Найкращий інтегратор програм BAS та ERP в Україні

Якісне впровадження програм BAS, ERP систем та інших систем автоматизації бізнесу

Наші контакти

Імпорт та експорт для ФОП

Чи доступний імпорт та експорт для ФОП? Питання, яке ми сьогодні розглянемо. Що ці два поняття дають підприємцю? Розширення свого бізнесу, збільшення прибутку, отримання нових ресурсів і можливостей. Звучить дуже заманливо, та все ж існують певні правила ведення подібної діяльності.

Імпорт та експорт для ФОП. Яким групам вони доступні?

Зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД) може вестися в розрізі товарів і послуг. Якщо ми розглядаємо продаж за кордон або ввезення продукції, то здійснювати їх можуть підприємці 2 і 3 групи. АЛЕ! Що стосується послуг, надавати їх іноземним клієнтам можуть тільки представники 3 групи.

Якщо у вас є питання щодо впровадження, роботи або супроводження програм автоматизації →

Слід зазначити, що окремого КВЕДа для експорту законодавством не передбачено. Важливо, щоб були відкриті ті, що стосуються товару або послуги, якими Ви займаєтеся.

Грошові операції і фіксація імпорту та експорту ФОП

Як фізична особа підприємець, Ви можете отримувати оплату в будь-якій валюті. Все, що необхідно для отримання грошових коштів – відкрити валютний рахунок в банку. Існує нюанс, оскільки стягується комісія, то проводити платежі невеликих сум на даний рахунок не вигідно.

Торгові майданчики використовують міжнародні платіжні системи. Тут виникають труднощі. За допомогою PayPal отримувати оплату заборонено, необхідно скористатися сервісом посередником для прийому коштів, наприклад Western Bind. За допомогою сервісу переводите гроші на розрахунковий рахунок ФОП.

Ніяких проблем немає, коли Ви отримуєте оплату в гривні. В такому випадку, просто записуєте в книгу дату і суму згідно банківської виписки.

Що робити якщо оплата здійснюється у валюті? Алгоритм дій наступний:

  1. Записуєте дату по зарахуванню на валютний рахунок;
  2. Дивитесь на офіційному сайті НБУ курс валют і з урахуванням дати приходу коштів розраховуєте прибуток в гривні;
  3. У книгу доходів до дати надходження грошей пишете суму в гривні. Необхідності в цей же момент фізично обмінювати кошти немає. Головне провести розрахунок для визначення доходу;
  4. Можливості перевести кошти в іноземній валюті на особистий рахунок або зняти їх готівкою немає. Здійснити дані операції можна виключно в гривні. Може бути таке, що при обміні виникне курсова різниця і гривень більше, ніж Ви розраховували. Дану різницю не вважають доходом, записувати в книгу або нараховувати податки не потрібно.

Розглянемо оформлення товару на експорт. На митниці ФОП проходить процедуру акредитації. Необхідно оформити митні декларації. Здійснювати процес Ви можете самостійно або за допомогою брокера. Посилки на суму до 150 євро можна відправляти як фізична особа. Для цього вистачить поштової декларації CN23 або CN22, а також чек. На митницю платежів не передбачено.

Зверніть увагу!  Існує категорія товарів з певними особливостями роботи з ними. Детальну інформацію шукайте в законодавчих документах і довідниках.

Імпорт та експорт для ФОП - можливість підвищити прибуток і розширити бізнес

В епоху глобалізації все більше компаній працюють не тільки на внутрішньому ринку, але і виходять на зовнішній. І така можливість доступна для 2 і 3 групи фізичних осіб підприємців. Продавати товари за кордон можуть представники 2 і 3 групи, а надавати послуги тільки 3-тя група. Також стежте за коректністю оформлення грошових операцій.

Якщо у Вас виникли питання щодо програм BAS, звертайтеся до фахівців нашої компанії. Ми з радістю відповімо!

"BAS Малий бізнес"

Докладніше про програму

Ми знаємо, що потрібно Вашому бізнесу!

Команда фахівців “А4” з радістю зробить всю роботу за вас. Довіртеся професіоналам з  впровадження програм автоматизації BAS та ERP систем!

Можете задати нам всі Ваші питання, ми з радістю дамо рекомендації, як правильно та якісно автоматизувати Ваш бізнес!

Замовте консультацію і ми оперативно відповімо на всі Ваші запитання