fbpx

Сумісництво і суміщення в 1С:Підприємство Зарплата та управління персоналом для України

1s-zup-sovmestitelstvo

Розглянемо, яким чином відображається в 1С:Підприємство ЗУП сумісництво і суміщення. Це програмне забезпечення дозволяє оформляти співробітників по внутрішньому і зовнішньому сумісництву. Матеріал викладений в статті допоможе правильно виконувати зазначені операції.

Коректне ведення кадрового обліку сприяє зниженню ризику непередбачених витрат і нарікань з боку персоналу. 1С:Підприємство ЗУП – програмний продукт, що розроблений для реалізації кадрової політики підприємства. Система має широкі функціональні можливості, що дозволяють зокрема проводити відображення сумісництва та суміщення.

У прикладному рішенні передбачено два види сумісництва – внутрішнє і зовнішнє. Облік першого для конкретної компанії контролюється за допомогою регістра “Облікова політика по персоналу організацій”, при цьому необхідно відзначити прапорець “Підтримка внутрішнього сумісництва”. Це означає, що облік внутрішнього сумісництва може регулюватися користувачем. У той же час, облік другого виду здійснюється незалежно від налаштувань.

Операції відображення в 1С:Підприємство ЗУП для України сумісництва та суміщення

Внутрішнє і зовнішнє сумісництво

При формуванні елемента в довіднику “Співробітники організацій” в рядку “Вид зайнятості” позначається по якому виду працює співробітник.

1s-zup-sovmestitelstvo-i-sovmeschenie-1

За умови, що неможливо в рядку “Вид зайнятості” зробити вибір внутрішнього сумісництва, тоді необхідно в регістрі “Облікова політика по персоналу організацій” відзначити прапорець “Підтримка внутрішнього сумісництва” для конкретного підприємства.

Зовнішнє сумісництво реєструється, коли працівник займає посаду за основним місцем в іншій компанії, при цьому не має значення, чи проводиться облік по цій компанії в базі чи ні. У довіднику «Працівники організацій» під час формування елемента, потрібно позначити вид зайнятості, як це зроблено на зображенні нижче.

1s-zup-sovmestitelstvo-i-sovmeschenie-2

Внутрішнє сумісництво, в свою чергу, оформляється, коли співробітника беруть на роботу в ту ж фірму, де він займає посаду за основним місцем роботи, тільки на іншу вакансію. У довіднику «Працівники організацій» позначається вказаний вид зайнятості, також в рядку “Осн. призначення” вказується працівник, який прийнятий в компанію.

1s-zup-sovmestitelstvo-i-sovmeschenie-3

УВАГА! Не має потреби формувати новий елемент в довіднику “Фізичні особи”, за умови, що працівник прийнятий в компанію за внутрішнім сумісництвом. В такому випадку просто вибирається раніше створене особа.

Такий співробітник буде вказаний в переліку працівників два рази – основне місце роботи і внутрішнє сумісництво.

1s-zup-sovmestitelstvo-i-sovmeschenie-4

Прийом до організації за зовнішнім сумісництвом

Дана операція реєструється в такий спосіб:

 1. Формується картка нового працівника в довіднику “Співробітники”, при цьому вказується вид – зовнішнє сумісництво.
 2. Вводиться прикладний об’єкт конфігурації “Прийом на роботу в організацію”.

1s-zup-sovmestitelstvo-i-sovmeschenie-5

УВАГА! Реквізит “Ставка” в прикладному об’єкті конфігурації “Прийом на роботу в організацію” відображає кадрову інформацію, при цьому не впливає на розрахунок оплати праці.

Прийом до організації за внутрішнім сумісництвом

Алгоритм виконання даної операції такий же, як і вище, в довіднику “Співробітники” формується картка з видом зайнятості – внутрішнє сумісництво і вводиться документ “Прийом на роботу в організацію”

1s-zup-sovmestitelstvo-i-sovmeschenie-6

Суміщення

Суміщення – ситуація, при якій співробітник виконує свої безпосередні обов’язки та роботу за іншою професією або посадою, суміщенням також вважається виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. Дане явище оплачується додатково до основної зарплати. Щоб зафіксувати виконання прямих обов’язків і додаткових формується новий вид розрахунку, який призначається одним з прикладних об’єктів:

 • “Введення відомостей про планові нарахування працівників організацій”;
 • “Кадрове переміщення організацій”.

Щоб зафіксувати виконання роботи тимчасово відсутнього працівника в програмі формується документ “Заміни організацій”, в якому вказує тип заміни – “Суміщення”.

1s-zup-sovmestitelstvo-i-sovmeschenie-7

За допомогою 1С:Підприємство ЗУП сумісництво і суміщення відображається коректно

Інформація викладена в даній статті допоможе відображати сумісництво і суміщення за допомогою 1С:Підприємство ЗУП. Правильне оформлення документів сприяє реалізації кадрової політики та оптимальному веденню обліку. Зазначена конфігурація містить необхідні інструменти для оптимізації управління персоналом і діяльності підприємства.

За детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші питання!

Залишити заявку чи питання можна нижче:

  Напишіть нам:

   Тестова форма уа

   [contact-form-7 404 "Not Found"]

   Надіслати запит