fbpx

Бюджетування 1С:Підприємство Управління виробничим підприємством

byudzhetirovanie-1s-upp

У цій статті розглянемо “Бюджетування” 1С:Підприємство УВП. За допомогою підсистеми здійснюється планування, а також аналіз діяльності підприємства. Доступна можливість формувати звіти практично будь-якого виду – планові та фактичні.

За допомогою підсистеми вирішуються такі основні завдання:

 • Створення основних бюджетів організації, моніторинг їх виконання;
 • Проведення аналізу створених бюджетів і роботи компанії. Він здійснюється в розрізі управлінського та фінансового обліку.

Завдяки універсальності механізмів цієї підсистеми можна вирішувати великий спектр завдань:

 • Здійснення управлінського обліку діяльності організації. При цьому план рахунків – бухгалтерський;
 • Створення та оцінка реалізації матеріальних планів;
 • Ранжування витрат компанії відповідно до показників управлінського обліку;
 • Калькуляція приблизної собівартості виготовлених товарів і напівфабрикатів;
 • І т.д.

Альтернативні способи формування бюджетів за допомогою підсистеми “Бюджетування” 1С:Підприємство УВП

Передбачена можливість формувати бюджети, при цьому їх вид не має значення, вручну або автоматично та контролювати їх виконання. У той же час, завдання в рамках планування фінансів можуть простими, тому можна використовувати альтернативні способи вирішення.

“План руху грошових коштів” – механізм, що дозволяє вибудувати бюджет руху фінансів. У чому перевага? Спрощення роботи, оскільки застосовуються спеціальні, частково налаштовані джерела планування, а також є можливість розгорнутої деталізації взаєморозрахунків. За допомогою підсистеми можна використовувати майже необмежену кількість джерел планування.

“План продажів” і “План закупівель” – документи з допомогою яких можна вибудувати простий бюджет доходів і витрат. Але в цьому випадку заповнювати суми витрат необхідно заповнювати вручну, виняток – собівартість продукції.

“Фінансовий аналіз даних бюджетування” і “Фінансовий розрахунок” – звіти, що дозволяють провести повний аналіз фінансового стану підприємства. Звіт “Рапорт керівникові”, в свою чергу, не дає можливості повної оцінки фінансового становища.

Підсистема “Бюджетування” 1С:Підприємство УВП для вирішення інших завдань

Щоб ефективно використовувати підсистему для вирішення різноманітних завдань обліку, аналізу та планування потрібно володіти знаннями про механізми її роботи, налаштування довідників. Також, якщо умови діяльності змінюються знадобитися її перенастроювання. Виходячи з вищесказаного застосовувати “Бюджетування” рекомендується, коли не можна впоратися без спеціалізованих підсистем програмного забезпечення.

Далі розглянемо завдання такого роду на прикладах.

План виробництва формується з метою максимального завантаження потужностей

В “Помічнику планування” така стратегія не реалізована, оскільки вона не типова. Здійснити цей план можна за допомогою механізмів бюджетування.

У прикладі, що ми розбираємо, план виробництва товару одного виду формується на основі місячного фонду робочого часу дільниці, а також нормативів виготовлення однієї одиниці товару на ній.

Ресурс “Труд” регістру “Доступність ключових ресурсів підприємства” і сценарій, виходячи з якого створюють план, є підставою для формування місячного фонду робочого часу. Норму часу, в свою чергу, вписують вручну, вона становить 8 годин. Передбачено її автоматичне введення, але в цьому прикладі ми його не описуємо, оскільки даний метод ефективний, коли номенклатура готових товарів невелика або ж однотипна. В цьому випадку зручніше вводити норму вручну.

Отже, кількість товару, що планується позначається як величина доступних ключових ресурсів організації.

byudzhetirovanie-1s-upp

Необхідно розділити комерційні витрати торгової організації між відділами відповідно оборотам їх продажів

Справжні витрати періоду формуються виходячи з показників регістра “Витрати”. Профіль “Продажі по ЦФО” застосовують для їх поділу, з його допомогою процес розподілу здійснюється відповідно до кількості продажів кожного відділу за певний період.

“Розрахунок по моделі бюджетування” – документ, який також застосовується для поділу фактичних витрат. Даний прикладний об’єкт конфігурації використовується для планування, з цієї причини обов’язково позначення сценарію, що сформований конкретно для розподілу дійсних даних.

byudzhetirovanie-1s-upp-1

Попередня собівартість товарів, які виготовляються позначаються в якості фактичної суми та планових непрямих витрат

Регістр “Витрати на випуск продукції” застосовується для визначення фактичних витрат на всю кількість випуску кожного типу товару за певний період. Планові непрямі витрати на одиницю будь-якого виду виробу визначається за допомогою регістра “Планова собівартість”. Не використовуються для визначення собівартості статті з характером “виробничі”.

Щоб її розрахувати необхідно скористатися наступною формулою:

 • Фактична сума прямих витрат на випуск + (планова сума непрямих витрат на одиницю продукції * обсяг випуску продукції).

У такій ситуації, як і в минулій, в документі застосовується сценарій, який був сформований для поділу фактичних даних.

byudzhetirovanie-1s-upp-2

Підсистема “Бюджетування” 1С:Підприємство УВП для формування бюджетів

Передбачена можливість створювати бюджети в будь-якій кількості, при цьому період не має значення. Процес їх формування проходить по ідентичним закономірностям, а саме:

 • Підрахунок, який проходить автоматично на підставі раніше налаштованих джерел даних;
 • Бюджетні транзакції вводяться вручну;
 • Заповнення відбувається комбінованим способом. Калькуляція та введення може здійснюватися вручну і автоматично;
 • Бюджетні транзакції створюються автоматично через залежні статей при цьому обороти по статтями, що впливають, формуються автоматично або вручну.

“Бюджетування” 1С:Підприємство УВП

Ця підсистема дає можливість здійснювати аналіз діяльності організації, а також планувати її. Унікальність механізмів сприяє вирішенню широкого спектру завдань. З її допомогою Ви можете проводити управлінський облік, аналізувати фінансовий стан організації, формувати необмежену кількість бюджетів, вручну або автоматично.

За детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит