fbpx

Процедура погодження заявок в 1С:Підприємство Управління виробничим підприємством для України

Процедура согласования заявок в 1С Управление производственным предприятием для Украины

Сьогодні в статті ми опишемо як здійснюється процедура погодження заявок в 1С:Підприємство УВП. Розглянемо процес оформлення документів та в яких випадках це проводиться.

Спочатку розповімо з якою метою здійснюють дані операції. Отже, узгодження заявок реалізовується для контролю витрачання грошових коштів. Як Ви розумієте, підприємство без цього просто припинить своє існування.

Функціонал рішення дозволить Вам управляти процесом руху ГК. Далі розглянемо який прикладний об’єкт конфігурації використовують при цьому.

Документ “Заявка на витрачання коштів”

Призначення документа – реєстрація проведення платежів або переміщення ГК. Щоб його відкрити необхідно зробити наступні дії:

 1. Переключити інтерфейс на “Управління грошовими коштами”;
 2. Перейти до “Планування”;
 3. Далі “Заявки”;
 4. Вибрати “Заявка на витрачання коштів”.

Після чого, відкриється список оформлених раніше документів. Створити новий прикладний об’єкт конфігурації можна трьома способами:

 • Кнопкою “Додати”;
 • Кнопкою “Додати копіюванням”;
 • Через “Дії”, використовуючи такі ж кнопки.

Перед тим, як заповнювати документ необхідно вказати вид операції, яким Ви позначаєте мету платежу. Від обраного типу залежить яку інформацію потрібно вносити в поля.

Процедура согласования заявок в 1СПідприємство УПП для Украины

Погодження заявки в 1С:Підприємство УВП на прикладі операції “Оплата постачальнику”

Спочатку необхідно оформити документ “Заказ поставщику”. В поле “Оплата” вносите дату, коли вона буде проведена.

NOTA BENE! Зазначена дата не резервує ГК і не посилює управління платежами. З її допомогою можна тільки створити графік виплат.

Також доцільно позначити в поле “Б/рахунок, каса” з якого банківського рахунку/каси буде реалізована оплата.

Процедура согласования заявок в 1СПідприємство УПП для Украины 1

Заповнити дані поля можна під час прийому замовлення або після.

На основі прикладного об’єкта конфігурації “Замовлення постачальникові” в документі “Заявка на витрачання коштів” автоматично заповнюються наступні поля:

 • Валюта;
 • Сума;
 • Дата витрати;
 • Форма оплати;
 • Рахунок / каса.

Процедура согласования заявок в 1СПідприємство УПП для Украины 2

Заявку стверджує фінансовий директор. Для цього вона повинна бути проведена.

Зазначена в поле дата витрати обумовлює коли планується платіж. Також вона буде вказана в звіті “Платіжний календар”. Він створюється з метою прогнозування руху ГК по підприємству за зазначений час. Також з його допомогою визначається коли може з’явитися нестача грошових коштів.

NOTA BENE! Заявка затверджена після того, як була проведена. Ви можете позначити такі її “Стани”:

 • Підготовлений;
 • Затверджений;
 • Відкладений;
 • Відхилений.

Зазначені вище статуси не відображаються на роботі з заявками. Їх застосовують для оцінки діяльності фінансового відділу.

Для відхилення заявки, необхідно скористатися прикладним об’єктом конфігурації “Закриття заявок на витрачання коштів”.

Зберегти ГК для реалізації документа Ви можете в касі або на банківському рахунку. Також зарезервувати їх можна в майбутніх приходах фінансів. Здійснити процедуру можна самостійно. Необхідно у вкладці “Розміщення” заповнити таблицю. У ній Ви вказуєте де бажаєте зберегти кошти і яку кількість. Щоб процес відбувався автоматично потрібно відзначити прапорці “Автоматичне резервування” і “Автоматичне розміщення”. Потім натискаєте кнопку “Заповнити” – “Заповнити та провести”.

Після затвердження заявки ГК можна видавати з каси або переводити з банківського рахунку. Для реалізації операції оформлюється документ “Видатковий касовий ордер” або “Платіжне доручення вихідне”. Прикладні об’єкти рішення формуються виходячи з “Заявки на витрачання коштів”.

NOTA BENE! Така заявка не виконана якщо при видачі/переказі ГК в “Видатковий касовий ордер”/”Платіжне доручення вихідне” вона не буде вказана.

Ви можете збільшити регулювання фінансових витрат. Здійснюється це таким чином:

 1. Заходите в “Налаштування додаткових прав користувачів”;
 2. Відкриваєте папку “Документи”;
 3. Вимикаєте прапорець “Дозволити проведення платежу без заявки”.

Процедура согласования заявок в 1СПідприємство УПП для Украины 3

Після проведення процедури з каси і банківського рахунку не зможуть йти гроші без затвердженої заявки або суми більше, ніж позначалися в документі.

NOTA BENE! Заборона на реалізацію платежу без заявки регулюється лише під час проведення прикладного об’єкта конфігурації. Щоб касир насправді не міг видавати кошти необхідно додатково заборонити оперативне проведення “Видаткового касового ордера”.

Стежити чи використовується заявка під час безготівкових платежів доцільно за умови, що документи по типу “Платіжне доручення вихідне” вводяться в забезпечення, роздруковуються, або ж відправляються в “Клієнт-банк”.

Дозволити здійснювати платежі без заявки необхідно в разі повного фіксування витрати. Це можливо, коли реєструється витрата безготівкових коштів при отриманні виписки банку.

Процедура внесення “Заявки на витрачання коштів” в платіжний календар

Даний процес означає, що заявка затверджена. Надалі фінансовий відділ контролює її виконання. Також він стежить, щоб кошти для її реалізації вчасно приходили в касу або на банківський рахунок.

Замовлення постачальникові оплачене, коли заявка внесена в платіжний календар та затверджена. Також якщо в нього включено “Плановане надходження грошових коштів”, це означає, що фінансовий відділ переконаний в перерахуванні ГК платником.

Для того, щоб документ був внесений в платіжний календар, необхідно встановити прапорець “Включати в платіжний календар”.

Процедура согласования заявок в 1СПідприємство УПП для Украины 4

Погодження заявок в 1С:Підприємство УВП для України – зручна процедура

Цей процес дозволяє надійно управляти грошовими коштами, контролювати і планувати їх витрати, а також надходження.

За детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит