fbpx

Відображення нарахувань за договором ЦПХ в 1С:Підприємство Управління виробничим підприємством

otobrazhenie-nachislenij-gph-v-1s-uvp

У цій статті розглянемо, як виконати відображення нарахувань за договором ЦПХ в 1С:Підприємство УВП. Коректне проведення зазначеної операції дозволить уникнути непередбачених витрат і скарг з боку працівників.

У статті будуть описані способи відображення в регламентованому й управлінському обліках. Що дозволить оптимально використовувати Ваше програмне забезпечення. А за рахунок правильного виконання операції заощадите час, оскільки не буде необхідності переробляти цю роботу.

Як здійснюється відображення нарахувань по ЦПХ в 1С:Підприємство УВП?

У регламентному обліку

Оплата виконаних робіт, що не мають відношення до службових обов’язків, співробітнику або фізособі, що не пов’язана з підприємством трудовим договором, проводиться наступним чином.

Спочатку необхідно створити елемент довідника «Працівники організацій», при цьому в поле “Вид договору” вказати “Договір підряду (виконання робіт, надання послуг)”. У випадках, коли даний договір укладається з співробітником підприємства, потрібно заповнити рядок “Осн. призначення “.

otobrazhenie-nachislenij-gph-v-1s-uvp-1

NOTA BENE! Створювати новий договір не потрібно, за умови, що договір підряду або вже укладений, або все ще дійсний, тобто вже існує елемент в довіднику “Співробітники організацій” з видом “Договір підряду (виконання робіт, надання послуг)”.

Далі створюємо прикладний об’єкт конфігурації “Договір на виконання робіт з фіз. особою “.

otobrazhenie-nachislenij-gph-v-1s-uvp-2

NOTA BENE! “Помічник прийому на роботу” – обробка, за допомогою якої можна формувати елементи довідника “Співробітники організації”, а також прикладний об’єкт “Договір на виконання робіт з фіз. особою “. Щоб нею скористатися потрібно в настройках користувача включити прапорець “Використовувати помічник прийому на роботу”.

У прикладному об’єкті конфігурації “Договір на виконання робіт з фіз. особою “, крім підприємства і працівника, позначаються:

 • Підрозділ. Відповідно відділу фіксуються витрати на заробітну плату. При цьому реквізит може бути не заповненим, на вкладці “Відображення в обліку” позначається спосіб відображення, в ньому потрібно вказати адресу накопичення.

otobrazhenie-nachislenij-gph-v-1s-uvp-3

 • Період дії договору;
 • Форма оплати праці:
  • Разово по завершенню терміну. Як нарахування позначається “Оплата за договорами підряду (для СПД)”, або “Оплата за договорами підряду”, в поле “Вартість” необхідно вказати повну суму згідно з договором, вона нараховується в тому місяці, на який випадає дата “За”;
  • Кожен місяць. Нарахування позначаються, як і в випадку вище. Сума, що позначається в поле “Вартість”, відповідає тій, що нараховується щомісяця поки договір дійсний;
  • За відрядним нарядом. Нарахування – “Відрядна оплата за договором підряду”, дані в поле “Вартість” не вводяться. При цьому сума калькулюється прикладними об’єктами “Відрядний наряд на виконані роботи”, в ньому на вкладці “Виконавці” позначається “Призначення” – працівник, вид договору – “Договір підряду (виконання робіт, надання послуг)”, а також “Документ підставу” – “Договір на виконання робіт з фіз. особою “.

otobrazhenie-nachislenij-gph-v-1s-uvp-4

 • Прапорець “Призначити утримання внесків до фондів” дає можливість зафіксувати потребу калькулювати ЄСВ без необхідності формувати спеціальні документи. В такому випадку даний розрахунок здійснюється відповідно внескам, що позначені в довіднику “Співробітники організацій”.

otobrazhenie-nachislenij-gph-v-1s-uvp-5

NOTA BENE! Немає необхідності відзначати прапорець “Призначити утримання внесків до фондів” для кожного договору окремо, якщо з фізособою уклали їх кілька. Калькуляція податків в такому випадку, буде проводитися з повної бази оподаткування.

Коли прапорець “Призначити утримання внесків до фондів” не відзначений, внески фіксуються прикладним об’єктом “Введення відомостей про планові нарахування працівників організації”. Щоб його відкрити необхідно скористатися кнопкою “Введення на підставі” документа “Договір на виконання робіт з фіз. особою “.

otobrazhenie-nachislenij-gph-v-1s-uvp-6

Після чого проводимо нарахування оплати за роботи згідно ЦПХ. Дана процедура здійснюється прикладним об’єктом “Нарахування зарплати працівникам організацій”.

otobrazhenie-nachislenij-gph-v-1s-uvp-7

Необхідно створити прикладний об’єкт конфігурації “Відображення зарплати в регламентованому обліку”, за допомогою якого здійснюються проводки.

otobrazhenie-nachislenij-gph-v-1s-uvp-8

Звіт “Списки договірників організацій” дає можливість переглянути список працівників з договором ЦПХ на певну дату.

otobrazhenie-nachislenij-gph-v-1s-uvp-9

В управлінському обліку

Спочатку здійснюється прийом на роботу однойменним документом, в ньому позначається наступне:

 • Дата початку та завершення роботи;
 • Відзначається прапорець “Реєструвати звільнення окремим документом”;
 • Вказується “Спосіб відображення в упр. облік “;
 • Відзначається прапорець “Враховувати нарахування по організації”.

otobrazhenie-nachislenij-gph-v-1s-uvp-10

NOTA BENE! У цьому прикладі описується калькуляція управлінської та регламентованої зарплати.

Далі необхідно здійснити проводку прикладного об’єкта “Відображення в обліку бухгалтерських розрахунків з персоналом”. Він створюється після того, як була нарахована регламентна заробітна плата.

otobrazhenie-nachislenij-gph-v-1s-uvp-11

Після чого потрібно створити об’єкт “Відображення зарплати в упр. облік “.

otobrazhenie-nachislenij-gph-v-1s-uvp-12

NOTA BENE! В колонку “Непрямі витрати” вноситься інформація про ЄСВ ФОП, що міститься в регістрах регламентного обліку.

Фіксуємо закінчення дії договору за допомогою об’єкта “Звільнення”. Його можна сформувати за допомогою обробки “Показ намічених подій по персоналу”.

otobrazhenie-nachislenij-gph-v-1s-uvp-13

Відображення нарахувань по ЦПХ в 1С:Підприємство УВП – швидкий та зручний процес

Слідуючи описаним алгоритмам Ви зможете коректно провести зазначену процедуру.

За детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит