпечення і зміни операційної системи.
  • Мінімум обмежень: VDS / VPS дозволяють розміщувати будь-які бази даних і ПЗ обмежуючись тільки ресурсами сервера.
  • Незалежність: віртуальні сервери розміщуються на одній хост-машині, але працюють ізольовано і не «перетягують» один в одного ресурси, а також використовують окремі IP-адреси, в той час як на звичайному віртуальному хостингу кілька сайтів нерідко використовують один IP-адреса.

Мінуси використання VDS / VPS в порівнянні з віртуальним хостингом:

  • Ціна: вартість оренди віртуального виділеного сервера зазвичай істотно перевищує номінальну вартість віртуального хостингу. Але і можливості набагато ширше.
  • Адміністрування: потенційно, є необхідність адмініструвати віртуальний сервер, як фізичний, тому користувачеві потрібні певні знання і навички в цій області. Ми вирішили цю проблему і весь комплекс робіт з адміністрування беремо на себе!

Порівняння VDS / VPS з фізичним виділеним сервером

Плюси використання VDS / VPS в порівнянні з виділеним сервером:

  • Невисока вартість: оренда віртуального виділеного сервера обходиться користувачеві значно дешевше оренди порівнянного за потужністю фізичного сервера. При цьому продуктивність VDS / VPS може навіть виявитися вище (дивись наше дослідження)
  • Проста масштабованість: віртуального сервера дуже легко додати потужності у вигляді додаткового обсягу оперативної пам’яті, процесорних ядер або обсягу жорсткого диска.
VPS VDS

Оренда сервера від А4

Докладніше

Кому і коли віртуальний виділений сервер підходить найкраще

Віртуальний сервер ідеально підходить для спільної роботи з офісними і бухгалтерськими програмами, а також для проектування, розробки та тестування програмного забезпечення. Закриті корпоративні проекти з підвищеними вимогами до безпеки та конфіденційності даних в масі своїй теж базуються на віртуальних виділених серверах – особливо це стосується невеликих компаній, для яких недоступні покупка або оренда фізичного сервера.

Ми знаємо, що потрібно Вашому бізнесу!

Команда фахівців “А4” з радістю зробить всю роботу за вас. Довіртеся професіоналам з  впровадження програм автоматизації BAS та ERP систем!

Можете задати нам всі Ваші питання, ми з радістю дамо рекомендації, як правильно та якісно автоматизувати Ваш бізнес!

Замовте консультацію і ми оперативно відповімо на всі Ваші запитання