Найкращий інтегратор програм BAS та ERP в Україні

Якісне впровадження програм BAS, ERP систем та інших систем автоматизації бізнесу

Наші контакти

Що таке тайм-менеджмент?

Тайм-менеджмент – це практика раціонального використання часу. Дозволяє виконувати такий обсяг справ, який раніше здавався нереальним. Ця навичка дозволить бути ефективним, виконувати завдання, насолоджуватися життям і добре висипатися.

Часто кількість різних справ здається непідйомним вантажем та лякає. Допоможе скинути з себе кайдани страху та стати продуктивним тайм-менеджмент. Знання про раціональне використання часу дозволять досягати цілей із мінімальним докладанням зусиль.

Якщо у вас є питання щодо впровадження, роботи або супроводження програм автоматизації →

Водночас досягають балансу різні сфери життя. Робота, відпочинок із сім’єю та друзями, турбота про себе та своє здоров’я, кожному аспекту приділяється необхідна кількість часу. Можна почути таку думку, що тайм-менеджмент – це чарівний еліксир проти прокрастинації. Іноді він справді допомагає, але такі погляди породжують безліч хибних тверджень.

Помилкові тези про тайм-менеджмент

Необхідно планувати день похвилинно

Окремі тренери з досягнення успіху можуть рекомендувати такий спосіб. Але це не відповідає першочерговій меті тайм-менеджменту. Такий підхід провокує негативні емоційні стани – тривожність, роздратування. Ефективний метод той, що дозволяє оптимізувати тимчасові витрати, а не заганяє у рамки, які приносять дискомфорт.

Існують рекомендації, які є актуальними для кожного

Тайм-менеджмент – це історія не про універсальність. Є певні принципи, але вони не абсолютні для кожного. Їх необхідно адаптувати під своє життя, свої сильні та слабкі сторони. Щоб це зробити, необхідно спробувати різні техніки. Зрештою, може сформуватися особливий, індивідуальний метод.

Не підходить творчим людям

Ця теза висловлюється, в основному, коли йдеться про натхнення, пошук нового. Але це питання професіоналізму, знання своєї справи, а не тайм-менеджменту. Сама собою організація часу нескладне завдання.

Корисні поради з тайм-менеджменту

У вас достатньо часу

Часто здається, що графік дуже щільний, дуже багато завдань і ні на що не вистачає часу. Насправді, тут питання пріоритету, якщо є зацікавленість, півгодини завжди можна знайти. У цьому допоможе наступний метод. Необхідно намалювати таблицю, у ній 7 стовпців та 16-17 рядків.

Стовпці відображають дні тижня, рядки – години активності. У таблиці вказується всі справи, які потрібно виконувати протягом тижня. Враховувати слід такі дрібні дії – душ, обід тощо. Швидше за все, після заповнення кілька клітин будуть вільними. Залишилось цей час витратити з користю для себе.

Програми BAS

Докладніше

Необхідно визначити пріоритетні завдання

Встигнути зробити абсолютно всі справи неможливо. Але в цьому немає потреби. Найважливіше визначити першочергові завдання. Щоб це зробити, слід зрозуміти яка кінцева мета. Для цього можна використовувати піраміду Франкліна.

Рекомендується заповнюватися з основи до верхівки. Це сприяє формуванню цілей, виходячи з життєвих цінностей. Таким чином робота буде гармонійна з особистістю, що дає психологічний комфорт та більшу ефективність. Даний спосіб допоможе визначити, які завдання необхідно виконати в першу чергу для досягнення мети.

Для класифікації завдань за важливістю можна використовувати матрицю Ейзенхауера.

Необхідно розподілити відносини за чотирма категоріями виходячи з ознак даного квадрата:

  1. Термінове, важливе – слід виконати спочатку;
  2. Нетермінове, важливе – допускається виконання протягом кількох днів;
  3. Термінове, неважливе – виконання завдання можна передати комусь або автоматизувати;
  4. Нетермінове, неважливе – слід видалити зі списку.

Слід припинити перебування в режимі багатозадачності

Думка, що ми можемо виконувати кілька завдань одночасно це хибна теза. Коли мозок вирішує відразу кілька завдань, він постійно перемикається з одного на інше, це знижує концентрацію та гальмує роботу загалом. Також такий режим дуже трудомісткий. Буде ефективніше зосередитися на одному завданні.

Рекомендується формувати список справ

Слід записувати поставлені завдання та терміни їх виконання. Завдання можна розподіляти на глобальні, щомісяця і щоденні. Щовечора формуйте справи на наступний день, відмічайте, що було виконано. Глобальні цілі можна помістити на видному місці, це буде ще більше мотивувати.

Перфекціонізм не завжди корисний

Прагнення зробити краще може зіграти злий жарт. Спроба виконати все ідеально може призводити до затримок, відставання від графіка і, зрештою, не вистачатиме часу ні на що. Тому вирішити завдання добре краще, ніж не вирішити її зовсім.

 

Якщо Вас цікавлять системи автоматизації, звертайтеся до фахівців нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші запитання!

Ми знаємо, що потрібно Вашому бізнесу!

Команда фахівців “А4” з радістю зробить всю роботу за вас. Довіртеся професіоналам з  впровадження програм автоматизації BAS та ERP систем!

Можете задати нам всі Ваші питання, ми з радістю дамо рекомендації, як правильно та якісно автоматизувати Ваш бізнес!

Замовте консультацію і ми оперативно відповімо на всі Ваші запитання