fbpx

Програми BAS та 1С:Підприємство для ФОП України

1с для ФОП Украина

Ви відкрили ФОП і не знаєте чи потрібно Вам програмне забезпечення для організації бізнесу? Або роздумуєте які програми 1С:Підприємство підходять для ФОП в Україні? У даній статті ми знайдемо відповіді на ці питання. 

Отже, спочатку розберемося чи потрібні Вам системи автоматизації бізнесу? Відповідь залежить від масштабів Вашої діяльності, групи і доходу. Якщо це малий бізнес, можна обійтися і без програмного забезпечення, звичайно. У випадках, коли фізична особа підприємець працює на себе і не має найманих працівників, можна справлятися із завданнями і самостійно. Так, ФОП першої групи мають обмеження доходу в 300 000 гривен за рік, також їм заборонено наймати працівників. Тому вони можуть вести свою діяльність без програм.

Що стосується 2 і 3 груп тут впровадження систем автоматизації може бути необхідно. Наприклад, ФОП третьої групи можуть мати необмежену кількість найманих працівників. А їх ліміт становить 5 мільйонів гривень. Тому вести, наприклад, кадровий облік і розрахунок зарплат вручну може бути вкрай важко.

Які переваги використання програм 1С:Підприємство для ФОП?

Спочатку розберемося для чого взагалі підприємці автоматизують свій бізнес? Якщо відповісти коротко, наскільки це можливо, – для того, щоб співробітники виконували менше рутинних процесів, знижувалася кількість помилок, облік підприємства вівся відповідно до законодавства, а керівник міг контролювати і аналізувати діяльність компанії. І це далеко не все, сьогодні програмне забезпечення дозволяє задовольняти потреби практично будь-якої сфери діяльності.

Але навіщо вони ФОП? Як ми говорили вище, якщо у Вас великий дохід і багато співробітників, управляти підприємством часом важко. А для процвітання бізнесу дуже важливо володіти ситуацією та вчасно приймати управлінські рішення. Контроль – ось одна з переваг, що дає Вам система автоматизації.

Вона дозволяє проводити повний аналіз доходів і витрат, бачити їх динаміку. Також програми дають можливість моніторити дефіцит номенклатур, розуміти, який товар в недостачі та коли потрібно проводити закупівлю. Ви можете відстежувати, які клієнти мають заборгованість та які її обсяги. Вести бухгалтерський та податковий облік відповідно до законодавства України. Що дозволить уникнути штрафів, а як наслідок зменшить збитки підприємства.

Які існую програми 1С:Підприємство для ФОП України?

Вище ми торкнулися питання відмінності груп, а також їх обмежень. Розглянемо детально характеристику кожної з них. Вони бувають наступні:

 • 1 група – ліміт доходу за рік – 300 000 гривень, відсутня можливість наймати співробітників;
 • 2 група – ліміт – 1,5 мільйона гривень, до 10 співробітників;
 • 3 група – ліміт – 5 мільйонів гривень, кількість найманих працівників не обмежена.

Виходячи з даної інформації можна зробити висновок, що потреби у кожної групи різні. Тому розподілити програмне забезпечення можна в такий спосіб:

 • BAS Бухгалтерія, 1С:Підприємство Бухгалтерія та 1С:Підприємство Управління торговим підприємством – для всіх груп;
 • BAS Управління торгівлею та 1С:Підприємство Управління невеликою фірмою – 2 і 3 групи.

Далі опишемо системи автоматизації докладніше.

BAS Бухгалтерія та 1С:Підприємство Бухгалтерія

В цілому програми мало чим відрізняються одна від одної. З їх допомогою можна організувати роботу бухгалтерії для ведення обліку всіх служб підприємства або ж тільки бухгалтерський облік, а окремі відділи автоматизувати за допомогою інших конфігурацій. Також передбачена можливість вести податковий, кадровий облік і розрахунок зарплат. Доступні опції управління продажами, закупками, взаєморозрахунками, складання бухгалтерської та регламентної звітності.

BAS Управління торгівлею та 1С:Підприємство Управління торговим підприємством

Програми мають схожі функціональні можливості. 1С:Підприємство УТП має більш розширений функціонал, наприклад, вона Вам буде корисніше для оптової торгівлі, ніж BAS УТ. Конфігурації дозволяють проводити планування та контроль продажів. З їх допомогою Ви можете реалізовувати цінову політику відповідно до ситуації на ринку. Формуєте вартість товарів, знижки, регулюєте дотримання персоналом заданих умов. Функціонал передбачає управління взаєморозрахунками та відносинами з покупцями та постачальниками. 1С:Підприємство УТП зберігає в собі ціни конкурентів і постачальників. Також в програмі автоматично оновлюється інформація про закупівельні ціни.

1С:Підприємство Управління невеликою фірмою

Система дозволяє проводити контроль, аналіз, планування та управління діяльності в таких сферах як торгівля, послуги, виробництво, проектні роботи. Для керуючого програма передбачає широкий набір інструментів регулювання роботою, співробітникам ж дозволить збільшити ефективність і продуктивність діяльності. Ви можете управляти продажами, закупками, складом, персоналом, контролювати фінанси та проводити розрахунок заробітної плати. Також передбачена можливість інтеграції з 1С:Підприємство Бухгалтерія для ведення бухгалтерського обліку.

Робимо висновки

Чи потрібна система автоматизації для ФОП залежить від групи, масштабу та доходу. Якщо у Вас бізнес з великою кількістю продукції, співробітників і т.д., програма допоможе Вам контролювати діяльність підприємства, вести облік відповідно до законодавства та мінімізувати збитки. Також з її допомогою компанія збільшить свою ефективність і продуктивність.

За детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит