fbpx

Що таке карта “ключ до рахунку” і навіщо ФОП відкривати рахунок в банку

chto-takoe-karta-klyuch-k-schetu

Сьогодні ми розглянемо дві позиції, перша з них – що таке карта “ключ до рахунку” і друга – навіщо ФОП відкривати рахунок в банку. Оскільки нерідко виникають труднощі в контексті даних питань.

З картою “ключ до рахунку” часто плутанина. Що дозволено оплачувати, що ні? Чи можна використовувати кошти в особистих цілях? Як її отримати і т.д. Інформацію в доступному вигляді в Інтернеті складно знайти, а на консультації з фахівцями, часом, немає часу. Підприємцю хочеться займатися справою, а не з’ясуванням особливостей карти, хоча розуміння навіщо існує карта та як її використовувати корисно.

Відносно рахунку в банку, здавалося б, все зрозуміло – законодавство не зобов’язує ФОП відкривати його, але виникають різні ситуації при яких це необхідно.

Що таке карта “ключ до рахунку”?

Карта “ключ до рахунку” являє собою електронний платіжний засіб, за допомогою якого здійснюються грошові операції в рамках договору і законодавства. Національний банк України розглядає її в якості корпоративної платіжної картки (КПК), тобто кошти, що зберігаються на ній, витрачаються на потреби компанії. Різниця в тому, що “ключ до рахунку” забезпечує доступ до розрахункового рахунку, а КПК – ні.

Часто цю карту використовую як чекову книжку і на відміну від корпоративної, видають її виключно керівнику підприємства, на інших співробітників її оформити не можна.

Умови користування карткою “ключ до рахунку”:

 • Заборонено використовувати засоби для власних потреб;
 • Розрахунково-касові операції здійснюються згідно з договорами і законодавством;
 • Безпосередньо видавати зарплату з картки не можна;
 • Знімати готівку з картки може тільки директор;
 • Після зняття або витрат грошових коштів необхідно складати авансовий звіт;
 • Щоб скористатися засобами для власних потреб доступний переказ грошей на особисті рахунки. Операція проводиться після сплати податків і зборів.

Навіщо ФОП відкривати рахунок в банку?

Як ми говорили вище, законодавство не зобов’язує ФОП відкривати рахунок в банку. Але приймати платежі на карту фізособи заборонено, в такому випадку підприємець може працювати тільки з готівкою, що в наш час досить важко і не практично. Відкривати рахунок у банку необхідно, якщо використовується POS-термінал або еквайринг на сайті.

Сплачувати податки з рахунку простіше і швидше, але якщо діяльність ведеться тільки з готівкою, то дану операцію необхідно здійснювати через банківську касу.

Відкриття рахунку в банку спрощує фінансові операції, на нього приходить оплата за товари або послуги, з неї сплачуються податки, рахунки постачальників, оренда і проводяться інші витрати спрямовані на діяльність підприємства. Для зняття коштів і різних витрат можна використовувати корпоративну картку або картку “ключ до рахунку”.

Картка “ключ до рахунку” та відкриття рахунку в банку – інструменти, що спрощують діяльність

Звичайно, вони не обов’язкові і кожен ФОП сам вирішує використовувати дані опції чи ні. Існують різні обмеження, але в той же час, з їх допомогою можна прискорити фінансові операції, сплати податків, підвищити контрольованість витрат. У будь-який момент за допомогою додатка видно різні платежі, їх стан, баланс.

Користуватися зазначеними послугами чи ні також залежить від масштабів і специфіки діяльності ФОП.

Якщо у Вас виникли питання щодо програм 1С:Підприємство або BAS, звертайтеся до фахівців нашої компанії. Ми з радістю відповімо!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит