fbpx

Декрет в програмі 1С:Підприємство Зарплата та управління персоналом

dekret-v-1s-zup

У цій статті розглянемо, як відображається декрет в 1С:Підприємство ЗУП. Опишемо способи оформлення відпустки по вагітності та пологах не тільки в рамках кадрового обліку, а й в розрізі розрахунку виплат.

Згідно 17 статті Закону про відпустки внаслідок медичного огляду працівниці отримують оплачувану відпустку тривалістю:

 • Перед пологами – 70 календарних днів;
 • Після – 56 або 70, в разі народження 2-х і більше дітей або при ускладненнях, що виникли під час пологів.

Функціональні можливості програмного забезпечення дозволяють оформляти відпустку відповідно до законодавства України. За рахунок даної опції Ви уникнете непередбачених витрат і будете коректно вести облік. Також правильне та своєчасне оформлення декрету дозволить уникнути скарг з боку співробітниць.

Як відобразити декрет в 1С:Підприємство ЗУП?

“Відсутність на роботі організацій” – документ, за допомогою якого в кадровому обліку реєструється даний вид відпустки. У ньому потрібно зазначити наступне:

 • Співробітницю, якій оформляється декрет;
 • Дату початку – стовпчик “З..”;
 • Стан – “Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами”.

Прапорець “Звільняти ставку” включається при необхідності взяти на роботу фахівця на посаду співробітниці, яка йде в декрет.

Розрахунок, виплата, а також оподаткування декретних в 1С:Підприємство ЗУП

Прикладний об’єкт конфігурації “Нарахування за лікарняним листком” використовується для калькуляції даних виплат. У ньому необхідно позначити підставу – “По вагітності та пологах”.

dekret-v-1s-zup

Зверніть увагу! “Застосовувати обмеження розміром мін. зарплати “- прапорець використовується для застрахованих осіб, якщо вони, перед тим, як настав страховий випадок, протягом 12 місяців мали страховий стаж не менше, ніж півроку, а також мають у своєму розпорядженні право на виплати розміром нарахованої зарплати, яка служить основою для страхових внесків, при цьому вона не повинна бути менше місячної мінімальної оплати праці, регламентованої законодавством в місяці, коли настав страховий випадок.

За умови, що співробітниця займає додаткову посаду в компанії, а також в регістрі “Параметри розрахунку зарплати організацій” на вкладці “Розрахунок зарплати” прапорець “Не зважати на сумісників при розрахунку середнього заробітку” відключений, тоді заробіток з даного робочого місця враховується при калькуляції середнього.

У разі автоматичного заповнення прикладного об’єкта “Нарахування за лікарняним листком”, в його табличній частині на вкладці “Нарахування” мають відобразитися два записи по окремим періодам, при цьому призначення співробітника будуть різними – основне місце роботи і внутрішнє сумісництво. Підраховані суми будуть лише в записах за основним призначенням.

dekret-v-1s-zup-1

Заява-розрахунок, що наймач подає до належного відділення Фонду соціального страхування, оформляється однойменною документом, що виділений на зображенні нижче. Для його введення може служити основою прикладний об’єкт конфігурації “Нарахування за лікарняним листком” або ж за допомогою кнопки “Заповнити” автоматично наповнитися даними за кожним документом нарахування за лікарняними листками в нинішньому періоді.

dekret-v-1s-zup-2

Кнопка “Друк” дає доступ до друкованої форми вищевказаної заяви.

dekret-v-1s-zup-3

Зверніть увагу! У регістрі “Коди організації” позначаються найменування органу Фонду соціального страхування, ПІБ його директора, реєстраційний номер у Фонді, а також код ЄДРПОУ. Банківський рахунок призначений для ФСС фіксується в довіднику “Організації”, в свою чергу, МФО банку – в “Банки”.

Як і попередній документ друкована форма даного доступна за допомогою кнопки “Друк”.

dekret-v-1s-zup-4

Прикладний об’єкт “Платіжне доручення вхідне” фіксує прийом грошей від Фонду соціального страхування, в ньому позначається список заявок, що були оплачені. Зазначений документ рекомендується вводити на основі “Заява-розрахунок до ФСС”. Під час проведення прикладного об’єкта заборгованість Фонду перед підприємством закривається і з’являється борг компанії перед працівниками.

dekret-v-1s-zup-5

Засоби від ФСС можна виплатити до основної заробітної плати або одночасно з нею. Далі розглянемо реалізацію обох варіантів.

Виплата перед зарплатою

Щоб здійснити зазначений процес, необхідно в довіднику “Види виплат” сформувати новий вид – “Декретні”. Також в ньому позначається тип розрахунку, згідно з яким проводиться виплата – “Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами”, в поле “Счет учета” водиться 663 і включається прапорець “Розраховувати внески”.

dekret-v-1s-zup-6

Потім формується прикладний об’єкт конфігурації “Зарплата до виплати організацій”. Після введення виду виплат документ можна заповнити як зазначено на зображенні нижче.

dekret-v-1s-zup-7

Розрахувати податки можна за допомогою однойменної кнопки. На вкладці “Внески ФОП” калькулируется сума ЄСВ, що розподіляється по місяцях. Закладка “ПДФО” – на ній фіксується лише розмір допомоги, оскільки воно не обкладається ПДФО і ВЗ.

dekret-v-1s-zup-8

Зверніть увагу! Перед тим, як здійснити калькуляцію ЄСВ робітницям, що в декретній відпустці, потрібно визначити внесок “ЄСВ ФОП (декретні)”. Ця операція проводиться за допомогою прикладного об’єкта “Введення відомостей про планові нарахування працівників організацій”. Внесок призначається з першого і до останнього числа відпустки. Під час зазначеного процесу немає необхідності вносити корективи в стандартний набір внесків працівника.

Забезпечення дозволяє вводити документ “Введення відомостей про планові нарахування працівників організацій” на основі “Нарахування за лікарняним листком» у зв’язку з вагітністю та пологами “, це спрощує призначення внеску.

dekret-v-1s-zup-9

Переказ ЄСВ здійснюється за допомогою документа “Платіжне доручення вихідне”, при цьому необхідно вказати тип операції – “Перерахування податку”. На зображенні нижче показано як автоматично формуються платіжні документи.

dekret-v-1s-zup-10

Згідно з методом виплат, що позначений в прикладному об’єкті “Зарплата до виплати організацій” переказ декретних може здійснюватися наступними документами:

 • “Видатковий касовий ордер”;
 • “Платіжне доручення вихідне”.

dekret-v-1s-zup-11

Виплата одночасно з зарплатою або після

Коли декретні не були виплачені до заробітної плати, вони автоматично вносяться у відомість з типом “Чергова виплата”.

dekret-v-1s-zup-12

Залежно від того, який спосіб виплати встановлено в прикладному об’єкті конфігурації “Зарплата до виплати організацій”, переказ коштів можна проводити такими документами:

 • “Видатковий касовий ордер”;
 • “Платіжне доручення вихідне”.

Процес і переказ ЄСВ реалізується так само, як і при виплаті до зарплати описаному вище.

Бухгалтерський облік

На вкладці “Довідка” представлена ​​кореспонденція проведень по виплаті допомоги в бухгалтерському обліку і фіксується в програмі:

 • За кредитом субрахунка 663 “Розрахунки за іншими виплатами”;
 • За дебетом субрахунка 378 “Розрахунки з державними цільовими фондами”.

“Способи відображення зарплати в регламентованому обліку” – довідник, в якому попередньо налаштована дана проводка. При цьому найменування способу – “Відображення декретних за рахунок ФСС”.

dekret-v-1s-zup-13

Зверніть увагу! Передбачено 3 способу відображення витрат на ФОП, який з них вибрати залежить від того, як заповнено “Відображення декретних за рахунок ФСС”:

 

 • Прапорець “Особливий спосіб відображення для ЄСВ ФОП” і поле “Спосіб відображення ЄСВ ФОП” не включений та не заповнене відповідно – рахунок під час фіксації в програмі витрат на ФОП з лікарняних за гроші ФСС ідентичний нарахуванню – 378;
 • Відзначено прапорець, але не заповнене поле – рахунок визначається за основним нарахуванню – рахунки 231, 91-93;
 • Включений прапорець і заповнене поле – рахунок 949.

 

На зображенні нижче показано як повинні бути заповнені поля в параметрах відображення в бухгалтерському обліку.

dekret-v-1s-zup-14

Коли відбувається прихід фінансів на рахунок організації від ФСС для виплат декретних особам і подальша виплата в прикладних об’єктах “Платіжне доручення вихідне” і “Видатковий касовий ордер” проводок немає. Причина цього – відсутність обліку коштів в програмному забезпеченні. Проведення фіксуються в системі під час вивантаження інформації в неї.

З робітниць, що йдуть в декрет, ПДФО не утримується. На зображенні вище зазначено яким кодом позначається посібник, а саме 128.

Єдиний внесок на соціальне страхування

На зображенні показано, які внески позначаються в параметрах ЄСВ при декретних.

dekret-v-1s-zup-15

На вкладці “Проведення” за допомогою прикладного об’єкта конфігурації “Відображення зарплати в регламентованому обліку” створюються проводки по нарахуванню заробітної плати.

Декрет в 1С:Підприємство ЗУП

Користуючись алгоритмом і методами, описаними вище, Ви зможете оформити декретну відпустку в рамках законодавства України. Також інформація може коректно проводити оподаткування виплат.

За детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит