fbpx

Програми BAS та 1С:Підприємство для ФОП України

1с для ФОП Украина

Ви відкрили ФОП і не знаєте чи потрібно Вам програмне забезпечення для організації бізнесу? Або роздумуєте які програми 1С:Підприємство підходять для ФОП в Україні? У даній статті ми знайдемо відповіді на ці питання. 

Отже, спочатку розберемося чи потрібні Вам системи автоматизації бізнесу? Відповідь залежить від масштабів Вашої діяльності, групи і доходу. Якщо це малий бізнес, можна обійтися і без програмного забезпечення, звичайно. У випадках, коли фізична особа підприємець працює на себе і не має найманих працівників, можна справлятися із завданнями і самостійно. Так, ФОП першої групи мають обмеження доходу в 300 000 гривен за рік, також їм заборонено наймати працівників. Тому вони можуть вести свою діяльність без програм.

Що стосується 2 і 3 груп тут впровадження систем автоматизації може бути необхідно. Наприклад, ФОП третьої групи можуть мати необмежену кількість найманих працівників. А їх ліміт становить 5 мільйонів гривень. Тому вести, наприклад, кадровий облік і розрахунок зарплат вручну може бути вкрай важко.

Які переваги використання програм 1С:Підприємство для ФОП?

Спочатку розберемося для чого взагалі підприємці автоматизують свій бізнес? Якщо відповісти коротко, наскільки це можливо, – для того, щоб співробітники виконували менше рутинних процесів, знижувалася кількість помилок, облік підприємства вівся відповідно до законодавства, а керівник міг контролювати і аналізувати діяльність компанії. І це далеко не все, сьогодні програмне забезпечення дозволяє задовольняти потреби практично будь-якої сфери діяльності.

Але навіщо вони ФОП? Як ми говорили вище, якщо у Вас великий дохід і багато співробітників, управляти підприємством часом важко. А для процвітання бізнесу дуже важливо володіти ситуацією та вчасно приймати управлінські рішення. Контроль – ось одна з переваг, що дає Вам система автоматизації.

Вона дозволяє проводити повний аналіз доходів і витрат, бачити їх динаміку. Також програми дають можливість моніторити дефіцит номенклатур, розуміти, який товар в недостачі та коли потрібно проводити закупівлю. Ви можете відстежувати, які клієнти мають заборгованість та які її обсяги. Вести бухгалтерський та податковий облік відповідно до законодавства України. Що дозволить уникнути штрафів, а як наслідок зменшить збитки підприємства.

Які існую програми 1С:Підприємство для ФОП України?

Вище ми торкнулися питання відмінності груп, а також їх обмежень. Розглянемо детально характеристику кожної з них. Вони бувають наступні:

 • 1 група – ліміт доходу за рік – 300 000 гривень, відсутня можливість наймати співробітників;
 • 2 група – ліміт – 1,5 мільйона гривень, до 10 співробітників;
 • 3 група – ліміт – 5 мільйонів гривень, кількість найманих працівників не обмежена.

Виходячи з даної інформації можна зробити висновок, що потреби у кожної групи різні. Тому розподілити програмне забезпечення можна в такий спосіб:

 • BAS Бухгалтерія, BAS Малий бізнес, 1С:Підприємство Бухгалтерія та 1С:Підприємство Управління торговим підприємством – для всіх груп;
 • BAS Управління торгівлею та 1С:Підприємство Управління невеликою фірмою – 2 і 3 групи.

Далі опишемо системи автоматизації докладніше.

BAS Бухгалтерія та 1С:Підприємство Бухгалтерія

В цілому програми мало чим відрізняються одна від одної. З їх допомогою можна організувати роботу бухгалтерії для ведення обліку всіх служб підприємства або ж тільки бухгалтерський облік, а окремі відділи автоматизувати за допомогою інших конфігурацій. Також передбачена можливість вести податковий, кадровий облік і розрахунок зарплат. Доступні опції управління продажами, закупками, взаєморозрахунками, складання бухгалтерської та регламентної звітності.

BAS Малий бізнес

Прикладне рішення дає можливість підвищити ефективність діяльності. Конфігурація не переобтяжена зайвим функціоналом, її легко освоїти і швидко приступити до роботи. Тому для ФОП вона може стати оптимальним інструментом для вирішення завдань. Програма дозволяє керувати закупівлями, торгівлею, складом, виробництвом, персоналом і фінансами. Передбачені різноманітні звіти для проведення аналітики.

BAS Управління торгівлею та 1С:Підприємство Управління торговим підприємством

Програми мають схожі функціональні можливості. 1С:Підприємство УТП має більш розширений функціонал, наприклад, вона Вам буде корисніше для оптової торгівлі, ніж BAS УТ. Конфігурації дозволяють проводити планування та контроль продажів. З їх допомогою Ви можете реалізовувати цінову політику відповідно до ситуації на ринку. Формуєте вартість товарів, знижки, регулюєте дотримання персоналом заданих умов. Функціонал передбачає управління взаєморозрахунками та відносинами з покупцями та постачальниками. 1С:Підприємство УТП зберігає в собі ціни конкурентів і постачальників. Також в програмі автоматично оновлюється інформація про закупівельні ціни.

1С:Підприємство Управління невеликою фірмою

Система дозволяє проводити контроль, аналіз, планування та управління діяльності в таких сферах як торгівля, послуги, виробництво, проектні роботи. Для керуючого програма передбачає широкий набір інструментів регулювання роботою, співробітникам ж дозволить збільшити ефективність і продуктивність діяльності. Ви можете управляти продажами, закупками, складом, персоналом, контролювати фінанси та проводити розрахунок заробітної плати. Також передбачена можливість інтеграції з 1С:Підприємство Бухгалтерія для ведення бухгалтерського обліку.

Робимо висновки

Чи потрібна система автоматизації для ФОП залежить від групи, масштабу та доходу. Якщо у Вас бізнес з великою кількістю продукції, співробітників і т.д., програма допоможе Вам контролювати діяльність підприємства, вести облік відповідно до законодавства та мінімізувати збитки. Також з її допомогою компанія збільшить свою ефективність і продуктивність.

За детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит