Найкращий інтегратор програм BAS та ERP в Україні

Якісне впровадження програм BAS, ERP систем та інших систем автоматизації бізнесу

Наші контакти

Що таке ERP система?

ERP

Що таке ERP система в світі сучасного бізнесу, чи дійсно це необхідність чи все-таки примха? У цій статті ми спробуємо пролити світло на основні аспекти в роботі Вашої компанії, на які може вплинути впровадження ERP системи.

Отже, ERP система це продукт, який дозволить Вам об’єднати ресурси підприємства за всіма підрозділами в єдину систему управління, що значно спростить роботу і обмін інформацією між різними відділами. ERP (Enterprise Resource Planning System) дослівно і перекладається як система планування всіх ресурсів на підприємстві.

Якщо у вас є питання щодо впровадження, роботи або супроводження програм автоматизації →

Ми часто стикаємося з тим, що через незнання або через невірні консультацій клієнти часто плутають впровадження ERP системи з CRM, або вважають їх свого роду аналогами. Насправді ж ERP система це більш масштабне програмне забезпечення і його головною функцією і в той же час відмінністю є управління всіма ресурсами компанії, а не окремими її частинами.

У міру зростання і розвитку компанії виникає необхідність зменшення витрат, контроль всіх процесів в організації, комунікації між відділами. З розвитком комп’ютерних технологій з’явилися системи, які здатні вирішувати ці проблеми. Так що таке системи ERP? ERP розшифровується як система управління ресурсами підприємства (Enterprise Resource Planning System). Простими словами ERP система це повністю автоматизована система планування, обліку і витрати ресурсів різних підрозділів підприємства.

Крім цієї нетривіальної задачі рішення ЕRP дозволяє:

 • Планувати потреби
 • Формувати плани виробництва і продажів
 • Підтримка безлічі мов і валют
 • Управляти запасами і покупками
 • Планувати виробництво
 • Бюджетне планування
 • Оперативно управляти фінансами
 • Управляти проектами

Як працює ERP система?

Щоб зрозуміти як працює ЕRP система, необхідно подивитися на рішення як комплексно, так і на окремо взятому прикладі. ЕРП інтегрується в загальну систему підприємства, проникаючи в усі процеси, автоматизуючи їх за допомогою спеціального програмного забезпечення. Умовно, для кожної дії, транзакції створюється свій електронний документ. На основі цих документів можливо планування і розподіл ресурсів.

Говорячи, на конкретному прикладі, ми можемо констатувати, що завдання і цілі, які ставить перед собою підприємство не завжди є типовими і вимагають великого досвіду впровадження. На прикладі ERP системи для компанії Сатурн ми виділили наступні цілі:

 • Оперативно моніторити виробничі процеси;
 • Аналізувати здійсненність плану виробництва і завантаження робочих центрів;
 • Розрахунок кількості співробітників виходячи з завантаженості робочих центрів;
 • Оперативно реагувати на зміну кон’юнктури і потреб споживчого ринку;
 • Оптимізувати складські запаси сировини;
 • Оптимізувати документообіг;
 • Можливість швидко отримувати необхідну інформацію про стан компанії і приймати відповідні управлінські рішення.

Для реалізації поставлених цілей були виділені з боку виконавця: керівник проекту, бізнес-аналітики, інженери-програмісти, тестувальники. Бізнес-аналітики комплексно проникали в усі ланцюжки підприємства, описували їх і узгоджували автоматизацію з замовником. Інженери реалізовували систему програмно, інтегрували процеси в єдину систему. Тестировщики виявляли внутрішні баги і неузгодженості транзакцій.

ERP

"BAS ERP"

Докладніше про програму

На виході ми отримали працюючу систему, яка повністю задовольнила потреби клієнта, згідно заявленим цілям. Було автоматизовано 50 робочих місць з різним рівнем доступу. Це означає, що окремий співробітник мав доступ лише до своєї ділянки робіт і не мав можливість впливати на працездатність ERP програми.

Впровадження ERP системи допоможе вам більш ефективно відстежувати і контролювати роботу кожного співробітника і відділу в цілому. За допомогою інтернету можна легко отримати доступ до необхідної інформації з будь-якої частини країни і світу і бути в курсі всіх актуальних змін, що відбуваються в роботі. Керівникам це дозволить більш ефективно і оперативно реагувати на найменші коливання і відхилення від запланованих результатів.

Навіщо і коли краще впроваджувати ЕРП-програму?

Найчастіше можна почути відповідь про необхідність впровадження ЕРП для автоматизації бізнес-процесів. Але, навіщо автоматизувати ці процеси, якщо вони працювали до цього? Відповідь проста, на перших етапах становлення підприємства, такої необхідності немає. Всі процеси на підприємстві організовуються, в першу чергу, за рахунок прагматизму і зручності для самих співробітників. Комунікація відбувається письмово або усно, без чітких рамок і дедлайнів.

На етапі дорослішання організації, утворюються нові підрозділи, відділи, а також виникають суміжні завдання. Для виконання яких необхідно задіяти більшу кількість співробітників різних напрямків. В таких умовах дуже складно домогтися високої ефективності управління, оптимізації ресурсів і збільшення продуктивності. На допомогу прийде ERP система, яка сформує єдину базу даних для всіх підрозділів компанії.

Ми знаємо, що потрібно Вашому бізнесу!

Команда фахівців “А4” з радістю зробить всю роботу за вас. Довіртеся професіоналам з  впровадження програм автоматизації BAS та ERP систем!

Можете задати нам всі Ваші питання, ми з радістю дамо рекомендації, як правильно та якісно автоматизувати Ваш бізнес!

Замовте консультацію і ми оперативно відповімо на всі Ваші запитання