fbpx

Компенсація за невикористану відпустку

kompensatsiya-za-neispolzovannyj-otpusk-1

За допомогою систем автоматизації можна виконувати різні операції, зокрема, таку як компенсація за невикористану відпустку. У статті розглянемо алгоритм, який дозволяє проводити її коректно. Це дозволить скоротити кількість помилок та прискорити виконання завдань.

Інформація, яка буде викладена тут, актуальна для наступних програмних продуктів:

Компенсація за невикористану відпустку може проводитись за бажанням співробітника. Це означає, що частина щорічної відпустки виплачується працівникові грошовими коштами. У той же час тривалість щорічної та додаткових відпусток не може бути меншою за 24 календарні дні.

Як оформляється компенсація за невикористану відпустку?

“Нарахування відпустки працівникам організацій” – документ, за допомогою якого проводиться зазначена операція, вид прикладного об’єкта – “Компенсація відпустки”. У цьому документі необхідно вказати кількість днів відпочинку працівника, за які провадиться виплата.

kompensatsiya-za-neispolzovannyj-otpusk-2

Вказаний вище прикладний об’єкт заповнюється виключно для одного співробітника, що вказується в шапці. Також у ній заповнюються такі дані:

 • “Організація” – підприємство, працівник якого отримує компенсацію. Заповнення відбувається за замовчуванням із налаштувань користувача. Коли в базі зареєстровано декілька підприємств, слід вибрати те, у якому оформлений співробітник;
 • “від” – дата внесення документа до бази даних;
 • “Відповідальний” – той, на кому лежить обов’язок заповнити об’єкт в базі. Інформація вноситься за замовчуванням з налаштувань користувача;
 • “Працівник” – співробітник, що отримує виплату;
 • “Кадровий наказ на відпустку” – за умови, що компанія фіксує залишки відпусток за періодами, слід вказати об’єкт “Відпустки організацій”, вид – “Компенсація відпустки”;
 • “Перерахунок документа” – застосовують, коли необхідно виконати перерахунок документів, що раніше вносилися до бази. Дані вводяться в рядок автоматично, якщо натиснути кнопку “Виправити” або самостійно користувачем;
 • “Місяць нарахування” – коли фіксуватиметься компенсація, за замовчуванням – поточний місяць.

Прикладний об’єкт конфігурації “Нарахування відпустки працівникам організацій” створюється автоматично за умови, що проведено документ “Відпустки організацій”.

kompensatsiya-za-neispolzovannyj-otpusk-3

Коли заповнена шапка прикладного об’єкта, слід натиснути кнопку “Заповнити та розрахувати все”, що знаходиться на командній панелі. У той же час, на вкладці “Розрахунок середнього заробітку” буде розрахована середня заробітна плата.

kompensatsiya-za-neispolzovannyj-otpusk-4

“Використання відпусток” – звіт, за допомогою якого проводиться калькуляція кількості днів, які необхідно компенсувати.

Розберемо на прикладі. Співробітник має у своєму розпорядженні 36 календарних днів відпустки, з них він використав 29, після чого подав заяву про грошову компенсацію за 7 днів відпочинку, що залишилися.

Нарахування коштів відбувається з використанням прикладного об’єкта “Нарахування відпустки працівникам організацій”, причому його вид – “Компенсація відпустки”.

kompensatsiya-za-neispolzovannyj-otpusk-5

Коли нарахування відобразилось в системі, необхідно оформити нарахування зарплати. Операція виконується за допомогою документа “Нарахування зарплати працівникам організацій”.

kompensatsiya-za-neispolzovannyj-otpusk-6

NOTA BENE! Під час оформлення об’єкта “Нарахування зарплати працівникам організацій” рядок “Компенсація відпустки” на вкладці “Нарахування” не показується.

Податки та внески калькулюються на вкладках “Внески ФОП” та “ПДФО”. Вони розраховуються із загального розміру нарахувань, це означає, що компенсація враховується при цьому.

kompensatsiya-za-neispolzovannyj-otpusk-7

NOTA BENE! Розмір компенсації вноситься до стовпчика “База” на вкладці “Внески ФОП”. Коли його вказано в іншій колонці “в т.ч. відпускні”, тоді на вкладці “Облік” у нарахуванні “Компенсація відпустки” відмічено прапорець “Це відпустка”, його слід відключити.

“Зарплата до виплати організацій” – прикладний об’єкт конфігурації, за допомогою якого відображаються виплати сум, що були нараховані, при цьому вказується вид кожної – “Чергова виплата”. Якщо документ заповнюється автоматично, тоді враховується розмір основних нарахувань та компенсації.

kompensatsiya-za-neispolzovannyj-otpusk-8

“Відображення зарплати в рег. обліку” – об’єкт, оформлення якого дозволяє формувати проводки.

kompensatsiya-za-neispolzovannyj-otpusk-9

Компенсація за невикористану відпустку – нескладна операція

За допомогою систем автоматизації лінійки 1С:Підприємство Ви зможете без труднощів виконати цей процес. Таким чином Ви уникнете непередбачених витрат, операція виконується в рамках законодавства України. Алгоритм викладений вище допоможе провести компенсацію швидко та без помилок. Це сприяє підвищенню продуктивності діяльності та скороченню помилок.

За детальною інформацією звертайтеся до нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші запитання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит