fbpx

Що таке рахунок IBAN?

chto-takoe-iban

У цій статті розглянемо питання – що таке рахунок IBAN і для чого він призначений. В Україні ним стали користуватися з 5 серпня 2019 року.

IBAN – абревіатура, що розшифровується як International Bank Account Number – міжнародний номер банківського рахунку. Спочатку код використовувався з метою стандартизації розрахунків між банками в Європейському союзі, наразі ним користуються інші держави також. Завдяки IBAN платежі проводяться швидше та дешевше. З 1 листопада 2019 року використання даного рахунку стало обов’язковою умовою для переказу коштів, незалежно від валюти – національна або іноземна.

Всі банківські карти продовжують функціонувати, як і раніше. З їх допомогою можна переводити фінанси з одного рахунку на інший та виконувати решту операцій.

Склад рахунку IBAN

Його формують буквено-цифрові символи, їх кількість – 29, означають вони наступне:

 • Початкові 2-ве літери – код України;
 • Наступні 2-ве цифри – контрольний розряд;
 • 6 цифр – Код банку
 • Рахунок – може складатися з 5-19 цифр.

На зображенні нижче показано, як виглядає рахунок IBAN.

chto-takoe-schet-iban-1

Як заповнюються реквізити за стандартом IBAN?

З 5 серпня по 31 жовтня 2019 року було встановлено перехідний період для оформлення документів згідно з новим стандартом. В цей час заповнення “Коду банку” і “Рахунки” могло проводитися в різних варіантах. Вносилися дані як в пару реквізитів – рахунок платника/отримувача, код їх банку, так і номер рахунку відповідно до норм IBAN. В останньому варіанті в “Код банку платника/отримувача” ставиться значення “0”.

Банк повинен був прийняти документ для перекладу з тим варіантом заповнення, що вибрав платник. Так само банк, в якому обслуговується одержувач, повинен зарахувати гроші відповідно до вказаних даними реквізитів. Те, яким способом був заповнений документ не може бути причиною повернення документів або не зарахування фінансів.

УВАГА! На даний момент в поле “Рахунок” вводиться номер рахунку платника/адресата виключно за стандартом IBAN.

З якою метою здійснено перехід на рахунок IBAN?

У Національному банку України відзначають, що новий стандарт дасть можливість модернізувати і оптимізувати систему електронних платежів. Також даний спосіб дозволить прискорити трансфер фінансів як всередині країни, так і за кордон. Крім цього стандарт IBAN спростить процес ідентифікації платника, отримувача та банку, в якому вони обслуговуються.

За рахунок того, що скоротилася кількість реквізитів, знизилося число помилок при заповненні документів.

Якщо Вас цікавлять системи автоматизації бізнесу 1С:Підприємство і BAS, звертайтеся до фахівців нашої компанії. Ми надамо консультацію з питань впровадження та роботи зазначених програмних продуктів!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит