fbpx

Ролі користувачів в 1С:Підприємство

roli-polzovatelej-v-1s

Сьогодні відповімо на питання що таке ролі користувачів в 1С:Підприємство і як вони налаштовуються.

Системи автоматизації давно вже не новинка на ринку. Безліч підприємств вже використовують програмне забезпечення в своїй роботі, і не менше компаній в процесі впровадження. Автоматизація – процес покликаний підвищити ефективність діяльності, знизити кількість помилок, прискорити розвиток бізнесу. Кожен вид комерційної діяльності має свою специфіку, тому розробляються різні програми з різноманітними функціями. Щоб освоїти деякі з них, доводиться звертатися до різноманітних джерел.

Одним з інструментів ведення діяльності є ролі користувачів в 1С:Підприємство. Знання з якою метою вони використовуються та як налаштовуються, допоможуть організувати і координувати роботу. Що сприяє продуктивній діяльності. Кожен користувачів вирішує відведений йому спектр завдань. Розглянемо як реалізовані механізми настройки ролей в програмних продуктах.

Що таке ролі користувачів в 1С:Підприємство та як вони налаштовуються?

Роль являє собою об’єкт конфігурації, що використовується для надання користувачеві прав доступу та обмеження виконання тих чи інших дій. Відповідно до завдань співробітника йому може бути призначена одна або кілька ролей. В останньому випадку передбачений наступний алгоритм надання доступу:

 • Відкрито – коли є права хоча б в одній ролі;
 • Закрито – дозвіл відсутній у всіх ролях.

roli-polzovatelej-v-1s-1

Щоб ввести дані про ролях користувачів в 1С: Підприємство необхідно зробити наступне:

 • Зайти в прикладне рішення використовуючи режим “Конфігуратор”;
 • За допомогою меню “Адміністратор” відкрити список “Користувачі”;
 • Вивести стовпець “Ролі” за допомогою “Дії” – “Налаштування списку”.

roli-polzovatelej-v-1s-2

roli-polzovatelej-v-1s-3

Під час створення ролей доступне редагування прав. Розглянемо на прикладі – Адміністратор.

roli-polzovatelej-v-1s-4

У вікні зліва вказані об’єкти прикладного рішення, а також їх види. Справа знаходиться вікно прав, які встановлюються для обраного об’єкта. За умови, що адміністратор має повні права на кожен об’єкт, необхідно за допомогою команди “Дії” позначити рядок “Встановити всі права”. Передбачена можливість вибірково відключати права користувача.

Ролі користувачів в 1С:Підприємство

У даній статті ми не розглядали настройку параметрів входу, а тільки ролі користувачів. Їх головна функція – позначення прав співробітників. Залежно від посади, обов’язків працівника йому призначається відповідна роль та можливості. Також при необхідності їх можна коригувати.

Якщо у Вас виникли запитання стосовно роботи в програмі, звертайтеся до фахівців нашої компанії. Ми з радістю відповімо!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит