Найкращий інтегратор програм BAS та ERP в Україні

Якісне впровадження програм BAS, ERP систем та інших систем автоматизації бізнесу

Наші контакти

Еволюція ERP систем

ERP

З розвитком систем управління ресурсами виникла необхідність оптимізації управління виробництвом. Для цього Американським товариством з контролю за виробництвом та запасами була впроваджена загальна схема управління ресурсами підприємства. Ця система отримала назву MRP (Material Requirements Planning) – тобто планування потреб в матеріалах. Перший етап розвитку програмних рішень подібного класу стартував в 1970-х роках, коли поступово почалося впровадження систем, на основі цієї методології, що дозволило налагодити виробництво, управління і планування запасами на новому рівні. Недоліком цієї системи було те, що вони не враховували завантаження виробничих потужностей, людські трудові ресурси, їх завантаження, вартість робочої сили, у зв’язку з чим, виникає і поступово розвивається нова концепція – MRP II.

Якщо у вас є питання щодо впровадження, роботи або супроводження програм автоматизації →

Тому в 80-х роках MRP-система еволюціонувала як система планування виробничих ресурсів і отримала назву MRP II. Основною метою нового покоління системи було забезпечення планування діяльності виробництва в натуральних величинах, планування фінансових показників на основі даних підприємства. MRP II стала наступним кроком на шляху до повноцінної системи планування ресурсів виробництва. Ця концепція передувала сучасному розумінню ERP-систем, в основі якої закладений принцип створення єдиної бази даних, що містить всю інформацію про діяльність підприємства. У MRP II, всі дані, якими володіє організація, стають одночасно доступними для всіх працівників, що володіють відповідними повноваженнями. Ефективне управління всіма ресурсами виробничого підприємства, прогнозування, планування і контроль виробництва в MRP II здійснюються на постійній основі. Починаючи від закупівлі сировини і закінчуючи відвантаженням продукції споживачеві.

ERP-системи як корпоративний стандарт інформаційних систем

У 90-х роках системи класу MRPII стали інтегрувати з модулем FRP (планування фінансових потреб), що отримало сучасну назву – ERP. Стандарт ERP став корпоративним стандартом інформаційних систем. З рішенням класу ERP немає потреби в передачі даних між різними системами обліку, вся інформація доступна з одного джерела.

При цьому, декларується бажаний результат впровадження ЕРП програми – зробити компанію більш гнучкою, яка швидко адаптується під потреби ринку і збалансовує ресурси підприємства.

ERP

Методологія ERP дозволить програмно об’єднати різні, з точки зору діяльності, напрямки підприємства в одну систему. Серед цих напрямків: управління замовленнями, виробництвом, постачанням, фінансами, відносинами з користувачами і т.п.

Для вибору програмних рішень цього класу основними є наступні критерії:

  1. Відповідність програми функціональним і технічним вимогам підприємства;
  2. Витрати на впровадження окупаються на часовому відрізку;
  3. Зрозумілий і спрощений інтерфейс для користувачів, різні рівні доступу до системи;
  4. Специфіка сегмента впровадження;
  5. Чисельність штату;
  6. Наявність додатково вбудованих модулів, інтеграція сторонніх програм;
  7. Захищеність інформації;
  8. Подальша підтримка.

Система управління ресурсами ERP II

Друге покоління виникло як результат еволюції комп’ютерних технологій і програмного забезпечення в сфері автоматизації. Спрощення доступності технологій взаємодії підприємства з підрядниками та клієнтами сприяло бурхливому зростанню програмних рішень, які заточені під контроль і взаємодію ланцюжків обміну даними. При цьому, управлінська інформація компанії не тільки використовується для внутрішніх цілей, але і служить для розвитку відносин й співробітництва з іншими організаціями. Простими словами ERP II – це еволюційна ERP-система, в якій інтегрований клас SCM (управління відносинами з постачальниками) і CRM (управління відносинами з клієнтами), з інтеграцією корпоративного інтернет-порталу, за допомогою якого співробітники компанії можуть отримувати всю інформацію відповідно до рівня доступу і оперативно вирішувати виниклі проблеми з партнерами і клієнтами.

ERP

"BAS ERP"

Докладніше про програму

Принципи ERP II спрямовані на автоматизацію зв’язків як зовнішніх так і на внутрішню віртуалізацію підприємства, що відображає взаємодію всіх відділів компанії, ланцюжків постачальників, партнерів та клієнтів. Всі ці механізми працюють автономно, об’єднуються в єдину мережу підприємства. Система ERP II також має можливості контролю фінансів, бухгалтерського обліку, управління і планування продажів і закупівель, управління кадрів, виробництва, запасів, що дозволяє поліпшити взаємовідносинами з клієнтами, ланцюжками поставок, вести торгівлю через Інтернет.

Еволюція ЕРП в напрямку хмарних рішень

Сучасні хмарні тенденції свідчать про зростання популярності ERP-рішень в хмарі. ERP-системи на хмарній технології серйозно зміцнюють свої позиції.

Локальні ERP-рішення реалізуються за допомогою ліцензування робочого місця, коли програмне забезпечення купується і завантажується на сервери компанії і за кожного окремого співробітника необхідно доплачувати. Таким методом може користуватися велика організація яка самостійно стежить за своєю інфраструктурою і програмним забезпеченням: контролює працездатність обладнання, мереж і комплексно обслуговує їх. При цьому, вся інформація замкнута всередині підприємства. Що є як плюсом, так і мінусом. З плюсів, мінімальний ризик витоку інформації. З мінусів, при перевірках контролюючих органів, вся інформація замкнута на вашому сервері, а значить до неї можуть отримати доступ державні органи.

Хмарні технології мають на увазі, що ви використовуєте віддалений сервер, розташований віддалено, або взагалі в іншій країні. Це звільняє підприємство зайвих проблем як з обслуговуванням так і з безпекою.

Програми ЕРП встановлені на локальному рівні на підприємстві мають на увазі значні грошові інвестиції на початковому етапі для придбання обладнання і розгортання інфраструктури. Більш того, такі рішення мають на увазі подальші витрати на експлуатацію.

А якщо в компанії немає досвідченої команди складаються з програмістів, системних адміністраторів, то керівництву доведеться виділяти додаткові кошти для найму, або навчання нового персоналу.

Для ERP програм на хмарної технології початкові витрати набагато менші, оскільки вам не доводиться купувати своє обладнання – необхідно налаштувати софт і налагодити роботу з ним через мережу. Обслуговування серверного заліза і його працездатність тепер не ваша проблема. Місце розміщення ваших даних і їх безпечне функціонування тепер відбувається на віддаленому сервері, який обслуговує підрядник за набагато меншою витратною вартості. Такий підхід дозволяє вивільнити ресурси компанії і направити їх на розвиток і зростання бізнесу.

Ми знаємо, що потрібно Вашому бізнесу!

Команда фахівців “А4” з радістю зробить всю роботу за вас. Довіртеся професіоналам з  впровадження програм автоматизації BAS та ERP систем!

Можете задати нам всі Ваші питання, ми з радістю дамо рекомендації, як правильно та якісно автоматизувати Ваш бізнес!

Замовте консультацію і ми оперативно відповімо на всі Ваші запитання