Найкращий інтегратор програм BAS та ERP в Україні

Якісне впровадження програм BAS, ERP систем та інших систем автоматизації бізнесу

Наші контакти

Чому не можна економити на впровадженні ERP системи

ERP

Впровадження ЕРП системи або як вибрати будівельників для свого будинку​

Не секрет, що якісні професійні послуги коштують дорого. Це відноситься до будь-якої області діяльності. По-іншому не може бути. Для того, щоб стати професіоналом, необхідно дві речі – спеціалізоване навчання та накопичений досвід. Найчастіше роки практики грають велику роль.

Якщо у вас є питання щодо впровадження, роботи або супроводження програм автоматизації →

У будівництві ця річ цілком очевидна. Можна звернутися до професійної компанії. Вони виконають будівництво будинку «під ключ» – від проекту на папері до обробки. Але і вартість буде відповідна. А можна найняти фрілансерів, навіть без виконроба. Це буде значно дешевше. Проте за якість поручитися не зможе ніхто. Огріхи непрофесійних будівельників можна побачити без спеціальної підготовки. Вони можуть навіть сторони світу переплутати і неправильно розмістити готове креслення на ділянці. І тоді вікна вашої спальні виходитимуть не в сторону красивого пейзажу, а на сусідський туалет. Це те, що видно. А що залишається прихованим від наших очей? Наприклад, якість фундаменту або теплої підлоги.

Що вже говорити про інформаційні системи? Наприклад, про таку складну программу, що можна гнучко настроювати, як “BAS ERP”?

На сьогодні інформаційна система управління підприємством, зокрема ERP - серце будь-якого бізнесу

Для багатьох виробничих і торгових компаній її зупинка, навіть на кілька годин, тягне за собою великі фінансові втрати. І чим більше процесів компанії автоматизовано, тим значніші ці втрати. Наприклад, якщо система передбачає облік виробничих операцій в реальному часі або прийом замовлень через інтернет.

А тепер уявімо, що впровадження такої системи робили фрілансери… Під фрілансерами можна розуміти не тільки таких виконавців «в чистому вигляді», а й компанії, які беруться за роботу за половину реального терміну і за третину реальної ціни.

Замовник не бачить всіх огріхів відразу, як це помітно в разі побудованого будинку. Вони всі вилізуть потім. І через півроку або рік доведеться наймати будівельників повторно. Іноді полагодити таке впровадження не вдається. І будівництво потрібно починати заново. А якщо шкода витрачених грошей і ставиться завдання «збережіть всі, що зроблено», то вона взагалі нездійсненна.

Добре, якщо замовник, вибравши фрілансерів і почавши з ними проект, вчасно розуміє, що тут щось не так. Наприклад, порівнює роботу по впровадженню попередньої системи або в компанії є співробітники, які брали участь у впроваджень ЕРП-систем на попередніх місцях роботи. Або просто здоровий глузд підказує керівництву, що звіт про передпроектне дослідження цілої компанії, навіть самий короткий, ну ніяк не може бути на 10 листках формату А4. У таких випадках замовник зупиняє проект.

Далі професійна компанія отримує звіт про передпроектне дослідження і правомірно ставить запитання – а що з цим робити? У звіті, за який сплачено гроші і на який витрачено час персоналу нічого немає.

Набагато гірше, коли це звіт по моделюванню. Мета такого звіту – налаштувати демоверсію системи і максимально відобразити процеси замовника в типовому варіанті без доробок. Набрати приклади з реальними даними: справжніми товарами, продукцією та специфікаціями на її випуск, покупцями та постачальниками, отримати друковані форми документів і зформувати звіти. При цьому бажано набирати наскрізні приклади – від закупівлі до продажу та фінансову звітність.

Після цього можна показувати замовнику «розриви» – чого немає в типовому рішенні. Щоб він сам вирішив, наскільки критичне доопрацювання для бізнесу або можна взяти типовий механізм. Доопрацювання таких складних систем – це окрема історія. Її можна доручати тільки професійним програмістам, з підтвердженою високою кваліфікацією. А якщо є можливість, то взагалі уникати доопрацювань.

ERP

"BAS ERP"

Докладніше про програму

Але повернемося до моделювання. В системі “BAS ERP” дуже велика, імовірніше величезна, кількість налаштувань. Якщо встановити або зняти прапорець настройки, поведінка програми повністю змінюється. Тільки для цього потрібно добре знати всі прапорці! Система “BAS ERP” настільки об’ємна, що знати всі її підсистеми одному спеціалісту практично не під силу. Тому зазвичай фахівці діляться за профілями. Одні займаються продажами і закупівлями, другі – виробництвом, треті – фінансами і так далі.

Саме тому існує багато різних сертифікатів фахівців з “BAS ERP”, а не один на всю систему. І, звичайно, потрібно досить багато часу на підготовку. Для прикладу. Щоб фахівець-аналітик підготувався до успішної здачі іспиту з виробництва і отримав сертифікат, потрібно приблизно 1,5 – 2 роки підготовки з одночасною реальною роботою на впровадженнях.

А якщо моделювання виконала одна людина? І при цьому у неї взагалі ніяких сертифікатів немає? А якщо у компанії взагалі немає сертифікатів по “BAS ERP”? А якщо у компанії всього 2 чи 3 аналітика?

Саме звідси, від відсутності досвіду реальних впроваджень занижені терміни. «А ми виконаємо проект за 4 місяці». При цьому реальний термін – рік. І звідси ж, від відсутності досвіду персоналу і невитрачених коштів на підготовку, навчання і сертифікацію занижені в три рази вартості проекту. Звичайно, досвідчений замовник з хорошими юристами може домогтися виконання взятих на себе зобов’язань. Питання в іншому, а як переконатися, що робота виконана якісно? І будиночок не опиниться картковим?

Виходячи з вищеописаного напрошується зрозумілий висновок, що для грамотного впровадження ERP системи необхідні не тільки час і гроші, а ще мабуть найважливіший ресурс – грамотні і кваліфіковані фахівці, які зроблять все правильно!

Якщо у вас виникли питання щодо впровадження або роботи ERP системи, замовте зворотний дзвінок або надішліть нам повідомлення, ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Ми знаємо, що потрібно Вашому бізнесу!

Команда фахівців “А4” з радістю зробить всю роботу за вас. Довіртеся професіоналам з  впровадження програм автоматизації BAS та ERP систем!

Можете задати нам всі Ваші питання, ми з радістю дамо рекомендації, як правильно та якісно автоматизувати Ваш бізнес!

Замовте консультацію і ми оперативно відповімо на всі Ваші запитання