fbpx

Декретна відпустка в 1С:Підприємство Управління торговим підприємством для України

dekretnyj-otpusk-v-1s-utp

У Вас виникло питання, як відобразити декретну відпустку в 1С:Підприємство УТП? У даній статті ми опишемо порядок проведення процедури в зазначеній конфігурації. Робота в програмному забезпеченні ведеться відповідно до законодавства України. Тому всі описані дії, що проводяться і документи реалізуються в рамках правового поля.

Стаття 17 Закону про відпустки та стаття 179 КЗпП зазначає, що кожна жінка, яка працює, має право на декретну відпустку. Також для неї передбачається допомога по вагітності та пологах. Для того, щоб отримати відпустку, співробітниці необхідно мати в розпорядженні листок непрацездатності. Термін, її відсутність на робочому місці, встановлюється відповідно до статті номер 25 Закону про соціальне страхування.

Розмір допомоги застрахованої працівниці становить сто відсотків середньої заробітної плати, про що йдеться в статті 26 Закону про соціальне страхування, при цьому страховий стаж значення не має. Оплачується кожен календарний день відпустки. Для виплат використовуються фінанси Фонду соціального страхування.

Другим пунктом Порядку номер 1266 позначено, що розмір виплати, при обчисленні щомісячної суми, не може перевищувати мінімум бази нарахувань ЄСВ, а також, він не повинен бути нижче рівня мінімальної зарплати, яка була визначена на момент початку страхового випадку.

Оформлення декретної відпустки в 1С:Підприємство УТП

Дана процедура реалізується завдяки “Нарахуванню за лікарняним листком”. За допомогою даного документа фіксується факт зміни запланованих виплат співробітникові, платежами за середньою оплатою на встановлений відрізок часу. У верхній частині прикладного об’єкта режими мають позначаються необхідні реквізити, такі як місяць нарахування, співробітник, організація. Потрібно вказати скільки часу працівник буде на лікарняному в форматі “з” і “по”, а також з якої причини, в даному випадку – “у зв’язку з вагітністю та пологами”.

Кнопка “Заповнити та розрахувати всі” дозволяє провести повний розрахунок і заповнити документ. За умови, що оплата праці раніше фіксувалася прикладними об’єктами системи “Нарахування зарплати працівникам організації”, розмір середньої автоматом обчислюється системою на вкладці “Розрахунок середнього заробітку”. Відображається він в графі “Сума середньої”. Вручну вона вводиться, якщо до цього в системі не вказувалися дані, призначені для її калькуляції.

Наприклад, середня денна заробітна плата працівниці – 93,05 грн., тобто 33963,35 грн., на 365 календарних днів. Як ми зазначали вище, вона не може перевершувати максимум зарплати на один день. Даний показник розраховується наступним чином, необхідно максимальну зарплату за останній місяць розрахункового періоду розділити на середньомісячну кількість календарних днів – 30,44 дня.

На зображенні нижче в якості прикладу взято максимальний розмір оплати праці за липень 2015 року – 20706,00 грн. Поділяємо цю цифру на середнє число днів у місяці – 30,44 дня, як результат ми отримуємо максимум середньоденної оплати праці 680,22 грн. Вона фіксується в графі “Сума межі”.

Nota Bene! Передбачена можливість проводити калькуляцію не за основним місцем роботи, а за сумісництвом, коли робітницею видана довідка про середню зарплату, яка виплачується на основній роботі, тоді граничний розмір виплат позначається вручну, також береться до уваги розрахований раніше.

dekretnyj-otpusk-v-1s-utp

У вкладці “Нарахування” відбувається підрахунок розміру виплат по вагітності та пологах, який поділяється по відрізкам часу відсутності співробітниці на роботі. Суму середньоденної платні множимо на тривалість відпустки, в даному випадку – 93,05 грн. × 126 к. Дн., Отримуємо – 11724,30 грн., – декретні, які виплачуються співробітниці.

dekretnyj-otpusk-v-1s-utp-1

За допомогою прикладного об’єкта конфігурації “Введення відомостей про планові нарахування та утримання” перед тим, як розраховувати зарплату потрібно встановити утримання нових внесків – “ЄСВ (декретні)” і “ЄСВ ФОП (декретні)”. Дана процедура необхідна, щоб обчислювати ЄСВ робітницям, які перебувають в декреті.

Потрібно встановити платежі з першого числа, того місяця, коли починається відпустка і до останнього числа місяця, яким він закінчується. Необхідності змінювати шаблонний комплект внесків в даному випадку немає. Програма дозволяє виконувати введення документа “Введення відомостей про планові нарахування та утримання”, грунтуючись на прикладному об’єкті конфігурації “Нарахування за лікарняним листком” у зв’язку з вагітністю та пологами, що полегшує процес введення внесків.

dekretnyj-otpusk-v-1s-utp-2

Декретні, виплачені співробітниці, відшкодовуються організації Фондом соціального страхування. Гроші нараховуються на додатковий рахунок, який призначений для страхових випадків. Підприємство отримує фінансування на підставі заяви-розрахунку, в якому зазначені дані про суми, що були нараховані співробітникам, а також їх види.

Прикладний об’єкт конфігурації “Нарахування за лікарняним листком” може служити основою для введення документа “Заява-розрахунок до ФСС”. Або ж він може автоматично заповнитись системою за кожним документом нарахування за поточний періоду.

dekretnyj-otpusk-v-1s-utp-3

Кінцевий підрахунок допомоги здійснюється під час розрахунку оплати праці на поточний місяць за допомогою прикладного об’єкта програми “Нарахування зарплати працівникам організацій”.

dekretnyj-otpusk-v-1s-utp-4

Щоб правильно заповнити даними Таблицю 5 Звіту по ЄСВ потрібно на вкладці “Види розрахунків (для заповнення п. 1 Таблиці 1)” в поле “Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами” позначити тип розрахунку – “Оплата за середнім БЛ (у зв’язку з вагітністю та пологами)” .

dekretnyj-otpusk-v-1s-utp-5

Як вимагає п. 8 розділу IV Порядку No 435 в таблиці, наведеній нижче, при оформленні співробітниці декретної відпустки в звітному місяці вказується дата, коли він починається і позначається п’ята категорія особи.

dekretnyj-otpusk-v-1s-utp-6

Звіт “Аналіз нарахувань працівникам організацій” дозволяє контролювати коректність розрахунку зарплати і допомоги.

dekretnyj-otpusk-v-1s-utp-7

Оформлення декретної відпустки в 1С:Підприємство УТП – процедура, яка здійснюється без проблем

Дотримуючись описаного вище методу, Ви відобразіть в програмі декретну відпустку та проведете необхідні розрахунки. Система дозволяє реалізувати процес відповідно до законодавства України.

За детальною інформацією звертайтеся до фахівців нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит