fbpx

Розрахунок зарплати в 1С:Підприємство Управління виробничим підприємством для України

raschet-zarplaty-v-1s-uvp

Задаєтесь питанням: “Як проводитися розрахунок зарплати в 1С:Підприємство УВП?” У даній статті Ви знайдете на нього відповідь.

Все більше і більше підприємств впроваджують системи автоматизації бізнесу на своє підприємство. Не дивно, оскільки процедура сприяє оптимізації бізнесу та спрощує виконання рутинних завдань.

При експлуатації програмного забезпечення можуть виникати різні труднощі та питання. Сьогодні ми розберемо один з них, а саме – розрахунок зарплати в 1С:Підприємство УВП. Розглянемо алгоритм виконання процесу та які документи необхідно використовувати.

Як здійснюється розрахунок зарплати в 1С:Підприємство УВП?

У типових конфігураціях калькуляція відрядної заробітної плати може бути виконана окремо для управлінського та регламентованого обліку або за допомогою єдиного документа. Далі ми опишемо спільний розрахунок відрядної заробітної плати і окладу в рамках регламентованого обліку. Також відштовхуватися будемо від форми оплати праці – погодинна або відрядна.

Погодинна

Щоб у співробітника спільно відображалися відрядна плата і по окладу потрібно зробити наступне:

 • Сформувати вид розрахунку, його спосіб при цьому повинен бути – “Відрядний заробіток”. На зображенні нижче вказано якими мають бути інші параметри.

raschet-zarplaty-v-1s-upp

При необхідності в розрахункові бази вторинних нарахувань, що вимагають суми відрядного наряду для калькуляції, включається і даний вид. Здійснюється дана процедура на закладці “Інше” в табличній частині “Базові розрахунки”.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Щоб відрядний заробіток фіксувався в обліку коректно потрібно в поле “Відображення в бухобліку” вказати “Не відображати в бухобліку” як це зазначено на зображенні вище.

 • Далі необхідно зафіксувати прийом співробітника на посаду, здійснюється процедура за допомогою документа “Прийом на роботу в організацію”. На закладці “Нарахування” вказується вид розрахунку згідно з яким буде фіксуватися відпрацьований час, а також вид, який був раніше – “Доплата за виробничим нарядам”.

raschet-zarplaty-v-1s-upp-1

У випадках, коли працівник уже давно обіймає посаду на підприємстві і потрібно ще вказати відрядну оплату, тоді необхідно за допомогою прикладного об’єкта конфігурації “Введення відомостей про планові нарахування працівників організації” вказати вид “Доплата за виробничими нарядам”.

raschet-zarplaty-v-1s-upp-2

 • Після чого в шапці документа “Відрядний наряд на виконані роботи” позначається вид розрахунку – “Доплата за виробничими нарядам”. Таким чином фіксуються виконані роботи.

raschet-zarplaty-v-1s-upp-3

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! У випадках, коли форма оплати в місяці змінюється, тоді нарахування розподіляються по тимчасовим проміжках. При цьому оплата за цілий місяць не може бути здійснена. У такій ситуації за підсумками кожного робочого дня проводиться прикладний об’єкт конфігурації “Відрядний наряд на виконані роботи” – встановлюється “Період наряду”, його значення має бути “За результатами роботи за один день”.

 • Далі за допомогою прикладного об’єкта конфігурації “Нарахування зарплати працівникам організацій” здійснюється остаточна калькуляція зарплати.

raschet-zarplaty-v-1s-upp-4

 • Завершальним етапом є заповнення документа “Відображення зарплати в регламентованому обліку”. За допомогою даного прикладного об’єкта формуються проводки.

raschet-zarplaty-v-1s-upp-5

Відрядна

 • Формується вид розрахунку. Також позначається спосіб калькуляції, що визначається наступними тарифами:
  • Місячна ставка;
  • Місячна по годинах;
  • Денна;
  • Погодинна.

Параметри розрахунку вказуються як на зображенні нижче.

raschet-zarplaty-v-1s-upp-6

При необхідності даний вид розрахунку вноситися в розрахункові бази нарахувань.

 • Після чого фіксується прийом співробітника на посаду, здійснюється процедура за допомогою документа “Прийом на роботу в організацію”. Необхідно на закладці “Нарахування” в графі “Вид розрахунку” вказати “Оплата за виробничим нарядам”, а також сформований раніше – “Оплата за денним тарифом (відрядна)”.

raschet-zarplaty-v-1s-upp-7

У випадках, коли працівник уже давно обіймає посаду на підприємстві і потрібно ще вказати погодинну оплату, тоді необхідно за допомогою прикладного об’єкта конфігурації “Введення відомостей про планові нарахування працівників організації” вказати вид “Оплата за денним тарифом (відрядна) “.

raschet-zarplaty-v-1s-upp-8

 • За допомогою прикладного об’єкта “Відрядний наряд на виконані роботи” зафіксувати роботи, що виконав співробітник.

raschet-zarplaty-v-1s-upp-9

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Коли форма оплати в місяці змінюється, тоді нарахування розподіляються по тимчасовим проміжкам. При цьому оплата за цілий місяць не може здійснюватися. У такій ситуації за підсумками кожного робочого дня проводиться прикладний об’єкт конфігурації “Відрядний наряд на виконані роботи” – встановлюється “Період наряду”, його значення має бути “За результатами роботи за один день”.

 • За допомогою прикладного об’єкта конфігурації “Нарахування зарплати працівникам організацій” здійснюється підсумковий підрахунок оплати праці.

raschet-zarplaty-v-1s-upp-10

Якщо проводиться калькуляція додаткової погодинної виплати, тоді оплачується весь період даних виплат відповідно до графіка працівника. У випадках, коли потрібно виплатити суму не за весь період, то відпрацьовані години фіксуються за допомогою прикладного об’єкта конфігурації “Табель обліку робочого часу” і вводяться до нарахувань зарплати.

raschet-zarplaty-v-1s-upp-11

 • Завершується процес заповненням документа “Відображення зарплати в регламентованому обліку”. За допомогою даного прикладного об’єкта формуються проводки.

raschet-zarplaty-v-1s-upp-12

Розрахунок зарплати в 1С:Підприємство УВП

Використовуючи алгоритм описаний вище Ви здійсните зазначену процедуру.

За детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит