Найкращий інтегратор програм BAS та ERP в Україні

Якісне впровадження програм BAS, ERP систем та інших систем автоматизації бізнесу

Наші контакти

Що таке індексація зарплати і як вона проводиться?

Законодавством України встановлено, що всім роботодавцям необхідно проводити індексацію зарплати. Даний процес здійснюється для покриття частини зростання цін на продукти, комунальні послуги і т.д.

Індексація заробітної плати виконується, коли індекс інфляції перевищив 103%. Він встановлюється в наступному місяці, після перевищення зазначеного значення. Індекс інфляції опублікований, наприклад, в листопаді – індексація зарплати проводиться з 1-го грудня. Згідно із законодавством України він публікується не пізніше 10-го числа місяця, після звітного.

Якщо у вас є питання щодо впровадження, роботи або супроводження програм автоматизації →

Індексуються типи виплат – заробітна плата, премії, надбавки, суми соціального страхування, пенсії, стипендії тощо Не належать сюди – лікарняні, відпускні, відрядні, виплати по вагітності та пологах.

Індексація зарплати проводиться по формулі: Прожитковий мінімум * коефіцієнт індексації.

Правила проведення індексації зарплати

  • Процес виконується окремо для кожного співробітника;
  • Базовим є місяць, коли було підвищення окладу. У разі, коли інші складові зарплати, наприклад, премія – підвищені, але розмір окладу не змінювався, тоді базовий період залишається колишнім;
  • Індексуються виплати постійного характеру. Сюди не входять – премії, грошова допомога, надбавки, винагороди;
  • Виплати, калькуляція яких проводиться на підставі середньої заробітної плати, не індексуються;
  • Розмір підвищення заробітної плати менше розміру індексації – її величина в даному місяці становить різницю між сумою індексації, що мала бути виплачена та розміром підвищення зарплати. Такий місяць стає базовим для подальшої індексації;
  • За умови, що розмір підвищення заробітної плати більше індексації, тоді цей місяць стає базовим. У такій ситуації суму індексації не потрібно виплачувати працівникові.

У випадках, коли за угодою співробітник відпрацьовує неповний робочий час, розмір індексації калькулируется на основі повного робочого дня, а отримує суму відповідно до відпрацьованого часу. Індексація за недопрацьований місяць виплачується відповідно до відпрацьованого часу.

Що буде, якщо не проводити індексацію зарплати?

Якщо роботодавець не буде проводити цю операцію, тоді він може бути оштрафований. Згідно із законодавством України розмір штрафу – 10 мінімальних зарплат за кожного співробітника по якому не здійснювалася індексація.

Якщо Вас цікавлять системи автоматизації лінійки BAS, звертайтеся до співробітників нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

"BAS Бухгалтерія"

Докладніше про програму

Ми знаємо, що потрібно Вашому бізнесу!

Команда фахівців “А4” з радістю зробить всю роботу за вас. Довіртеся професіоналам з  впровадження програм автоматизації BAS та ERP систем!

Можете задати нам всі Ваші питання, ми з радістю дамо рекомендації, як правильно та якісно автоматизувати Ваш бізнес!

Замовте консультацію і ми оперативно відповімо на всі Ваші запитання