fbpx

Нарахування премій в 1С:Підприємство Бухгалтерія для України

nachislenie-premij-v-1s

Премія – додатковий дохід співробітника, який виплачується крім зарплати за результатами трудової діяльності. Згідно із законодавством розмір цієї виплати підприємство встановлює самостійно. Програмне забезпечення дозволяє виконувати дану операцію. Щоб здійснити її коректно розглянемо як відбувається нарахування премій в 1С:Підприємство Бухгалтерія.

Існують наступні їх види:

 • Разова – виплата відбувається один раз;
 • Щомісячна та щоквартальна;
 • Річна – за результатами роботи за рік.

Не має значення, який вид премії необхідно її включити в:

 • Фонд оплати праці в якості додаткової зарплати або інші виплати заохочувального або компенсаційного характеру;
 • Загальний місячний або річний дохід, який оподатковується:
  • На дохід фізичних осіб;
  • Військовий збір:
  • На єдине соціальне страхування.

Викладена нижче інформація актуальна за умови, що ведеться повний кадровий облік.

Як проводиться нарахування премій в 1С:Підприємство Бухгалтерія?

Спочатку в встановимо вид розрахунку, наприклад це може бути: “Премія щомісячна”. Для цього необхідно відкрити план видів “Нарахування”. До нього в програмі наступний шлях:

 1. “Зарплата і кадри”;
 2. “Довідники і налаштування”.

Далі необхідно ввести дані у вікні, що відкрилося, як на зображенні нижче. Вказуємо код розрахунку та найменування. На вкладці “Опис” позначаємо категорію та спосіб розрахунку.

nachislenie-premij-v-1s-1Коли вказаний спосіб розрахунку “Відсотком”, потрібно заповнити перелік базових нарахувань. Заходьте на вкладку “Розрахунок бази”, натискаєте “Підбір” і задаєте “Період розрахунку бази”, це може бути поточний або попередній місяць і т.д. Наприклад, відбувається калькуляція щомісячної премії, тоді необхідно в колонці “Період розрахунку бази” відзначити прапорець “За цей місяць”.

nachislenie-premij-v-1s-2

NOTA BENE! Якщо в перелік нарахувань, якими користуються при калькуляції премії, не включені додаткові види розрахунку, то їх суми не враховуються в процесі розрахунку.

Перед тим, як проводити калькуляцію зазначеного виду розрахунку потрібно заповнити перелік нарахувань. Операція виконується за допомогою кнопки “Підбір” на вкладці “Послідовність”.

nachislenie-premij-v-1s-3

Далі необхідно на вкладці “Податковий і бух. облік” позначити наступні параметри:

 • Види доходів ПДФО та ЄСВ;
 • Метод відображення в бухгалтерському обліку даного виду розрахунку.

NOTA BENE! У разі вибору певної заздалегідь категорії калькуляції, програма заповнить даними вкладку “Податковий і бух. облік “. Зазначену інформацію можна коригувати.

nachislenie-premij-v-1s-4

Таким же способом створюємо вид розрахунку для щоквартальної премії та за підсумками року.

Калькуляція та нарахування премій в 1С:Підприємство Бухгалтерія

Щомісячна премія

Працівнику треба нарахувати премію в 25% від окладу, який становить 5000 грн. Спочатку створюємо вид розрахунку, як це робили вище. За допомогою прикладного об’єкта конфігурації “Кадрове переведення”, в якому відзначено прапорець “Змінити умови оплати праці”, встановлюємо вид розрахунку “Премія щомісячна”. Здійснюємо операцію даними способом, тому, що дана премія призначається в плановому порядку. Під час призначення вказуємо відсоток, в нашому випадку – 25%.

nachislenie-premij-v-1s-5

NOTA BENE! Передбачена можливість призначити даний вид розрахунку під час прийому фахівця на роботу. Для цього використовується документ “Прийом на роботу”.

“Нарахування зарплати” – прикладний об’єкт, за допомогою якого проводиться калькуляція та нарахування оплати праці та щомісячної премії. Програма самостійно заповнює документ за допомогою однойменної кнопки – “Заповнити”. Якщо скористатися кнопкою “Підбір”, тоді виконається нарахування не всім працівникам, а зазначеним. Незалежно від обраного варіанту заповнення розмір премії буде автоматично вказано в стовпці “Розмір”.

nachislenie-premij-v-1s-6

Виходячи із заданих умов премію калькулюємо таким способом:

сума окладу поточного місяця * відсоток премії = 5000,00 грн. * 25% = 1250,00 грн.

Розмір оплати праці та премії відображається у бухгалтерському обліку відповідно до методу, що призначений працівникові.

nachislenie-premij-v-1s-7

Щоквартальна премія

Працівникові організації нарахована премія, вона становить 15% від оплати праці за 4 квартал – 17428,57 грн. Спочатку створюємо вид розрахунку, як описано вище.

NOTA BENE! Щоб калькуляція премії проходила без помилок потрібно відзначити прапорець “попередній квартал”. Він перебуває в рядку “Період розрахунку бази” на вкладці “Розрахунок бази” виду розрахунку “Премія квартальна”.

“Нарахування зарплати” – прикладний об’єкт конфігурації, за допомогою якого відбувається калькуляція та нарахування оплати праці в святкові та неробочі дні. У зазначеному документі необхідно виконати наступні дії:

 • Позначити працівника, для цього за допомогою кнопки “Додати” створюємо рядок;
 • Вказуємо дані про відділ і посаду спеціаліста;
 • У стовпці “Нарахування” позначити – “Премія квартальна”;
 • У стовпці “Розмір” – 15%;
 • За допомогою кнопки “Перерахувати” виконати однойменну операцію з податками та зборами

nachislenie-premij-v-1s-8

У даній ситуації калькуляція премії здійснюється так:

сума нарахувань попереднього кварталу * відсоток премії = 17428,57 грн. * 15% = 2614,29 грн.

Розмір зарплати і премії фіксується в бухгалтерському обліку на підставі призначеного працівникові варіанта відображення оплати праці.

nachislenie-premij-v-1s-9

Річна премія

Працівникові за підсумками року нарахована премія в розмірі 10% від річної оплати праці – 74523,84 грн. Формуємо вид розрахунку “Премія за підсумками роботи за рік” як це робили раніше.

NOTA BENE! На вкладці “Розрахунок бази” даного виду в рядку “Період розрахунку бази” відзначаємо прапорець “попередній рік”. Ці дії виконуємо для калькуляції без помилок.

Далі в документі “Нарахування зарплати” проводимо такі ж операції, як і при щоквартальній премії, вказуємо співробітника, відсоток, в даному випадку 10%, вид розрахунку і т.д.

nachislenie-premij-v-1s-10

З урахуванням даних параметрів премія калькулюється таким способом:

сума нарахувань попереднього року * відсоток премії = 74523,84 грн. * 10% = 7452,38 грн.

Залежно від того, як відбивається заробітна плата працівника, також фіксується нарахування премій в бухгалтерському обліку.

nachislenie-premij-v-1s-11

NOTA BENE! Спрощений облік нарахувань ведеться тільки при такому ж способі ведення кадрового обліку. В даному випадку працівнику нараховується фіксований розмір премії.

Спрощений спосіб нарахування оплати праці передбачає відображення інформації про це в об’єкті “Нарахування зарплати” в одному рядку, додаткові реквізити вводити не потрібно. Додавши вид розрахунку “Оплата за роботу у святковий день”, Ви зафіксуєте факт нарахування премії. Виконується дана дія в регістрі “Налаштування колонок спрощеного обліку”.

nachislenie-premij-v-1s-12

“Нарахування зарплати” – прикладний об’єкт конфігурації, за допомогою якого проводиться калькуляція заробітної плати та нарахування премій в 1С:Підприємство Бухгалтерія. Розмір додаткової виплати необхідно вказувати вручну у відповідному стовпчику документа. Перерахунок податків і зборів здійснюється за допомогою однойменної кнопки.

nachislenie-premij-v-1s-13

Нарахування премій в 1С:Підприємство Бухгалтерія – зручний процес

За допомогою програмного забезпечення дана операція виконується коректно і в рамках поточного законодавства. Це допомагає уникнути непередбачених витрат. Також йде менше часу для виконання даного завдання. 1С:Підприємство Бухгалтерія допоможе не тільки правильно нарахувати премію, а й оптимізувати діяльність підприємства в цілому.

За детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит