Найкращий інтегратор програм BAS та ERP в Україні

Якісне впровадження програм BAS, ERP систем та інших систем автоматизації бізнесу

Наші контакти

Передпроектне дослідження для впровадження BAS ERP

Зазвичай перший з етапів проекту впровадження будь-якої системи, не тільки BAS ERP — це передпроектне дослідження.

Мета проведення передпроектного дослідження

Будь-який проект починається з визначення вимог до системи, тобто опису бажаного результату. Щоб оцінити трудомісткість і вартість робіт, потрібно спочатку описати об’єкт автоматизації – бізнес-процеси підприємства замовника, пов’язаний з ними документообіг, використовувані вхідні і вихідні форми, вимоги до інтеграції з іншими системами, ролі користувачів в системі і т.д.

На даному етапі фахівці-аналітики нашої компанії ретельно вивчають бізнес-процеси та їх особливості. Цікаво, що на цьому етапі не тільки аналітики, але і співробітники замовника самостійно виявляють вузькі місця, непотрібні надалі ділянки автоматизації, проблеми та труднощі. На цьому ж етапі вивчаються і документуються можливі ризики проекту, а також способи реагування на них.

Що собою являє передпроектне дослідження для BAS ERP?

Це комплекс заходів, який служить основою для реалізації впровадження ERP систем. По суті, це найголовніший етап у всьому проекті. Завдання цього етапу – збір і документування вимог. При чому не всіх, а тільки актуальних і необхідних для включення в нову систему.

Сам збір вимог проводиться у вигляді інтерв’ювання ключових співробітників замовника. Після інтерв’ю складається докладний протокол. Він є основою для подальшої роботи. Важливо, що протокол вичитується його авторами і вони вносять правки, якщо щось було упущено під час самого інтерв’ю. Крім інтерв’ювання, може використовуватися анкетування персоналу замовника, а також аналіз попередньої інформаційної системи і систем, з якими необхідна інтеграція.

Після того, як наші фахівці зібрали вимоги і виконали їх аналіз, вони складають звіт про передпроектне дослідження. Звіт включає опис всіх бізнес-процесів, а кожен з них в свою чергу включає в себе повний «класичний» опис бізнес-процесу та його «розширення» з точки зору проекту автоматизації.

Опис бізнес-процесу включає:

  • Бізнес-функції – набір складових кроків процесу;
  • Дані про те, в якому порядку вони виконуються;
  • Хто є виконавцем функції;
  • Вхідні/вихідні документи/інформація, тобто “вхід-вихід”;
  • Які ресурси потрібні, щоб виконати ту чи іншу бізнес-функцію;
  • Механізми контролю та управління;
  • Документи/умови, що регламентують її виконання;
  • Параметри, які характеризують реалізацію функцій та бізнес-процесу в цілому;
  • Вимоги до процесу і/або його функції;
  • Використовувані типові об’єкти системи;
  • Вимоги до доопрацюваннь.
BAS ERP

BAS ERP

Докладніше про програму

Якщо при цьому виконувався етап моделювання, то дані звіту включають також дані про нього – посилання на демонстраційну базу з набраними тест-кейсами.

Після цього етапу можна дати приблизну оцінку бюджету проекту і термінів його виконання. Чому приблизну? Тому, що велика частина бюджету проекту – це розробка, тестування і здача програмних робіт. Остаточну оцінку можна сформувати після проектування системи та розробки концептуального проекту. Досвід показує, що після повної оцінки замовники, як правило, викреслюють зі списку доробок несуттєвий функціонал, залишаючи тільки той, що дійсно потрібен.

Чи можна реалізувати проект впровадження ERP-системи без передпроектного дослідження?

Можна. Тільки тоді немає чітко описаного обсягу робіт, як цього вимагає технологія waterfall. Відповідно, немає фіксованого бюджету і термінів. Тоді ми працюємо за технологією agile. У гнучких технологій є свої переваги та недоліки. Але це вже інша історія і тема для окремої статті.

Під час передпроектного дослідження ми разом із замовником знаходимо відповіді на безліч питань. Воно допомагає зрозуміти, як функціонує підприємство, які особливості виконання його процесів, детально і конкретно сформулювати цілі та завдання проектних робіт, визначити, які доопрацювання потрібні на тій чи іншій ділянці.

Ви, як замовник, в свою чергу, отримуєте інформацію про те, як буде реалізовуватися проект, як оптимально пройти впровадження ERP, щоб діяльність підприємства тільки покращилася. Також Ви знаєте проблеми та ризики, що можуть виникнути під час проекту автоматизації, скільки необхідно витратити часу та грошових коштів.

Звіт про передпроектне дослідження – це свого роду карта, як дістатися з пункту А в пункт Б. Без нього ймовірність успішно реалізувати проект значно зменшується, а часом це й зовсім не можливо. Тому ми рекомендуємо проводити даний етап, як і всі інші. Фахівці нашої компанії докладуть максимум зусиль для якісного здійснення впровадження, яке задовольнить Ваші вимоги.

Замовляйте впровадження ERP у нас, звертайтеся до співробітників нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Ми знаємо, що потрібно Вашому бізнесу!

Команда фахівців “А4” з радістю зробить всю роботу за вас. Довіртеся професіоналам з  впровадження програм автоматизації BAS та ERP систем!

Можете задати нам всі Ваші питання, ми з радістю дамо рекомендації, як правильно та якісно автоматизувати Ваш бізнес!

Замовте консультацію і ми оперативно відповімо на всі Ваші запитання