Найкращий інтегратор програм BAS та ERP в Україні

Якісне впровадження програм BAS, ERP систем та інших систем автоматизації бізнесу

Наші контакти

Нарахування зарплати в “BAS Бухгалтерія”

8220 BAS 8221

У цій статті розглянемо, як проводиться нарахування зарплати в BAS за допомогою однойменного документа. Алгоритм виконання зазначеної операції демонструємо на прикладі системи автоматизації “BAS Бухгалтерія”. Розглядаємо можливості документа при повному і спрощеному обліку нарахувань.

Варто відзначити, що спрощений облік доступний виключно при спрощеному кадровому обліку. Якщо перейти на повний кадровий облік, тоді автоматично змінюється і облік нарахувань. Як проводяться зазначені операції ми розглядати не будемо.

Якщо у вас є питання щодо впровадження, роботи або супроводження програм автоматизації →

Інформація, викладена нижче, допоможе коректно виконати нарахування зарплати в “BAS Бухгалтерія”. Таким чином знизиться рівень помилок, не буде потреби в виправленнях. Це сприяє економії часу, тому співробітники зможуть виконувати більше завдань.

Як проводиться нарахування зарплати в "BAS Бухгалтерія"?

Для початку необхідно відкрити прикладний об’єкт конфігурації. Переходимо в розділ “Зарплата і кадри”, група “Зарплата”.

Документ “Нарахування зарплати” володіє такими можливостями:

  • Дані про період, коли відбуваються нарахування, заповнюються автоматично, при необхідності можна змінювати інформацію вручну. У реквізиті “Місяц нарахування” стандартно вказується період, який дорівнює місяцю, що пройшов. Якщо потрібно, ці відомості можна коригувати. За умови, що прикладний об’єкт був заповнений і розрахований, тоді під час виправлення періоду програма попередить, що внаслідок даної операції документ перезаповниться;
  • Інформація про те, скільки необхідно відпрацювати днів, годин і скільки відпрацьовано часу за місяць заповнюється автоматично. У разі необхідності її можна змінювати вручну. Потрібно зробити перерахунок за допомогою однойменної кнопки, за умови, що дані змінилися, а документ був заповнений і розрахований;
  • Розрахунок і заповнення розміру оплати праці, нарахованих і утриманих податків відбувається автоматично. Щоб виконати цю операцію, необхідно скористатися кнопками “Заповнити” і “Перерахувати”. За допомогою кнопки “Заповнити” документ і всі закладки будуть розраховані і заповнені. За умови, що розмір нарахувань зарплати редагувався користувачем потрібно провести перерахунок нарахованих податків і зборів на всіх вкладках за допомогою кнопки “Перерахувати”.

NOTA BENE! Не потрібно проводити перерахунок документа при зміні сум податків і внесків тільки при повному облікуі. Для проведення даної операції необхідно на відповідній вкладці відзначити прапорець “Коригувати …” і вручну внести зміни.

  • Вкладки “Нарахування”, “ПДФО”, “Утримання”, “Внески ФОП” автоматично заповнюються інформацією по всьому підприємству і по співробітниках конкретного відділу. Це відбувається за умови, що в реквізит “Підрозділ” не вносилися дані або відмічені певні відділи, після чого проводиться заповнення і розрахунок прикладного об’єкта “Нарахування зарплати”.

“Підбір” – кнопка, за допомогою якої можна вибрати конкретних працівників. У документі вона знаходиться над табличній частиною.

NOTA BENE! За допомогою кнопки “Підбір” проводиться автоматичний розрахунок зарплати працівників, які вказані в документі.

  • На вкладці “Нарахування” передбачена автоматична установка або зняття авторозрахунку в кожному рядку прикладного об’єкта. Коли відбувається автозаповнення, відмітка авторозрахунок встановлюється за умовчанням. Якщо були внесені зміни в кількість відпрацьованого часу, прапорець “Авторозрахунок” буде знятий автоматично, в інших ситуаціях, при коригуванні підсумків розрахунку, прапорець необхідно зняти вручну. Після того, як зазначений прапор буде знятий, результати правок не перераховуються при подальших перерахунках документа.
  • У самому прикладному об’єкті в форматі розрахункового листка можна подивитися підсумки по кожному співробітнику. Щоб виконати цю операцію, необхідно скористатись лінком “Докладніше див. Розрахунковий листок”. При її відкритті автоматично формується звіт “Розрахунковий листок” по співробітнику, на якого вказує курсор на вкладці “Нарахування”.
  • У програмі автоматично формуються проводки, що фіксують зарплату. Їх створення в бухгалтерському обліку відбувається в наступних режимах:
    • У самому документі нарахування під час його проведення.

8220 BAS 8221– кнопка, що знаходиться у верхній частині прикладного об’єкта “Нарахування зарплати”, з її допомогою можна подивитися проводки документа, після того, як він був проведений.

  • За допомогою прикладного об’єкта конфігурації “Відображення зарплати в бухгалтерському обліку”, коли завершується період за всіма оформленими за цей час документам “Нарахування зарплати”.

Як саме будуть відображатися проводки вказується в налаштуваннях обліку оплати праці.

Крім проводок в прикладному об’єкті “Нарахування зарплати” можна попередньо ознайомитись з результатами по документу. При цьому нарахування поділяються за рахунками обліку, податків та внесків. Крім цього за гіперпосиланням “Підсумки по документу” можна ознайомитися зі зведеною інформацією по проводках.

Спрощений режим нарахування зарплати в BAS

NOTA BENE! Даний режим має наступні обмеження:

  • Неможливо під час нарахування заробітної плати відображати інші утримання по співробітникові – аліменти, штрафи і т.д .;
  • Можна застосовувати виключно оклад по днях, індексацію і нарахування фіксованою сумою, при цьому не передбачена фіксація перехідних нарахувань;
  • Авторозрахунок не можна відключати або включати самостійно.

Наприклад, за умови, що користувач вніс корективи в розмір окладу по днях, тоді при проведенні перерахунку прикладного об’єкта “Нарахування зарплати” ця інформація враховується лише під час розрахунків податків і внесків. Сума індексації оплати праці, розрахунок якої відбувається відштовхуючись від окладу не буде перераховуватися. Якщо виникла така необхідність, то коригувати її потрібно самостійно.

Якщо використовується спрощений режим, тоді дані про нарахування працівника вказуються в документі одним рядком, при цьому не потрібно позначати додаткові реквізити.

Які саме колонки, а також їх кількість в прикладному об’єкті, під час використання спрощеного режиму вказуються в регістрі “Налаштування колонок спрощеного обліку”. Спочатку доступні колонки для окладу, індексації, відпускних і лікарняних. Якщо потрібно, можна додати ще шість колонок з іншими нарахуваннями, для цього необхідно скористатися кнопкою “Створити”.

Нарахування зарплати в BAS "Бухгалтерія" - зручна операція

Програмні продукти лінійки BAS спрямовані на оптимізацію діяльності підприємства. З їх допомогою рутинні операції проводяться швидше і з меншою кількістю помилок, що сприяє зростанню продуктивності роботи. Нарахування зарплати необхідна операція для кожної організації. Програма дозволяє проводити її коректно, враховуються всі утримання і нарахування.

Якщо Вас цікавлять програмні продукти лінійки BAS, звертайтеся фахівцям нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

8220 BAS 8221

"BAS Бухгалтерія ПРОФ"

Докладніше про програму

Ми знаємо, що потрібно Вашому бізнесу!

Команда фахівців “А4” з радістю зробить всю роботу за вас. Довіртеся професіоналам з  впровадження програм автоматизації BAS та ERP систем!

Можете задати нам всі Ваші питання, ми з радістю дамо рекомендації, як правильно та якісно автоматизувати Ваш бізнес!

Замовте консультацію і ми оперативно відповімо на всі Ваші запитання