Найкращий інтегратор програм BAS та ERP в Україні

Якісне впровадження програм BAS, ERP систем та інших систем автоматизації бізнесу

Наші контакти

Що таке дисконтування?

Виникло питання, що таке дисконтування? Давайте розбиратися. Дану операцію проводять в рамках фінансового обліку. Тому знання для чого це потрібно і як виконувати процедуру правильно допоможе не допускати помилок. Дуже часто терміни в економіці лякають своєю складністю, сьогодні розкладемо все по поличках в питанні, що таке дисконтування.

Почнемо з визначення, дисконтування – процес, що дозволяє встановити вартість фінансового потоку за допомогою його підрахунку на підставі прогнозованого доходу в майбутньому, який співвідноситься з поточним періодом. Важливу роль у зазначеній операції має таке поняття як тимчасова вартість грошей. Вона в свою чергу складається з майбутньої і поточної їх цінності.

Якщо у вас є питання щодо впровадження, роботи або супроводження програм автоматизації →

Гроші мають властивість знецінюватися. Внаслідок інфляції 1000 гривень зараз, не рівні 1000 гривень в майбутньому. Це необхідно враховувати в рамках інвестицій. Розрахунок ставки дисконтування дозволяє оцінити вкладення, вигідно воно або ризиковано.

У фінансовому обліку поняття використовують для порівняння звітності різних підприємств, різних періодів. Також можна оцінити витрати за звітний період, взявши до уваги фінансування конкретної організації.

Що таке дисконтування на прикладах

Для проведення обчислень застосовують чотири основних види тимчасової вартості грошей:

 • Цінність одноразового платежу в майбутньому;
 • Ціна щомісячного незмінного платежу – ануїтету;
 • Наведена вартість одноразового платежу;
 • Наведена вартість ануїтету.

Щоб виконати операцію дисконтування, використовують наступну формулу:

 • PV = FV / (1 + i) n
 • PV – ціна на даний момент часу;
 • FV – цінність в майбутньому;
 • i – ставка дисконтування;
 • n – кількість звітних періодів.

Щоб провести обчислення вартості в перспективі необхідно скористатися такою формулою:

FV = PV × (1 + i) n

Приклад №1

Організація бажає отримати 2 мільйони гривень через один календарний рік, при цьому ставка річних – 8%. Скориставшись формулою прибутковості розрахуємо розмір необхідного вкладення в даний час:

PV = FV / (1 + i) n = 2 000 000 / 1,08 = 1 851 851

Приклад №2

Підприємство має намір мати 2 мільйони гривень через 4 роки, з огляду на те, що ставка річних складає 8%. Вкладення, необхідне зробити в даний час:

PV = FV / (1 + i) n = 2 000 000 / 1,36 = 1 470 588

Приклад №3

Організація проводить оцінку справедливої ​​вартості капіталу за наведеною. Щоб зробити розрахунок дана інформація про прибутковість активів, що становить 8%. Прогнозований рівень інфляції – 4% на рік, виходячи з цього фіксуються грошові потоки. Наведена вартість визначається, якщо застосовується номінальна ставка для дисконтування. З метою виконання зазначеної операції рекомендується застосувати формулу Фішера:

1 + Номінальна ставка відсотка = (1 + Реальна ставка відсотка) × (1 + Відсоток інфляції).

Виходячи з даних, що вказані вище, підприємство виконує дисконтування, номінальна ставка якого розраховується наступним чином:

(1 + 0,08) × (1 + 0,04) – 1 = 12,32%

Метод дисконтування грошових потоків

З його допомогою інвестори проводять оцінку прогнозованих фінансових потоків і виконують дисконтування виходячи зі значення ставки прибутковості. Даний спосіб виражається за допомогою зазначеної нижче формули:

DCF = CF1 / (1 + k) + CF2 / (1 + k) 2 + CFn / (1 + k) n

 • DCF – фінансовий потік, який дисконтується;
 • CF1, CF2, CFn – потоки по періодах;
 • k – ставка, по якій виконується дисконтування.

Щоб оцінити прогнозовані фінансові потоки, звертають увагу на такі види ризиків:

 • Поодинокі;
 • Ринкові.

Програми та сервіси BAS

Докладніше

Отже дисконтування - це метод оцінки вкладень і витрат

Даний метод дозволяє визначити прибутковість інвестицій. Користуючись ним Ви зможете спрогнозувати свій дохід і надійність вкладень. Також дисконтування дає можливість оцінити витрати компанії. На підставі цих даних можна зрозуміти варто дотримуватися поточної фінансової політики підприємства або змінити її. Потрібно звернути увагу, що прогнози можуть не завжди збуватися. Оскільки застосовуючи даний метод ми припускаємо деякі допущення.

Якщо Вас цікавлять програмні продукти BAS, звертайтеся до фахівців нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Ми знаємо, що потрібно Вашому бізнесу!

Команда фахівців “А4” з радістю зробить всю роботу за вас. Довіртеся професіоналам з  впровадження програм автоматизації BAS та ERP систем!

Можете задати нам всі Ваші питання, ми з радістю дамо рекомендації, як правильно та якісно автоматизувати Ваш бізнес!

Замовте консультацію і ми оперативно відповімо на всі Ваші запитання